Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 264 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Czwartek, 5 maj 2022, 17:53

Biblioteka - świat w jednym miejscu

Biblioteka - świat w jednym miejscu

Wielkimi krokami zbliża się coroczne wydarzenie, którego nie może zabraknąć w naszym kalendarzu... czyli Tydzień Bibliotek! To już XIX edycja, która w tym roku przebiega pod hasłem: "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania przez cały tydzień! Zaczynamy 8 maja, kiedy to obchodzimy swoje święto - Dzień Bibliotekarza, natomiast ostatnie atrakcje przewidziane są na 15 maja.

W tym roku przygotowaliśmy niespodzianki zarówno stacjonarnie we wszystkich filiach naszej biblioteki, jak i online w formie różnych facebookowych wyzwań - oczywiście z literaturą w tle! :)

Na początek uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy co pojawi się na miejscu w Bibliotece Głównej oraz naszych filiach:

 • PROSZĘ NA SŁÓWKO - zabawa, w której chętnie poznamy Wasze skojarzenia z biblioteką (bawimy się w Bibliotece Głównej oraz wszystkich filiach);
 • PRZYTUL NAS SŁOWEM - bibliotekarze bardzo lubią komplementy! :) Może chcecie nam przekazać coś miłego? Dla naszych Czytelników udostępniamy specjalne szablony, które później zachowamy na pamiątkę w naszej kronice - czekamy na Wasze dobre słowa w Bibliotece Głównej oraz wszystkich filiach;
 • WWW - WYPISZ, WYMALUJ, WYGRAJ - literackie wyzwania dla najmłodszych Czytelników, nagradzane upominkami (zapraszamy do wypożyczalni dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej);
 • ŚWIAT NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI - zachęcamy do czytelniczej wyprawy po różnych zakątkach świata, zlokalizowanych w wypożyczalni dla dorosłych w Bibliotece Głównej.

Oczywiście nie zabraknie również zabaw w formie online! Już dzisiaj przygotujcie się do "BIBLIO-CHALLENGE" - zaczynamy 8 maja od wyjątkowego wyzwania, a następnie kontynuujemy zabawę przez cały tydzień, aż do 15 maja. Doskonale wiemy, że drzemią w Was ogromne pokłady kreatywności, zatem bądźcie czujni - każdego dnia, o różnych porach będą się pojawiać literackie zadania. Tradycją już jest, że najbardziej aktywnych i pomysłowych uczestników zabawy nagradzamy, więc i w tym przypadku nie może być inaczej :) Koniecznie śledźcie naszego Facebooka oraz Instagrama!

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na tym etapie zakończyli świętowanie Tygodnia Bibliotek :) Czas więc na przedstawienie niespodzianek, które będą na Was czekać w naszej kawiarni Live-Book Cafe!

 • UCZTA DLA CIAŁA I DUCHA - specjalna oferta codziennych zniżek na kawiarniany asortyment;
 • KSIĄŻKOWE 5 SEKUND - na pewno doskonale znacie grę "5 sekund"! Przed wizytą w naszej kawiarni odświeżcie sobie kilka haseł związanych z literaturą... ;)

Na tym nie koniec atrakcji, ponieważ Tydzień Bibliotek to również czas na spotkania z wyjątkowymi osobami oraz niecodzienne warsztaty! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

 • 05. (niedziela), g. 17:00 - PĘDZLEM PO MAPIE - wernisaż wystawy Żanety Migo (kawiarnia Live-Book Cafe)
 • 05. (poniedziałek), g. 9:30-11:00 - CUDA-WIANKI-WYCINANKI - warsztaty z Marianną Oklejak (filia w Woli Radziszowskiej)
 • 05. (poniedziałek), g. 15:00-15:45 i 11.05. (środa), g. 15:00-16:00 - ENGLISH LIBRARY - zajęcia w ramach bloku MultiJęzyk (Biblioteka Główna)
 • 05. (wtorek), g. 15:00-16:00 - BIBLIOTEKI ŚWIATA W JEDNYM MIEJSCU - zajęcia w ramach bloku MultiMózg (Biblioteka Główna)
 • 05. (wtorek), g. 17:00 - Z KSIĄŻKĄ PRZY KAWIE - spotkanie Koła Miłośników Biblioteki (filia w Borku Szlacheckim)
 • 05. (środa), g. 15:00 - CO I JAK CZYTALIŚMY W PANDEMII ? spotkanie Koła Miłośników Biblioteki (filia w Radziszowie)

Zapraszamy do świętowania razem z nami! Cały świat stoi przed Wami otworem - w końcu biblioteka to świat w jednym miejscu :) Spędźcie z nami ten wyjątkowy tydzień.

Do zobaczenia!

#MBPSkawina #TydzieńBibliotek2022 #światwjednymiejscu #bibliochallenge #razemlepiej

Źródło: materiał prasowy

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze