Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 3522 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 2 mar 2018, 21:42

Ukradli narzędzia i niszczyli wiaty przystankowe

Ukradli narzędzia i niszczyli wiaty przystankowe

Trzech podejrzanych zatrzymanych. To efekt dochodzenia skawińskiej policji ws. kradzieży elektronarzędzi z domu jednorodzinnego oraz zniszczeń wiat przystankowych. Jeden z zatrzymanych usłyszał już cztery zarzuty. Grozi im kara nawet do pięciu lat więzienia.

"10 stycznia br. złodziej skradł z domu jednorodzinnego w Borku Szlacheckim elektronarzędzia oraz inne rzeczy o łącznej wartości 4000 zł. Tej nocy na terenie gminy Skawina wandale dokonali także zniszczeń trzech przystanków autobusowych (w miejscowościach Facimiech i Zelczyn) - powodując straty o łącznej wartości 3000 zł." - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

26 lutego policja zatrzymała 20-latka. Jest sprawcą zarówno kradzieży z włamaniem, jak i zniszczeń wiat. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli wszystkie skradzione elektronarzędzia. Potem funkcjonariusze zatrzymali dwóch kolejnych podejrzanych. Obaj mają po 19 lat. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Skawiny.

"20-latek, jeszcze w tym samym dniu usłyszał cztery zarzuty. Jeden za kradzież elektronarzędzi (278 par. 1 kk), trzy pozostałe za zniszczenie wiat przystankowych (art. 288 par. 1 w zw. z art. 57a par. 1 kk), do czego się przyznał. Za każde z tych przestępstw grozi nawet do 5 lat więzienia. Dwaj pozostali zatrzymani wkrótce również usłyszą zarzuty." - informuje policja.

fot. KPP w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (2)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: mariusz | Dodane: Sobota, 3 mar 2018, 14:47

Pucha?! i tak nie dostaną jak pierwszy raz, jedyna pokorną karą właciwą do sytuacji jest sprzatanie miasta przez rok za darmo pod nadzorem kamer ewentualnym odbiorze ludzi z urzędu!!!! Myślę że wtedy nie bedą niszczyć wspólnego mienia na które ich rodzice też płacą podatki co nie znaczy ze maja prawo do niszczenia!

Autor: fakres | Dodane: Sobota, 3 mar 2018, 10:39

Eh takie mamy prawo w tym kraju ze nawet twarzy nie pokażą tych szczurów a nawet ich imion, pucha ich nauczy ze to sie nie opłaca.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl