Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 257 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Środa, 3 sie 2022, 18:40

Dożynki tym razem 3 września w Wielkich Drogach

Dożynki tym razem 3 września w Wielkich Drogach

Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań. To również wspaniała okazja do zaprezentowania dorobku rolniczego, jego różnorodności i bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu. I właśnie dlatego z wielką radością burmistrz, sołtys i Rada Sołecka Wielkich Dróg oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na tradycyjne Dożynki Gminne, które odbędą się 3 września (sobota) w Wielkich Drogach.

W tym roku święto plonów rozpocznie się od barwnego korowodu dożynkowego, który wyruszy spod biblioteki i przejdzie na miejsce uroczystości - boisko sportowe LKS Trzebol Wielkie Drogi. Tam, podczas mszy świętej polowej podziękujemy za tegoroczne zbiory.

Zostaną również poświęcone przyniesione wieńce dożynkowe. Po nabożeństwie odbędzie się ceremonia przekazania i ośpiewania wieńców przez przedstawicieli sołectw skawińskich oraz specjalnie przygotowany program artystyczny. Imprezie towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci oraz stoiska wypełnione po brzegi lokalnymi przysmakami i innymi tradycyjnymi przedmiotami tworzonymi przez okolicznych rękodzielników i koła gospodyń wiejskich.

O godzinie 19.00 rozpocznie się zabawa taneczna, do której przygrywać będzie zespół CARO. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej i ogródka piwnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego, radosnego świętowania!

Program:

14.30 - przemarsz korowodu dożynkowego na miejsce uroczystości (spotkanie przy bibliotece w Wielkich Drogach, ul. Jana Brandysa 9);

15.00 - msza św. w plenerze - boisko sportowe LKS Trzebol Wielkie Drogi, ul. Parkowa 10);

16.00 - oficjalne otwarcie uroczystości dożynkowych, ośpiewanie wieńców;

19.00 - zabawa taneczna z zespołem muzycznym "Caro".

Anna Zając-Gut, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze