Wydarzenia

Dostali dofinansowanie na inwestycję w Radziszowie

Gmina Skawina otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. “Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Radziszowie”. Zadanie otrzymało dofinansowanie w wysokości 3 493 691,00 zł ze środków Funduszu Solidarnościowego będącego w dyspozycji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Centrum ma powstać przy ul. Rynek w Radziszowie, a opieką w nim znajdzie 20 dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Będzie to pierwsza tego typu placówka na terenie powiatu krakowskiego. Projekt Gminy Skawina był jednym z 23 projektów zatwierdzonych do realizacji przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Głównym celem Programu jest stworzenie warunków do niezależnego życia i funkcjonowania dorosłym osobom niepełnosprawnym z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych poprzez tworzenie i zapewnienie funkcjonowania placówek pobytu dziennego lub całodobowego.

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *