Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1892 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 4 gru 2017, 17:05

Wreszcie. Ruszyła budowa chodników

Wreszcie. Ruszyła budowa chodników

Ruszyła budowa chodników przy drodze krajowej numer 44. Po problemach związanych z formalnościami i bankructwem poprzedniego wykonawcy inwestycja przesunęła się w czasie prawie o rok. Za niecałe 2 lata mieszkańcy gminy w końcu będą mogli bezpiecznie tam spacerować, bo - jak sami przyznają - obecnie chodzenie przy DK 44 albo jeżdżenie rowerem przypomina walkę o życie.

- Budujemy pierwsze 200 metrów w miejscowości Borek Szlachecki. Przy okazji pokonujemy całe mnóstwo problemów - mówi zastępca burmistrza Skawiny Norbert Rzepisko. Chodzi tutaj przede wszystkim o współpracę z mieszkańcami, przed których domem powstaje chodnik. - Bardzo często zdarzało się tak, że swoich nieruchomości odprowadzali wody opadowe do rowu przydrożnego, czego robić im nie wolno - mówi.

W przyszłym roku rozpocznie się budowa pozostałych czterech kilometrów chodnika. Część z nich projektuje Gmina Skawina, a część Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Rzepisko zapewnia, że pieniądze na chodniki są przygotowane i o ile wszystkie procedury pójdą zgodnie z planem, budowa rozpocznie się w połowie przyszłego roku. Powstaną w sumie 4 ciągi chodników przy DK 44. Pierwszy od ul. Piłsudskiego w Skawinie do Borku Szlacheckiego. Drugi, krótki, w Zelczynie. Trzeci na trasie Facimiech - Wielkie Drogi. Ostatni będzie w Jaśkowicach.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (4)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: rochatyńce | Dodane: Sobota, 9 gru 2017, 18:29

a będziecie budować strzelnice?, bo jeśli tak to mamy nadzieję że będzie można postrzelać do zdjęć "wiadomo kogo".

Autor: trzynasty | Dodane: Wtorek, 5 gru 2017, 07:01

"od ul. Piłsudskiego"... czy to oznacza, że od przejazdu kolejowego przy Koncentratach do Borku Szlacheckiego, czy dopiero gdzieś od Składu Budowlanego Ferco do Borku Szlacheckiego?

Autor: Kjvvjak na | Dodane: Poniedziałek, 4 gru 2017, 21:51

A kto jest odpowiedzialny za odsniezanie chodnikow na pilsudskiego

Autor: Mieszkaniec | Dodane: Poniedziałek, 4 gru 2017, 17:18

Tylko pozazdrościć mieszkańcom w/w miejscowości a przy Przemysłowej w Skawinie nadal trzeba chodzić po czymś co podobno nazywa się chodnik.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl