Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 2401 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 18 paź 2017, 15:10

Śmierdzący i niebezpieczny problem

Śmierdzący i niebezpieczny problem

Brzydko pachnie i może być niebezpieczny. Mowa o 4-metrowym rowie, który został wykopany, by wyremontować kanalizację przy dworcu w Skawinie. Dziura znajduje się zaraz przy przedszkolu, a jej ogrodzenie to zaledwie 3 drewniane belki, przez które bez problemu przejdzie dziecko.

- Niech Pan spojrzy, tutaj do tej dziury każdy może wpaść, ja przejdę, synek przejdzie - mówi ojciec odbierający swoje dziecko z przedszkola. - Dzieci to jedno, ale jak ktoś pijany idzie na pociąg? Wpada do rowu i zabity - mówi jeden z pasażerów.

Ogrodzenie to jedno. Drugim problemem jest fetor unoszący się z dziury. Absolutnie zrozumiałym jest, że wymiana kanalizacji wiąże się z brzydkim zapachem, ale od kilku dni na dnie rowu stoi woda, która sprawia, że wokół dworca rozchodzi się smród. Nikt jej nie odpompował, a zapytani przez nas robotnicy powiedzieli, że nie będą tego robili.

Zgłosiliśmy sprawę urzędnikom. - Na teren budowy nie ma wstępu, znajdują się na niej osoby, które pilnują i są zobowiązane, by nikogo nie wpuszczać. Jest zrobione oporęczowanie, nie ma wymagania prawnego, by zrobić pełne ogrodzenie - mówi Tomasz Zawadzki z Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie. - Oczywiście zgłoszenie przyjęliśmy i zadbamy o to, by budowa była właściwie zabezpieczona - zapewnia. 17 października odbyło się spotkanie z wykonawcą, podczas którego przekazano obawy mieszkańców. Śmierdząca woda zostanie odpompowana na początku przyszłego tygodnia.

Remont kanalizacji dworca to jeden z elementów budowania Skawińskiego Centrum Komunikacyjnego. Zakłada on wybudowanie ulicy Nowokolejowej, Park & Ride, nowych chodników i ścieżek rowerowych prowadzących do dworca kolejowego. Nowy parking ma pomieścić 500 samochodów. Ma to przygotować Skawinę na wprowadzenie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, która ruszy już od grudnia.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Kk | Dodane: Piątek, 20 paź 2017, 19:42

W grudniu którego roku ruszy ta kolej? Pytam bo napewno nie w tym patrząc na to że w ciągu kilku najblizszych tygodni rozpocznie się remont torów na odcinku Kraków skawina.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!

reklamazksNajpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl