Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 1567 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 13 kwi 2018, 12:11

Uczeń ze Skawiny najlepszy w Małopolsce!

Uczeń ze Skawiny najlepszy w Małopolsce!

Na co dzień uczy się w oddziałach gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie - nagrodę jednak odbierał w Krakowie. O kim mowa? Jakub Słomiany zajął I miejsce w Małopolskim Konkursie Geograficznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Wiedza Kuby spośród 4 tys. uczniów Małopolski okazała się największa!

W etapie szkolnym konkursu wzięło udział około 4 tysięcy uczniów z całego województwa. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się już 730 uczniów a do wojewódzkiego 120. Najlepszym z najlepszych jest Jakub Słomiany ze Skawiny!

Kuba nie tylko zdobył tytuł laureata tego konkursu, ale zrobił to w pięknym stylu, wykazując się ogromną wiedzą i umiejętnościami geograficznymi.

11 kwietnia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odebrał zaświadczenie i nagrodę z rąk Haliny Cimer, Małopolskiego Wicekuratora Oświaty oraz dr Tomasza Rachwała, Dyrektora Instytutu Geografii UP.

Konkursy przedmiotowe organizowane przez kuratoria oświaty danego województwa cieszą się zasłużoną popularnością wśród młodzieży. Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym, laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim jest zwolniony z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu – w tym przypadku z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z tej części najwyższego wyniku (100%).

Laureat konkursu przedmiotowego jest również przyjmowany w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadgimnazjalnej. - Przez ostatnie lata Kuba z dużym zaangażowaniem rozwijał w naszej szkole swoje zdolności i zainteresowania a pasja, wyobraźnia i „ciekawość świata” sprawiły, że geografia stała się dla niego szczególnie bliskim przedmiotem. Gratulujemy Kubie wspaniałego wyniku, życzymy dalszych sukcesów i równocześnie kierujemy wyrazy uznania i podziękowania za opiekę naukową i przygotowanie ucznia do konkursu dla Bożeny Malada - powiedziała Barbara Raputa, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: SP6

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (2)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Rocznik 83 | Dodane: Poniedziałek, 16 kwi 2018, 18:06

Gratulacje! Pani Malaga zawsze była świetną nauczycielką.

Autor: kkkk | Dodane: Poniedziałek, 16 kwi 2018, 12:01

gratulacje

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl