Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 379 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 3 lis 2018, 14:16

Szkoła Podstawowa nr 4: z chemią na wesoło

Szkoła Podstawowa nr 4: z chemią na wesoło

Jak ciekawie uczyć? Udowadniają nauczyciele „skawińskiej Czwórki”. Z inicjatywy Anny Sechman i Renaty Bieńkowskiej – wychowawczyń uczniów klas drugich, 25 października odbyło się wyjątkowe spotkanie z Szalonymi Naukowcami. Ten dzień dla uczniów okazał się ogromnym wyzwaniem jak i wspaniałą zabawą.

Wszystko zaczęło się już z samego rana, na pierwszych lekcjach okazało się, że jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w Laboratorium Szalonego Chemika. Już wtedy na twarzach młodych odkrywców widać było gotowość do odkrywania świata i poznawania różnych praw natury. Animatorki z Laboratorium Młodego Chemika ChemicAl World w twórczy sposób pobudziły wszystkich uczestników do kreatywności, dociekliwości, zaangażowały wszystkie młode umysły do odkrywania świata!

Uczniowie dowiedzieli się, jak to jest z tą bagietką, czy ona jest tylko do jedzenia? A cylinder może być tylko zakładany na głowę? Wraz z poznawaniem zestawu laboratoryjnego drugoklasiści stopniowo zamieniali się w prawdziwych chemików – każdy uczeń został wyposażony w fartuszek, okulary, rękawiczki i probówki, tak, aby sam mógł wykonać bezpieczne i proste doświadczenia. Podczas zajęć nie zabrakło kolorowych wybuchów, eksplozji wulkanów, a bohater główny – suchy lód, dostarczył niezapomnianych wrażeń!

Uczestnictwo w tych zajęciach dla wszystkich drugoklasistów było wspaniałą przygodą, a tak szalony i pełen emocji dzień w szkole zostanie z pewnością zapamiętany na długo. Po takim spotkaniu cała grupa poczuła chemię do chemii!

Źródło: SP4

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

vesuvius

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2