Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1841 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 12 gru 2017, 15:34

Wyniki listopadowych kontroli domowych kotłowni

Wyniki listopadowych kontroli domowych kotłowni

Od 9 października 2017 r. na terenie całej gminy Skawina rozpoczęły się regularne kontrole palenisk domowych prowadzone przez Straż Miejską wraz z pracownikami Wydziału Rozwoju i Strategii oraz Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska UMiG w Skawinie.

Na terenie miasta kontrole przeprowadzane są przez Straż Miejską, natomiast na terenach wiejskich przez Straż Miejską wraz z pracownikami Wydziału Rozwoju i Strategii oraz Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska UMiG w Skawinie.

Kontrola domowych kotłowni ma na celu nie tylko sprawdzenie jakiego rodzaju opału mieszkańcy używają, a także jaki posiada kocioł/piec. Mieszkańcy otrzymali dodatkowe materiały informacyjne dotyczące wprowadzonej „uchwały antysmogowej”. Od 1 lipca 2017 r. nie wolno palić flotem i mułem, a do końca 2022 r. należy wymienić wszystkie stare piece i kotły, które nie posiadają podajnika. Koniec 2026 r. to ostateczny termin wymiany wszystkich pozostałych kotłów, które nie spełniają warunków ekoprojektu lub mają sprawność cieplną na poziomie co najmniej 80%.


Wyniki kontroli za miesiąc listopad:

Kontrole przeprowadzone na wniosek mieszkańców: Straż Miejska przeprowadziła 28 kontroli, w wyniku których w jednym przypadku stwierdzono spalanie płyt wiórowych - nałożono mandat karny, w pozostałych - nie stwierdzono nieprawidłowości.

Kontrole planowane na terenie miasta: Straż Miejska przeprowadziła 73 kontrole, w wyniku których nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości

Kontrole planowane na terenie gminy: przeprowadzono łącznie 31 kontroli w Sołectwach: Grabie, Radziszów, Wielkie Drogi. W wyniku powyższych kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Wyniki kontroli za październik: KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: maxx | Dodane: Poniedziałek, 18 gru 2017, 16:20

co to za kontrole kpina ,czym się pali jakie to ma znaczenie ważne by proces palenia przebiegał właściwie dalej ludzie nic sobie z tego nie robią ,ładują opał może być super wysoko kaloryczny do pieca włączają dmuchawę no część wsi we mgle ,kiedy zaczną się prawdziwe szkolenia pokazy spotkania z mieszkańcami na temat procesu palenia i co z tego że kupują super kaloryczny węgiel jak nie potrafią czymkolwiek w sposób cywilizowany palić ,spotkanie ze strażą miejską informacja o karach gdzie informacja na plakatach ksiądz w kościele przeczytał informację o zakazie palenia paru rzeczy i na tym koniec szkolenia a zasada prosta jak ktoś czegoś nie rozumie to przez kieszeń do głowy

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl