Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 2583 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 31 maj 2018, 15:48

WIOŚ zbadał, z których firm wydobywa się fetor

WIOŚ zbadał, z których firm wydobywa się fetor

Według opinii Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z firm Valeo i Vesuvius wydobywa się fetor. Kilkukrotnie informowaliśmy, że mieszkańcy narzekają na smród palonej gumy unoszący się na terenach wokół zakładów. Choć skawinianie przypuszczali, które przedsiębiorstwa za to odpowiadają, WIOŚ potrzebował prawie roku, by to wykazać.

Zastępca dyrektora WIOŚ, Ryszard Listwan, nie chce piętnować Valeo i Vesuviusa. - Te firmy nie zaprzeczają temu zjawisku. Naszym celem jest wdrożenie pewnej metodyki naprawczej. 

Listwan zaprzecza też, by fetor był w jakikolwiek sposób niebezpieczny dla zdrowia.

Innego zdania jest Łukasz Kurlit ze Skawińskiego Alarmu Smogowego. Zauważa on, że WIOŚ doskonale wie, że oprócz przykrych substancji zapachowych, w powietrzu znajduje się też wysoce toksyczne substancje i jest ich co najmniej dziesięć.

- Zaczyna się administracyjna zabawa. Z jednej strony mamy stwierdzone bardzo niebezpieczne dla zdrowia substancje, a z drugiej nie mamy analizy ilościowej. Czyli tego, czy potrafi powalić człowieka w jednej chwili, czy potrzeba ich wiele, a może kilku lat - mówi Kurlit.

Co na to obie firmy? Poprosiliśmy Vesuviusa o komentarz, ale nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi. Valeo natomiast odesłało nas do informacji na stronie UMiG.

Link do oświadczenia Valeo:
http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=16360&menu_id=0

Link do opinii Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska:
https://drive.google.com/file/d/1Vc2Rr6OUSH8mL1W6lwJO7GnYjudoXded/view

Zdjęcie ilustracyjne

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Skawina | Dodane: Piątek, 1 cze 2018, 10:28

Niedopuszczalne jest aby było podejrzenie na firmy, firma napiszę grzeczne sprostowanie i nie wiemy czy być zadowoleni bo wyrazili chęć współpracy czy jeszcze bardziej się przyjrzeć sie sprawie. Jestem pewna że jeśli będzie dalej taka zabawa bez wyraźnych efektów to sprawa pójdzie do wyższych instancji lub pozwu zbiorowego mieszkańców. Co za tym idzie deweloperzy którzy budują tu mieszkania mogą zapomnieć o ich sprzedaży a miasto nie wyjdzie z opini że jest toksyczne a grunty nie do użytku. --- sprawa jest najwyższej wagi i muszą liczyć się z mieszkańcami. Kiedy będzie spotkanie z władzami miasta, WOP-em i osobami odpowiedzialnymi w firmach? Skawina24.com , proszę o przekazanie tej informacji do wiadomości publicznej na stronie głównej.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2