Wydarzenia

Kamień węgielny w Środowiskowym Domu Samopomocy poświęcony

Poświęcenie kamienia węgielnego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Skawinie stało się faktem. Placówka, która od lat inicjuje wiele działań pomocowych, ale przede wszystkim jest żywym przykładem pomnika dobra, zyska nową przestrzeń – powstanie ośrodek terapeutyczno-sportowy. Wszystko dlatego, aby podopieczni ŚDS-u znaleźli nowy dom. 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie powstał w 2005 r. Od samego początku swojej działalności realizował treningi umiejętności życiowych, społecznych,

ale również artystycznych. Treningi prowadzone są w kilku pracowniach:

  • ceramicznej
  • kulinarnej
  • komputerowej
  • rękodzieła artystycznego

To nie wszystko, bo ŚDS realizuje również terapię muzyczną, zajęcia teatralne oraz wycieczki krajoznawcze. Bezpośredni kontakt z kulturą i sztuką to dewiza przyświecająca organizatorom placówki, którą realizują z sukcesem. I to nadal nie koniec. ŚDS organizuje wycieczki, wyjazdy do muzeum, teatrów, kin, galerii czy nawet na koncerty.

To, ile przez te wszystkie lata udało się osiągnąć zasługuje na uznanie i wdzięczność. Nie stałoby się tak, gdyby nie wsparcie ludzi dobrej woli. 

Uroczyste poświęcenie kamienia węgielnego poprzedził wspaniały spektakl plenerowy „Księga Rodzaju – cd.”, w wykonaniu podopiecznych ŚDS-u. Spektakl zachwycił licznie zgromadzoną gości, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami.

Uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego odbyła się z udziałem biskupa Damiana Muskusa, księdza proboszcza Andrzeja Lichosyta, wicestarosty powiatu krakowskiego Arkadiusza Wrzoszczyka, burmistrza Skawiny Norberta Rzepisko, przewodniczącej Rady Miejskiej w Skawinie Ewy Masłowskiej oraz radnych RM, dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Jacka Kowalczyka.

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *