Wydarzenia

1,2 mln na modernizację skawińskiego ratusza

1 milion 200 tysięcy złotych na 120 urodziny naszego ratusza. To fantastyczna wiadomość. Dzięki tym środkom zabytkowy, zaprojektowany przez Władysława Ekielskiego budynek, którego budowa zakończyła się w 1903 roku, już niedługo zyska m.in. nowy dach. Dotacja pochodzi z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Polski Ład.

W ramach projektu planuje się modernizację najmocniej zniszczonych elementów budynku tj. wymianę dachu wieży oraz modernizację elewacji zewnętrznej budynku. W ramach inwestycji planuje się również wymianę instalacji elektrycznej oraz założenie na dachu nowej instalacji odgromowej. Dzięki realizacji zadania budynek odzyska swój historyczny wygląd, co w znaczący sposób poprawi jakość estetyczną obiektu i uatrakcyjni przestrzeń publiczną centrum miasta.

– Wieża ratuszowa jak i cały budynek ratusza jest naszą wizytówką. To nie było pierwsze podejście i próba pozyskania dotacji na ten cel, tym bardziej się cieszę, że się udało. Budynek skawińskiego ratusza, nazywany również magistratem jest nierozerwalnie związanym z zabytkowym układem architektonicznym skawińskiego rynku. Dzięki tym środkom wypięknieje – mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

Wartość dofinansowania to 1.200.000,00 zł
Planowany termin realizacji: 2024-2025

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *