Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 3024 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 4 gru 2017, 17:11

W Skawinie powstaną nowe bloki. Sprawdzają ceny nieruchomości

W Skawinie powstaną nowe bloki. Sprawdzają ceny nieruchomości

Kończy się kolejna część przygotowań do zbudowania osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus w Skawinie. Teraz przeprowadzany jest audyt w gminie, który ma pokazać, jakie są wolnorynkowe ceny budowy mieszkań i ich wynajmu. Po tym poznamy ostateczną cenę czynszu i rachunków w ramach rządowego programu w Skawinie.

- Chodzi o to, żeby się dowiedzieć, na czym będą stali mieszkańcy, którzy kiedyś na tym osiedlu będą mieszkać, byśmy znali ogólne koszty funkcjonowania na tym osiedlu - mówi zastępca burmistrza Skawiny Norbert Rzepisko. - Jesteśmy w stałym kontakcie z Warszawą i naszym partnerem czyli Bankiem Krajowego Gospodarstwa Nieruchomości - dodaje.

Rzepisko zauważa też, że gmina jest atrakcyjnym terenem do zamieszkania, mieszkania dobrze się sprzedają i pojawiają się nowi deweloperzy.

Podobnego zdania jest Anatol Władyka z Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie, jeden z autorów tegorocznego rankingu gmin Małopolski (Skawina zajęła w nim 10. miejsce). - Skawina dobrze pozyskuje fundusze unijne i nowych inwestorów, co przekłada się na nowe miejsca pracy. Migracja stoi na dobrym poziomie. W Małopolsce w tym roku mieliśmy zastój inwestycyjny, który jednak nie dotknął Skawiny. Tutaj wydatki na inwestycje wzrosły - tłumaczy.

Mieszkanie plus zakłada budowę mieszkań dla najbiedniejszych, lokali wynajmowanych po stawkach niższych niż rynkowe z docelowym dojściem do własności, czyli (w dużym uproszczeniu) w opłaty administracyjne może być wliczona rata za kupno mieszkania. Żyjąc w nim i płacąc regularnie rachunki z czasem z wynajmującego staniemy się właścicielem.

W ramach mieszkania plus powstanie 7 czteropiętrowych bloków, w sumie 140 mieszkań. Inwestycja ma powstać u skrzyżowania ulic Skawińskiej i Torowej bocznej. Budowa prawdopodobnie rozpocznie się w wakacje 2018 roku.

Zdjęcie ilustracyjne

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (2)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Spider | Dodane: Wtorek, 5 gru 2017, 05:17

Do Skawina: Fundusz remontowy licz na poziomie 0,10 - 0,20 zl/m2. w pierwszych 3 latach funkcjonowania nie****omości. Później na poziomie 0,50zl/m2. Pierwsze 5 lat jest okresu gwarancji/rękojmi. Tak przynajmniej jest jak kupujesz nowe mieszkanie od dewelopera. A eksmitowac można teoretycznie zawsze na podstawie art. 13 ustawy o własności lokali (numer art. podaję z głowy) ale to dotyczy po pierwsze właścicieli Wspólnoty mieszkaniowej a po drugie nigdy nie spotkałem się z wprowadzeniem w życie tego przepisu. W tej sprawie radzę zapoznać się z warunkami najmu lokalu. W mojej opinii oczywiście powinien się znaleźć taki zapis aby nie dochodziło do sytuacji gdzie czynsz za najem przekracza np. równowartość 6-12 m-cy.

Autor: Skawina | Dodane: Poniedziałek, 4 gru 2017, 17:23

Wszyscy podają cenę za wynajem mieszkania tj 10 do 20 zł a gdzie fundusz remontowy (podobno opłata obowiązkowa)i czy to prawda że w kazdej chwili mogą eksmitować bez lokalu zastępczego?

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl