Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 1153 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 1 wrz 2018, 17:57

Szyją "tęczowy kocyk"

Szyją

W niedzielę podczas Dnia Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych odbywającego się w skawińskim parku Stowarzyszenie Dzieci są Ważne będzie zbierać suknie ślubne i inne materiały, które zostaną wykorzystane w ramach wyjątkowej akcji „Tęczowy Kocyk”.

„Tęczowy Kocyk” to ogólnopolska akcja zrzeszająca wolontariuszki-krawcowe, które poświęcają własny talent, czas i pieniądze, aby szyć wyjątkowe ubrania na trudną uroczystość, jaką jest śmierć dziecka. Hiperwcześniaki rodzą się tak maleńkie, że żadne ubranka nie są na nie dobre. Wolontariuszki „Tęczowego Kocyka” szyją piękne uszytki i ręczne robótki w postaci kocyków, rożków, czapeczek, szatek i sukienek).

„Tęczowy Kocyk” ma już dwa lata. Został zapoczątkowany w Polsce 26 kwietnia 2016 roku przez Ewę Skwarczowską, która przeniosła na rodzimy grunt koncepcje z Anglii.

Dzięki inicjatywnie Stowarzyszenia Dzieci są Ważne „Tęczowy Kocyk” dotarł też do Skawiny i będzie mógł się w niego włączyć każdy; niezależnie od zdolności krawieckich. Wystarczy oddać zalegającą w szafie suknię ślubną i inne materiały (np. suknie komunijne, balowe w jasnych, pastelowych kolorach), flanelę, bawełnę, w tym pościele, ale niezniszczone oraz duże ilości nici (białe, błękitne, różowe, zielone - pod kolor tasiemek), tasiemek (różowe, błękitne, zielone), woreczków strunowych a4 i A5, jednorazowych podkładów nieprzemakalnych (takich do przewijania dzieci), agrafek, a więc wszystko, co jest niezbędne, by uszyć wyprawkę dla tych, co odeszli zbyt wcześnie. Mile widziane są też osoby, które zechciałyby szyć ubranka w ramach tej akcji.

Pomysł zbiórki materiałów narodził się z faktu, że wolontariuszki same kupują materiały oraz nierzadko opłacają koszty wysyłki zrobionych przez siebie ubranek. Powyższe materiały należy przynieść do skawińskiego parku w niedzielę 2 września w godzinach 10-18.

Agnieszka Poniewska

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Korczak | Dodane: Poniedziałek, 3 wrz 2018, 12:58

a w szkołach dzieci i tak chodzą na 2 zmianę bo się nie chce zatrudnić kolejnych nauczycieli

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2