Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

skawina 1000x200px 01

Przeczytano: 1786 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 12 gru 2017, 15:34

Wyniki listopadowych kontroli domowych kotłowni

Wyniki listopadowych kontroli domowych kotłowni

Od 9 października 2017 r. na terenie całej gminy Skawina rozpoczęły się regularne kontrole palenisk domowych prowadzone przez Straż Miejską wraz z pracownikami Wydziału Rozwoju i Strategii oraz Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska UMiG w Skawinie.

Na terenie miasta kontrole przeprowadzane są przez Straż Miejską, natomiast na terenach wiejskich przez Straż Miejską wraz z pracownikami Wydziału Rozwoju i Strategii oraz Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska UMiG w Skawinie.

Kontrola domowych kotłowni ma na celu nie tylko sprawdzenie jakiego rodzaju opału mieszkańcy używają, a także jaki posiada kocioł/piec. Mieszkańcy otrzymali dodatkowe materiały informacyjne dotyczące wprowadzonej „uchwały antysmogowej”. Od 1 lipca 2017 r. nie wolno palić flotem i mułem, a do końca 2022 r. należy wymienić wszystkie stare piece i kotły, które nie posiadają podajnika. Koniec 2026 r. to ostateczny termin wymiany wszystkich pozostałych kotłów, które nie spełniają warunków ekoprojektu lub mają sprawność cieplną na poziomie co najmniej 80%.


Wyniki kontroli za miesiąc listopad:

Kontrole przeprowadzone na wniosek mieszkańców: Straż Miejska przeprowadziła 28 kontroli, w wyniku których w jednym przypadku stwierdzono spalanie płyt wiórowych - nałożono mandat karny, w pozostałych - nie stwierdzono nieprawidłowości.

Kontrole planowane na terenie miasta: Straż Miejska przeprowadziła 73 kontrole, w wyniku których nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości

Kontrole planowane na terenie gminy: przeprowadzono łącznie 31 kontroli w Sołectwach: Grabie, Radziszów, Wielkie Drogi. W wyniku powyższych kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Wyniki kontroli za październik: KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: maxx | Dodane: Poniedziałek, 18 gru 2017, 16:20

co to za kontrole kpina ,czym się pali jakie to ma znaczenie ważne by proces palenia przebiegał właściwie dalej ludzie nic sobie z tego nie robią ,ładują opał może być super wysoko kaloryczny do pieca włączają dmuchawę no część wsi we mgle ,kiedy zaczną się prawdziwe szkolenia pokazy spotkania z mieszkańcami na temat procesu palenia i co z tego że kupują super kaloryczny węgiel jak nie potrafią czymkolwiek w sposób cywilizowany palić ,spotkanie ze strażą miejską informacja o karach gdzie informacja na plakatach ksiądz w kościele przeczytał informację o zakazie palenia paru rzeczy i na tym koniec szkolenia a zasada prosta jak ktoś czegoś nie rozumie to przez kieszeń do głowy

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl