Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 789 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 10 kwi 2019, 12:51

"Inni a tacy sami". Są wyniki

5 kwietnia odbyła się gala finałowa będąca podsumowaniem działań skupionych wokół projektu "Inni a tacy sami", który obejmował cykl inicjatyw mających na celu upowszechnianie idei integracji w różnych aspektach życia społecznego.

Centralnym punktem projektu była uroczysta gala połączona z koncertem muzycznym uczniów SP6 oraz z prezentacją twórczości literackiej uczniów z powiatu krakowskiego. Wicedyrektor SP nr 6 Joanna Józefczyk-Janek przywitała gości, wśród których obecny był radny Rady Powiatu Krakowskiego Krzysztof Gębala oraz laureaci i wyróżnieni w konkursach literackim i czytelniczym wraz z opiekunami i rodzicami.

Najbardziej wyczekiwanym momentem było ogłoszenie wyników konkursów. W IV Powiatowym Konkursie Literackim "Mój debiut" na temat: "Inni, a tacy sami - piosenka zespołu Stare Dobre Małżeństwo >>Inne wiersze<< źródłem refleksji konkursowych" o zwycięstwo walczyło około 40 uczniów w dwóch kategoriach - młodszej i starszej. Dzieci z klas IV-VI podejmowały próby napisania listu, opowiadania lub wiersza. Z kolei młodzież z klas VII-VIII i gimnazjalnych wybierała esej, opowiadanie lub wiersz. Prace miały być inspirowane tematem, były twórcze i świadczyły o dużej wrażliwości młodych literatów. Natomiast w konkursie czytelniczym trzeba było się wykazać znajomością treści książki "Cudowny chłopak" R.J. Palacio i rozwiązać test.

W spotkaniu uczestniczyli goście specjalni: Beata Ingram i Magdalena Gatlik ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, które w formie warsztatowej przedstawiły zagadnienia niepełnosprawności w codziennym życiu, a odpowiadając na pytania młodzieży wskazały właściwe sposoby pomocy osobom sprawnym inaczej.

Dodatkowo, w Szkole Podstawowej nr 6 realizowane były cykliczne zadania wpisane w założenia programu: w marcu obchody Dnia Kolorowej Skarpetki w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa oraz Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Wydarzeniom towarzyszyły prelekcje, wystawy i zajęcia warsztatowe.

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych Młodych Debiutantów w IV Konkursie Literackim "Inni, a tacy sami":

Źródło: SP6

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze