Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1394 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 11 lip 2019, 22:44

UMiG pisze o inwestycji na ul. Korabnickiej

UMiG pisze o inwestycji na ul. Korabnickiej

W środę 10 lipca rozpoczęły się prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Korabnickiej w Skawinie. W pierwszej kolejności drogowcy przystąpili do zabezpieczenia terenu i demontażu chodnika (kostka zostanie ponownie wykorzystana przy budowie miejsc postojowych m.in. na ul. Niepodległości).

Aktualnie na wysokości cmentarza występują utrudnienia, prosimy o korzystanie z przejścia dla pieszych. Po zakończeniu tego etapu rozpoczną budowę ciągu pieszo-rowerowego oraz nowego chodnika, których łączna długość wyniesie ponad 650 metrów.

Na czas budowy kierowcy muszą spodziewać się utrudnień, ale nie będą one zbyt wielkie. Wykonawca podczas wymiany krawężników zajmie fragment jezdni i w tych miejscach należy spodziewać się czasowych lokalnych zawężeń.

Budowa nowego ciągu dla pieszych oraz rowerzystów nie spowoduje likwidacji legalnych miejsc parkingowych. Przedsiębiorcy i mieszkańcy nadal będą mieli możliwość dojazdu do swoich posesji.

Według wstępnego harmonogramu inwestycja ma się zakończyć pod koniec października. Jednak ze względu na lokalizację Szkoły Podstawowej nr 1, cmentarza oraz placu targowego, oczekujemy od wykonawcy zminimalizowania utrudnień dla pieszych i kierowców samochodów oraz możliwie szybkiej realizacji inwestycji.

Więcej o projekcie:

Gmina Skawina otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach poddziałania 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski - ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM) na realizację projektu pn. "Integracja transportu zbiorowego z transportem indywidualnym w Gminie Skawina w relacji z Krakowskim Obszarem Funkcjonalnym".

Celem projektu jest poprawa jakości obsługi komunikacyjnej gminy Skawina oraz ograniczenie poziomu zanieczyszczeń i zwiększenie bezpieczeństwa poprzez budowę Skawińskiego Centrum Komunikacyjnego wraz z parkingiem Park & Ride i infrastruktury rowerowej oraz integrację transportu zbiorowego z indywidualnym.

Projekt w zakresie rozwoju infrastruktury pieszo-rowerowej zakłada wykonanie następujących prac:

- budowę Skawińskiego Centrum Komunikacyjnego (SCK), która obejmuje następujące prace: budowę łącznie 500 miejsc postojowych (200 ogólnodostępnych i 300 włączone w system Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej), jezdni manewrowej, pętli autobusowej, chodników i ciągów pieszo-rowerowych w obrębie dworca oraz wiaty rowerowej na 60 miejsc postojowych (stojaki rowerowe np. w kształcie odwróconej litery U) wraz z panelami fotowoltaicznymi.

- rozbudowa ulicy Kolejowej w Skawinie obejmuje rozbudowę ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Niepodległości wraz ze zjazdami, chodnikami, stanowiskami postojowymi, zatokami autobusowymi, przepustami oraz przebudową i budową kolidującego uzbrojenia technicznego. Rozbudowa ul. Kolejowej jest uzupełniającym elementem projektu, niezbędnym z punktu widzenia zapewnienia dostępności do P+R w ramach SKC. Ul. Kolejowa będzie prowadzić bezpośrednio do planowanego w ramach projektu parkingu P&R

- budowa 4 parkingów zadaszonych na 80 miejsc łącznie. Powstaną również parkingi niezadaszone na łączną ilość 110 miejsc postojowych. Dodatkowo planuje się łącznie 45 miejsc parkingowych przy przystankach autobusowych.

- budowa chodnika od ulicy Torowej do kładki nad torami usytuowanej przy Skawińskim Centrum Komunikacyjnym, w miejscu której PKP PLK zaplanowała tunel pod torami.

- budowę ciągów pieszo-rowerowych w Skawinie na ul. Radziszowskiej, Żeromskiego, Żwirki i Wigury, Kublińskiego, w obrębie basenu, Popiełuszki, os. Ogrody, Kazimierza Wielkiego, Korabnickiej, Krakowskiej, Kolejowej, Niepodległości, Tynieckiej.

- budowę ciągów pieszo-rowerowych w Radziszowie na ul. Zawodzie, Jana Pawła II, Skawińskiej

- wprowadzenie uspokojenia ruchu na wybranych ulicach w Skawinie

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (8)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: wkurzona | Dodane: Sobota, 13 lip 2019, 18:31

A KIEDY WRESZCIE BEDZIE ZROBIONY CHODNIK PRZY UL.PIŁSUDSKIEGO? ZA SZLABANEM,TO JUŻ NIE SKAWINA? PO MACOSZEMU TRAKTUJE SIĘ LUDZI TUTAJ MIESZKAJĄCYCH. WSTYD!!

Autor: Jeszcze lepsze pytanie | Dodane: Piątek, 12 lip 2019, 16:23

Ekologia ekologią. Niech będą stanowiska do ładowania aut, ale niech będą płatne. Dlaczego ktoś ma "tankować" elektryka za pieniądze podatników?

Autor: Dobre pytanie | Dodane: Piątek, 12 lip 2019, 15:16

Mam pytanie czy na zaplanowanym placu na 500 aut zaplanowane sa stanowiska do ładowania aut elektrycznych, skuterów elektrycznych?!

Autor: Wieloletni Mieszkaniec Skawiny | Dodane: Piątek, 12 lip 2019, 14:42

komentarz podzielony ze względu na ograniczenia systemu

Autor: Wieloletni Mieszkaniec Skawiny | Dodane: Piątek, 12 lip 2019, 14:40

Panie Burmistrzu, Panie i Panowie urzędnicy pora zabrać się porządnie do pracy, a nie tylko udawać, że się coś robi. Ile takich poczynań czy błędnych decyzji jest w gminie. Niestety takie zagrania pod publikę sprawiają że te tematy są tylko zamiatane pod dywan - powyższa inwestycja, sprawa Valeo, stan naszych dróg i chodników, bezpieczeństwo w mieście i gminie. Pewnie można wymieniać jeszcze wiele. Gminie jest potrzebny PORZĄDNY gospodarz, a nie tylko figurant. No ale przykład idzie z góry...

Autor: Wieloletni Mieszkaniec Skawiny | Dodane: Piątek, 12 lip 2019, 14:40

Jak dla mnie ta inwestycja to jedna wielka porażka. Począwszy od projektu, przez samą realizację. Rozumiem, że gmina ma dotacje, rozumiem, że ekologia to teraz "modny" temat, ale odnoszę wrażenie, że przy tym wszystkim zapomina się o całej reszcie mieszkańców miasta i gminy. Gesty Pana Burmistrza, który "słucha" mieszkańców i decyduje o zlikwidowanie zwężenie na Radziszowskiej to tylko działanie pod publikę. Takie ustalenia powinny być uwzględnione na etapie projektu, a nie po jego wykonaniu. A powyższy gest tylko utwierdza w przekonaniu, że nikt nie analizuje inwestycji prowadzonych w gminie. A ile takich "kwiatków" jeszcze przed nami... dowiemy się pewnie niebawem.

Autor: Wieloletni Mieszkaniec Skawiny | Dodane: Piątek, 12 lip 2019, 14:39

Kolejne utrudnienia.... Jedno nie jest skończone a kolejne się zaczyna. Czy osoba, która planuje pracę związane z ww.inwestycja kiedykolwiek poruszała się po Skawinie. Czy kiedykolwiek zastanawiała się nad "ułatwieniami", które są robione. Jak można zaczynać kolejny etap nie mając skończonego drugiego. Mam wrażenie, i chyba nie tylko ja, że ktoś usilnie chce podporządkować cały **** w Skawinie rowerzystom (od razu zaznaczę, że sam też jeżdżę na rowerze). Niemniej jaki jest sens ułatwiać życie jednym przez utrudnianie drugim. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy miastem rowerowym. Choćby z tego względu, że warunki pogodowe, dzięki którym zdecydowana większość rowerzystów korzysta z jednośladów dopisują przez kilka miesięcy w roku. A i tak zdecydowana większość z nich to "niedzielni" rowerzyści., którzy jadą na wycieczkę do Tynca itp.

Autor: bernadetasiry@gmail.com | Dodane: Piątek, 12 lip 2019, 12:21

Test

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2