Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 265 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 16 kwi 2018, 18:21

W Radziszowie porozmawiają o transporcie

W Radziszowie porozmawiają o transporcie

Województwo Małopolskie i "Gazeta Wyborcza" zapraszają na debatę z cyklu „Region ma głos” z udziałem władz województwa i ekspertów. Pierwsze nasze spotkanie miało miejsce w Dąbrowie Tarnowskiej – teraz zapraszamy do Radziszowa w gminie Skawina.

Spotkanie już 17 kwietnia w Dworze Dzieduszyckich. Tym razem tematami głównymi będzie transport, komunikacja i rozwój rejonu.

We wnętrzach Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie debatować będą: marszałek Małopolski Jacek Krupa, zastępca burmistrza Skawiny Tomasz Ożóg, dr inż. Marek Bauer - prodziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, Peter Jancovic - dyrektor zarządzający Leo Express oraz Łukasz Kurlit reprezentujący Skawiński Alarm Smogowy.

Wspólnie z panelistami i publicznością zastanowimy się, jak sprawdzają się funkcjonujące w regionie rozwiązania komunikacyjne oraz w jakim kierunku powinna zmierzać organizacja transportu zbiorowego oraz rowerowego. Czy sprawny system przesiadkowy i wspólny bilet na różne środki transportu pozwoli ograniczyć poziom zanieczyszczeń komunikacyjnych? Jak może to wpłynąć na walkę ze smogiem? Jak przetrwać remonty na torach i czy po ich zakończeniu czeka nas rewolucja kolejowa?

To tylko niektóre pytania, na które pomogą nam odpowiedzieć eksperci i decydenci biorący udział w debacie. Zachęcamy do uczestnictwa!

Czas i miejsce: 17 kwietnia, godz. 17, Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie. Wstęp wolny.

Informacja prasowa

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: turystka | Dodane: Środa, 18 kwi 2018, 16:12

Dlaczego UMiG Skawina nic nie robi, aby była chociaż jedna linia komunikacji miejskiej ze Skawiny do Dworca Głównego (Galeria Krakowska) ??? Całość komunikacji miejskiej kończy kurs na pętli w Borku Fałęckim lub Czerwone Maki i trzeba się przesiadać. Chcąc się dostać do Dworca Głównego zostaje tylko pseudo kolej, TAXI lub obskurne i śmierdzące busiki.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!

reklamazksNajpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl