Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 366 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 6 paź 2017, 22:23

Wielkie Drogi w konkursie "Odblaskowa Szkoła"

Wielkie Drogi w konkursie

W trosce o bezpieczeństwo uczniów a także innych mieszkańców Wielkich Dróg, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej po raz kolejny przystąpiła do konkursu pn. „Odblaskowa Szkoła” organizowanego przez WRD Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Jakie tym razem uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali działania?

Celem akcji jest między innymi zwrócenie uwagi na obowiązek korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Jesienna aura, coraz szybciej zapadający zmrok sprzyjają wypadkom drogowym z udziałem pieszych, dlatego też każdy człowiek - mały i duży, powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Aby nauczyć dzieci bezpiecznego poruszania się po drogach, podejmujemy szereg działań, licząc na efekty, ale przede wszystkim pragnąc ustrzec naszych uczniów przed drogowymi niebezpieczeństwami.

27 września w ramach akcji uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami oraz dyrektor Joanną Chodor wzięli udział w Odblaskowym Rajdzie Rowerowym. W asyście Policji i Straży Miejskiej uczestnicy Rajdu ubrani w kamizelki i zaopatrzeni w inne elementy odblaskowe wyruszyli spod budynku szkoły i udali się na boisko sportowe, gdzie rozegrał się turniej rowerowy. Celem akcji było zwrócenie uwagi mieszkańców na potrzebę poprawienia bezpieczeństwa dzieci na drodze. 

Źródło: SP Wielkie Drogi

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl