Kultura

Julia Dąbrowska wystąpi na skawińskim rynku

To już nie pierwszy raz, kiedy skawiński Rynek zatętni muzyką, ale pierwszy raz za sprawą Julii Dąbrowskiej, która 6 sierpnia podczas swojego pierwszego w Skawinie recitalu odsłoni nam swoją niezwykle wrażliwą, muzyczną duszę.

W głos Julii od kliku lat wsłuchujemy się z ogromną przyjemnością, bo już od dawna doskonali ona swój warsztat wokalny w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie pod bacznym kierunkiem Katarzyny Szybisty, trenerki wokalnej, a od zeszłego roku także Małgorzaty Szybisty. W CKiS Julia szlifuje swój niewątpliwy i wyjątkowy talent muzyczny. Od lat wraz z solistami dziecięcego zespołu „Mini Tanto”, a później zasilając szeregi najstarszej i najbardziej scenicznie doświadczonej grupy „Tanto” występowała na wielu scenach, eventach, wydarzeniach kulturalnych w gminie Skawina i nie tylko.

Julia jest jedną z najaktywniejszych wokalistek Centrum, która pracuje intensywnie także w zaciszu swojego domowego studia, jak i biorąc lekcje u innych trenerów wokalnych, cenionych na polskim rynku muzycznym. Muzyka jest w niej od zawsze. To pasja, która napędza rytm każdego dnia i nie pozwala spocząć. Kto pamięta pierwsze kroki małej Julki? Na wielkiej scenie plenerowego widowiska „Igrzyska Aniołów”, gdzie w 2018 roku w duecie pierrotów (foto) wystąpiła na jednej scenie wraz z Baletem Lwowskim i polskim zespołem folkmetalowym Percival Schuttenbach.

Julia podczas wielu konkursów i festiwali wielokrotnie reprezentowała Centrum zarówno jako solistka, jak i jako członkini zespołu „Mini Tanto” i „Tanto”. Pod koniec kwietnia tego roku, wygrała w plebiscycie na ulubionego uczestnika ostatniej edycji programu The Voice Kids TVP, zostawiając daleko w tyle konkurencje. W nagrodę dostała możliwość nagrania swojego singla i teledysku. Prace nad nimi są już w toku i niecierpliwie czekamy na efekty.

Całkiem niedawno dostała się także do finału prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, którego organizatorem jest doskonale znany wszystkim Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Jest to jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego. W związku z awansem Julia w październiku weźmie udział w kilkudniowych warsztatach z zespołem, by zakończyć je udziałem w finale konkursu. Wszystko odbędzie się w Sali Widowiskowej Zespołu „Mazowsze”, która znajduje się na terenie 12 hektarowego zabytkowego parku w Otrębusach nieopodal Warszawy. To naprawdę się dzieje! A my nie zwalniając uścisku, wciąż trzymamy kciuki za pomyślność każdego przedsięwzięcia Julii!

Wracając do sierpniowego koncertu o inspirującym tytule „Natchnienia” nakreślonym przez samą młodą artystkę. Julia pragnie, aby ten recital był bardzo magiczny; postara się, aby każdy znalazł w nim  swoje typy muzyki. Zaśpiewa utwory szybkie, jak i spokojniejsze – bo tytuł „natchnienia” właśnie na takie wskazuje. Na razie nie chce zdradzać tytułów, bo wciąż jest w trakcie poszukiwania inspiracji. Planuje na swoim Instagramie zachęcić obserwujących do wskazania utworów, które chcieliby usłyszeć podczas recitalu. Tak więc kształt koncertu może zależeć nie tylko od tego, co w danej chwili w Julii duszy gra, ale i od sugestii słuchaczy i tych, którzy na niego przyjdą. Julia ocenia, że ten koncert dla niej będzie bardzo szczególny, gdyż odbędzie się w Skawinie, gdzie tak naprawdę stawiała swoje pierwsze kroki na drodze wokalnej. Ma bardzo duża nadzieje, że wychodzący z jej koncertu słuchacze poczują niedosyt i pragnienie częstszych muzycznych z nią spotkań. A my wierzymy, że tak właśnie będzie.

Zatem, zapraszamy na wyjątkową muzyczną podróż z Julią, która rozpocznie się na płycie skawińskiego Rynku już 6 sierpnia o godzinie 19.30.

Marta Tyrpa, źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *