Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 990 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 24 lis 2018, 11:18

"Jedynka" piąta w Małopolsce. Brawo!

16 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach, odbyło się uroczyste podsumowanie „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży” Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2017/2018.

Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia resortowe, puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego dla wyróżnionych szkół i powiatów oraz podziękowania dla nauczycieli i działaczy Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. W ubiegłym roku szkolnym w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży wzięło udział 2300 szkół z województwa małopolskiego, wśród nich Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie. Wyróżniono i nagrodzono dziesięć najlepszych szkół w kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada.

Skawińska „Jedynka” w rywalizacji w ramach Igrzysk Dzieci zajęła wysokie piąte miejsce w województwie. Wśród dziesięciu nagrodzonych szkół była też jedynym reprezentantem powiatu krakowskiego. Ten sukces to zasługa młodych sportowców Szkoły Podstawowej nr 1, którzy zajęli wysokie miejsca w finałach i półfinałach wojewódzkich (w halowej piłce nożnej, biegach przełajowych, pływaniu, tenisie stołowym, koszykówce) oraz dyrektora szkoły Hanny Szczerbak oraz wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego z „Jedynki”.

Podczas uroczystości w Myślenicach, dwoje z nich - Joanna Roszkowska i Wojciech Kubla - zostali wyróżnieni dyplomami z podziękowaniami od Prezesa Zarządu Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego Waldemara Gramka. Gościem honorowym uroczystego podsumowania rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży była Sylwia Jaśkowiec, biegaczka narciarska, brązowa medalistka Mistrzostw Świata, uczestniczka zimowych Igrzysk Olimpijskich, która przekazała gratulacje i życzenia sukcesów sportowych dla całej społeczności szkolnej.

Gratulujemy!

Źródło: SP1

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2