Kultura

Jasełkowa Kopanka

20 grudnia 2023 r. uczniowie klas 1-3 Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance zaprezentowali barwne i poruszające przedstawienie jasełkowe. 

Jasełka przypomniały o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Salę gimnastyczną, która zamieniła się na ten czas w salę teatralną, wypełnili licznie przybyli goście. O piękne i wzruszające przeżycia zadbali młodzi aktorzy wcielający się m.in. w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence w Betlejem. Nie sposób słowami oddać atmosfery i emocji, jakie mali aktorzy zdołali przekazać licznie zgromadzonej publiczności. To już kolejny rok, kiedy uczniowie stają na wysokości zadania i prezentują niezapomniane widowisko. Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w ZPO w Kopance. Przedstawienie wzbogacone było najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami w wykonaniu aktorów oraz chóru, w skład którego wchodzili uczniowie szkolnego koła teatralnego.

Jasełka wprowadziły wszystkich zebranych w bożonarodzeniowy, magiczny nastrój świąt. Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, gdzie tradycja mieszała się z teraźniejszością. Mali aktorzy pokazali, że podczas codziennej gonitwy warto czasem zatrzymać się i pochylić nad sensem życia i przemijania. Uczniowie w piękny sposób przekazali, jakie wartości powinny liczyć się najbardziej. Ta chwila refleksji pozwala spojrzeć na życie z innej perspektywy i dostrzec to, o czym zapominamy, co często gubimy… 

Wielkim atutem tego przedstawienia były stroje aktorów i przepiękna scenografia, niezwykle bogata, budząca zachwyt, wzmacniająca doznania estetyczne i artystyczne widzów. 

Wyrazem uznania dla wszystkich młodych wykonawców, scenografów i reżyserów tegorocznych jasełek były gromkie brawa oraz piękne podziękowania i gratulacje. 

Źródło: ZPO w Kopance

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *