Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 1744 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 4 gru 2017, 17:05

Wreszcie. Ruszyła budowa chodników

Wreszcie. Ruszyła budowa chodników

Ruszyła budowa chodników przy drodze krajowej numer 44. Po problemach związanych z formalnościami i bankructwem poprzedniego wykonawcy inwestycja przesunęła się w czasie prawie o rok. Za niecałe 2 lata mieszkańcy gminy w końcu będą mogli bezpiecznie tam spacerować, bo - jak sami przyznają - obecnie chodzenie przy DK 44 albo jeżdżenie rowerem przypomina walkę o życie.

- Budujemy pierwsze 200 metrów w miejscowości Borek Szlachecki. Przy okazji pokonujemy całe mnóstwo problemów - mówi zastępca burmistrza Skawiny Norbert Rzepisko. Chodzi tutaj przede wszystkim o współpracę z mieszkańcami, przed których domem powstaje chodnik. - Bardzo często zdarzało się tak, że swoich nieruchomości odprowadzali wody opadowe do rowu przydrożnego, czego robić im nie wolno - mówi.

W przyszłym roku rozpocznie się budowa pozostałych czterech kilometrów chodnika. Część z nich projektuje Gmina Skawina, a część Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Rzepisko zapewnia, że pieniądze na chodniki są przygotowane i o ile wszystkie procedury pójdą zgodnie z planem, budowa rozpocznie się w połowie przyszłego roku. Powstaną w sumie 4 ciągi chodników przy DK 44. Pierwszy od ul. Piłsudskiego w Skawinie do Borku Szlacheckiego. Drugi, krótki, w Zelczynie. Trzeci na trasie Facimiech - Wielkie Drogi. Ostatni będzie w Jaśkowicach.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (4)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: rochatyńce | Dodane: Sobota, 9 gru 2017, 18:29

a będziecie budować strzelnice?, bo jeśli tak to mamy nadzieję że będzie można postrzelać do zdjęć "wiadomo kogo".

Autor: trzynasty | Dodane: Wtorek, 5 gru 2017, 07:01

"od ul. Piłsudskiego"... czy to oznacza, że od przejazdu kolejowego przy Koncentratach do Borku Szlacheckiego, czy dopiero gdzieś od Składu Budowlanego Ferco do Borku Szlacheckiego?

Autor: Kjvvjak na | Dodane: Poniedziałek, 4 gru 2017, 21:51

A kto jest odpowiedzialny za odsniezanie chodnikow na pilsudskiego

Autor: Mieszkaniec | Dodane: Poniedziałek, 4 gru 2017, 17:18

Tylko pozazdrościć mieszkańcom w/w miejscowości a przy Przemysłowej w Skawinie nadal trzeba chodzić po czymś co podobno nazywa się chodnik.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!

reklamazksNajpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl