Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 483 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 10 sty 2018, 13:59

Warsztaty: praca z dzieckiem przewlekle chorym

Warsztaty: praca z dzieckiem przewlekle chorym

"Praca z dzieckiem przewlekle chorym". Szanowni Państwo, dzisiejsza placówka oświatowa zmaga się z nowymi wyzwaniami, w tym coraz większą grupą przewlekle chorych podopiecznych, funkcjonujących w grupie zdrowych rówieśników.

Dziecko z cukrzycą, astmą, alergią, epilepsją, czy innymi problemami zdrowotnymi to uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych, wymagający nie tylko opieki zdrowotnej, ale i emocjonalnego wsparcia oraz doboru metod nauczania do jego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego.

Szkolenie, na które Państwa zapraszamy z pewnością wzbogaci Państwa warsztat metodyczny, pokaże, być może nowe dla Państwa, sposoby pracy z uczniem przewlekle chorym. Zwróci uwagę na problemy i zagrożenia, pojawiające się w przedszkolu, szkole, grupie rówieśniczej. Nakreśli też zadania nauczyciela i wychowawcy oraz pozwoli przygotować się do roli osoby wspierającej chorego i jego kolegów. Serdecznie zapraszamy więc wszystkich wychowawców przedszkoli, szkół, świetlic, nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz osoby zainteresowane problemem dziecka przewlekle chorego w roli kolegi, wychowanka i ucznia.

Praca z dzieckiem

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Danuta | Dodane: Czwartek, 11 sty 2018, 10:27

Kiedyś dzieci chorowały na ospę, świnkę, różyczkę teraz mają alergię, autyzm i cukrzycę .... ach ten postęp cywilizacyjny.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl