Wydarzenia

60 tys. papierosów bez polskiej akcyzy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, udaremnili wprowadzenie do obrotu 60 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 46-latek z Krakowa został zatrzymany i usłyszał zarzut.

14 listopada w Skawinie policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, wykonując czynności mające na celu wyeliminowanie z czarnego rynku nielegalnych wyrobów tytoniowych, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Renault Clio, wobec podejrzenia, że może on przewozić tego typu wyroby. Nie pomylili się…. Podczas przeszukania przewożonego przez kierującego bagażu, na tylnych siedzeniach oraz w przestrzeni bagażowej pojazdu policjanci ujawnili kartonowe pudła z zawartością paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 60 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów.

Kierujący, którym okazał się 48-latek z Krakowa, został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam usłyszał zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez przewożenie, pomaganie w zbyciu i ukryciu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zamiaru wprowadzenia ich do obrotu oraz nieujawnienia właściwemu organowi przedmiotu opodatkowania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi grzywna albo kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Według wyliczeń śledczych wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych naraziłoby Skarb Państwa na utratę blisko 59 tysięcy złotych.

Źródło i fot.: KPP w Krakowie

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *