Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1022 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 9 lut 2018, 17:02

Wielkie Drogi z siłownią, a Jaśkowice z oświetloną drogą

Wielkie Drogi z siłownią, a Jaśkowice z oświetloną drogą

Wielkie Drogi będą miały własną siłownię pod chmurką, a Jaśkowice oświetloną drogę. To jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego Skawiny "Oświetlenie uliczne – Jaśkowice, siłownia plenerowa – Wielkie Drogi".

Nowoczesne atlasy, rowerki, motylki i ławki jeszcze w tym roku pojawią się koło boiska w Wielkich Drogach. Mieszkańców sołectwa nie było trudno namówić do głosowania. - Były głosy od ludzi, żeby coś było nie tylko w kierunku dzieci, ale także dla dorosłych. Więc jak sobie przyjadą ze swoim potomstwem, to na tych urządzeniach będą mogli się trochę poruszać, takie rowziązania są teraz na "topie" – mówi sołtys Wielkich Dróg, Mirosław Śliwa.

Siłowania pod chmurką będzie składała się w sumie z siedmiu urządzeń, powstanie ona koło boiska w Wielkich Drogach.

To jednak dopiero połowa zwycięskiego projektu. Jego drugą częścią jest oświetlenie newralgicznego odcinka drogi w Jaśkowicach między kanałem a Wisłą, prowadzi ona do szlaku pieszorowerowego. To droga wzdłuż kanału, więc brak oświetlenia tam jest bardzo niebezpieczny. Samochód drogą sobie oświetli, pieszy albo rowerzysta już nie ma takiego przywileju.

Oba sołectwa połączyły ze sobą siły i stworzyły wspólny projekt, ponieważ demografia jest bezlitosna i dwie miejscowości przegrałyby z tymi bardziej licznymi. Projekt Jaśkowic i Wielkich Dróg zdobył 1393 głosy i zajął czwarte miejsce w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Skawiny. Jego koszt to równe 100 tysięcy złotych, czyli maksymalna kwota dozwolona dla jednego projektu.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

vesuvius

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl