Kultura

Dyliżans w Kalwarii Zebrzydowskiej

Zapraszamy na Spektakl „Dyliżans” – Komedii Aleksandra hr. Fredry w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich miłośników teatru do udziału w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym, które odbędzie się 24 września 2023 roku o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki (CKSiT) mieszczącym się przy ul. Niemczynowskiego 3 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Tego wieczoru będziemy mieli okazję cieszyć się pełnym humoru i dowcipu spektaklem „Dyliżans”, którego autorem jest znany polski dramatopisarz Aleksander hr. Fredro. Reżyserią tego wyjątkowego przedstawienia zajął się Mirosław Płonka.

Występujący na scenie aktorzy, wśród których znajdują się Włodzimierz Dudoń, Filip Gnojek, Adrian Studnicki, Klaudia Płonka, Dorota Płonka, Paweł Leśniak, Stanisław Bąbol, Katarzyna Kania, Tadeusz Szkut, Jan Klaczak, Mateusz Zawiła oraz Natalia Pindel, przeniosą nas w świat XVIII-wiecznych wydarzeń. Komedii towarzyszy wspaniała gra aktorska oraz dynamiczna akcja, która utrzyma nas w napięciu przez całe 80 minut spektaklu.

Intryga utworu skupia się na podróży do Torunia, w trakcie której towarzyszy nam sześć postaci o wyjątkowo barwnych osobowościach. Zmagania z ograniczoną przestrzenią i walizkami oraz ukrywanie prawdziwych intencji prowadzą do komicznych sytuacji, które niezmiennie bawią widzów na przestrzeni lat. Fredro, jako mistrz komedii, potrafił stworzyć postaci tak uniwersalne, że ich humor przetrwał wieki, a aktorzy z Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy dodają do tego swoje wyjątkowe podejście i energia.

Warto wspomnieć, że Teatr Młodych istnieje od 2007 roku, kontynuując tradycje stryszowskiego Kółka Teatralnego Młodzieży Włościańskiej, działającego już od ponad stulecia. Teatr ten jest jak rodzina, rozwiązująca konkretne problemy poprzez sztukę teatralną. Aktorzy, obejmujący różne pokolenia, tworzą jedność na scenie, przekraczając wszelkie bariery i granice.

Reżyser Mirosław Płonka prowadzi aktorów w oparciu o dwie metody: tradycyjną oraz bardziej awangardową „Laboratorium Uczuć/Odczuć”. Jego celem jest oddanie prawdy na scenie oraz zaangażowanie widzów w emocje i historię przedstawienia.

Nie przegap tej okazji, by doświadczyć magii teatru w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Czekamy na Państwa obecność 24 września o godzinie 19:00 w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej!

Zapraszamy do wspólnego śmiechu, refleksji i przeżycia wyjątkowej przygody teatralnej!

Inf. prasowa CKSiT

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *