Kultura

Dżem zwieńczył Dni Skawiny 2024

Pogoda – wyśmienita, koncerty – rewelacyjne, publiczność – fantastyczna, zabawa – odlotowa. Uznajemy zatem, że egzamin na najlepszą imprezę w regionie wszyscy zdaliśmy na szóstkę. To były naprawdę udane Dni Skawiny 2024!

Masa różnorodnych atrakcji, bogaty program, a przede wszystkim koncert zespołu Dżem, przyciągnął na Starorzecze prawdziwe tłumy. Świętowanie rozpoczęliśmy w sobotę od, uwielbianego przez młodzież, Holi – Święta Kolorów. Fanów obsypywania się barwnymi proszkami spotkać można było dosłownie wszędzie. Docierali także pod scenę, na której królował Góral, czyli Andrzej Młynarczyk. Aktor bawił publiczność humorystycznymi opowieściami, a co rusz na scenie pojawiali się wspaniali artyści śpiewający przeboje największych gwiazd polskiej i zagranicznej muzyki.

Skawina uwielbia góralski klimat więc koncert zespołu InoRos zgromadził sporą rzeszę fanów. Wspólnie z góralami z Rabki i Nowego Targu wystąpił znany raper Liber. Ku wielkiej uciesze uczestników imprezy, InoRos i Liber zaprezentowali swoje największe hity. Nie mogło oczywiście zabraknąć piosenek: „Czyste szaleństwo” i „Piątunio”.

Podczas gdy jedni delektowali się muzyczną ucztą, inni kosztowali smakołyków oferowanych w strefie gastronomicznej. Dzieciaki chętnie korzystały z atrakcji przygotowanych przez stoiska sponsorskie, bawiły się w strefie zabaw dmuchanych czy w wesołym miasteczku. Można było też przyłączyć się do szlachetnych akcji: wspomóc Adasia z Jaśkowic w walce z ciężką chorobą oraz zakupić oryginalne upominki przy stoisku Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kruszynki”.

O 20.00 z estrady wybrzmiał hit „Jeszcze będzie pięknie”. B.R.O, autor utworu, dał rewelacyjny pokaz swojego talentu muzycznego i bez wątpienia możemy stwierdzić, że ma dar porywania publiczności. Wielbicielki stojące tuż przed sceną, znały teksty prawie wszystkich piosenek Jakuba Bireckiego na pamięć. Dodatkowo, na zakończenie pierwszego dnia świętowania, DJ Jarooo i Callson rozkręcili niezłą imprezę. Zabawa przy największych hitach dyskotekowych trwała do 23.00.

Mamy jednak nadzieję, że wszyscy zdążyli choć trochę zregenerować siły, bo w niedzielę już od samego rana amatorzy błotnych kąpieli 😉 startowali na Skawińskich Błoniach w biegach: Commando Race, Commando Familly i Commandosik.

Potem trzeba było się szybciutko umyć i przebrać, bo na Starorzeczu swoje talenty prezentowali uczestnicy sekcji CKiS. Pokazów było bardzo dużo, a wśród występujących dostrzegliśmy mnóstwo poczatkujących gwiazdeczek. Pamiętamy doskonale, jak w takich pokazach brali udział: Małgorzata Szybisty, Julia Dąbrowska i Mateusz Pierożek, którzy wystąpili w niedzielę ze swoim autorskim koncertem zatytułowanym „Comeback”. Po fantastycznym występie, Małgosia i Mateusz oddali we władanie scenę Julce. Zwyciężczyni plebiscytu na najmilszą uczestniczkę The Voice Kids dała godzinny pokaz swojego talentu.

Wieczorną zabawę otworzył Kraków Street Band – grupa dobrze znana i lubiana przez skawińską publiczność. Zespół wykonujący muzykę z pogranicza folku, rocka, bluesa, country i jazzu świetnie wprowadził w klimat przed występem największej gwiazdy tegorocznych obchodów święta miasta – zespołu DŻEM. Legendarna formacja przyciągnęła prawdziwe tłumy. Takiego oblężenia Starorzecza już dawno nie widzieliśmy. Doszły do nas głosy, że fani przyjechali do Skawiny nawet z województwa świętokrzyskiego. Jesteśmy przekonani, że nie zawiedli się. Powiedzieć, że to był rewelacyjny koncert, to nie powiedzieć nic. Dżem to klasa sama w sobie.

Dni Skawiny zakończyliśmy widowiskowym spektaklem laserów, ognia, fajerwerków i muzyki.

Dziękujemy, że byliście z nami! Do zobaczenia za rok na Dniach Skawiny 2025!

FOTORELACJA (autor: Jarosław Karasiński)

Dzień pierwszy: https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720317734881/

Dzień drugi: https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720317762575

Anna Zając-Gut, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *