Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 3871 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 2 mar 2018, 21:42

Ukradli narzędzia i niszczyli wiaty przystankowe

Ukradli narzędzia i niszczyli wiaty przystankowe

Trzech podejrzanych zatrzymanych. To efekt dochodzenia skawińskiej policji ws. kradzieży elektronarzędzi z domu jednorodzinnego oraz zniszczeń wiat przystankowych. Jeden z zatrzymanych usłyszał już cztery zarzuty. Grozi im kara nawet do pięciu lat więzienia.

"10 stycznia br. złodziej skradł z domu jednorodzinnego w Borku Szlacheckim elektronarzędzia oraz inne rzeczy o łącznej wartości 4000 zł. Tej nocy na terenie gminy Skawina wandale dokonali także zniszczeń trzech przystanków autobusowych (w miejscowościach Facimiech i Zelczyn) - powodując straty o łącznej wartości 3000 zł." - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

26 lutego policja zatrzymała 20-latka. Jest sprawcą zarówno kradzieży z włamaniem, jak i zniszczeń wiat. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli wszystkie skradzione elektronarzędzia. Potem funkcjonariusze zatrzymali dwóch kolejnych podejrzanych. Obaj mają po 19 lat. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Skawiny.

"20-latek, jeszcze w tym samym dniu usłyszał cztery zarzuty. Jeden za kradzież elektronarzędzi (278 par. 1 kk), trzy pozostałe za zniszczenie wiat przystankowych (art. 288 par. 1 w zw. z art. 57a par. 1 kk), do czego się przyznał. Za każde z tych przestępstw grozi nawet do 5 lat więzienia. Dwaj pozostali zatrzymani wkrótce również usłyszą zarzuty." - informuje policja.

fot. KPP w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (2)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: mariusz | Dodane: Sobota, 3 mar 2018, 14:47

Pucha?! i tak nie dostaną jak pierwszy raz, jedyna pokorną karą właciwą do sytuacji jest sprzatanie miasta przez rok za darmo pod nadzorem kamer ewentualnym odbiorze ludzi z urzędu!!!! Myślę że wtedy nie bedą niszczyć wspólnego mienia na które ich rodzice też płacą podatki co nie znaczy ze maja prawo do niszczenia!

Autor: fakres | Dodane: Sobota, 3 mar 2018, 10:39

Eh takie mamy prawo w tym kraju ze nawet twarzy nie pokażą tych szczurów a nawet ich imion, pucha ich nauczy ze to sie nie opłaca.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl