Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1782 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Piątek, 20 lut 2015, 17:05

Chopin i Jemu współcześni w "Sokole"

Chopin i Jemu współcześni w

2 marca w Pałacyku "Sokół" o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert fortepianowy "Chopin i Jemu współcześni" w wykonaniu Mateusza Kurcaba, studenta Akademii Muzycznej w Krakowie.

"Mateusz Kurcab jest studentem studiów magisterskich w klasie fortepianu dr hab. Mariusza Sielskiego w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz studentem w klasie fortepianu prof. Sylvii Hewig-Troescher w Hochschule fur Musik Und Theater w Monachium.

Jest trzykrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie muzyki. Do najważniejszych osiągnięć należą: II miejsce na Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (2012), II miejsce w kategorii zespół kameralny na XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2012), II miejsce (I nie przyznano) na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Łomiankach (2010), wyróżnienie na VI Forum Młodych Instrumentalistów "z muzyką F. Chopina" w Rybniku (2010).

W 2010 roku wraz z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej wykonał koncert fortepianowy a-moll Edwarda Griega pod batutą Tomasza Chmiela. W 2013 roku koncertował z orkiestrą symfoniczną pod dyrekcją Zygmunta Nitkiewicza w Filharmonii Częstochowskiej oraz Teatrze Wielkim Operze Narodowej podczas Festiwalu La Folle Journee de Varsovie. Brał udział w koncertach ośrodków promocji kultury miasta Częstochowy i Krakowa oraz regionu Małopolski i Podkarpacia. Podczas festiwalu Emanacje 2013 - jubileuszowym roku Krzysztofa Pendereckiego swoje umiejętności zaprezentował w muzyce kameralnej grając koncerty na terenie Śląska i Małopolski. Koncerty z jego udziałem znalazły się w programie Festiwalu im. Witolda Lutosławskiego w Krakowie w 2013 roku.

Z recitalami fortepianowymi występował w Szwajcarii, Niemczech, Belgii i we Włoszech.

Swoje umiejętności doskonali na liczących się kursach mistrzowskich znanych pedagogów tj.: Paul Badura-Skoda (Hiszpania), Bruno Canino (Wenecja), Gyorgy Nador (Budapeszt), Jonathan Aner (Berlin), Manfred Aust (Lubeka), Roberto  Russo (Genewa), Ewa Osińska (Paryż), Monika Sikorska-Wojtacha (Katowice)." - czytamy w informacjach podanych przez Centrum Kutlury i Sportu.

Warto zaznaczyć, że w programie koncertu znajdą się nie tylko utwory Fryderyka Chopina, ale również nawiązania i inspiracje jego muzyką w twórczości m.in.: Roberta Schumanna, Francisa Puolenca i Alfredo Caselli.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze