Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 822 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 13 kwi 2019, 17:06

Soczewki kontaktowe, czyli wygodna korekcja wzroku

Soczewki kontaktowe, czyli wygodna korekcja wzroku

Soczewki kontaktowe przylegają do rogówki i poruszają się wraz z ruchem gałki ocznej, zapewniając w rezultacie maksymalne pole widzenia. Skutecznie korygują wady wzroku i są niezwykle wygodne i komfortowe. Jeśli więc szukasz alternatywy dla okularów, pomyśl o szkłach.

Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych możliwości, jakie dają soczewki kontaktowe:

1. Obecnie do produkcji większości soczewek kontaktowych stosuje się materiał silikonowo-hydrożelowy, posiadający bardzo dobre właściwości tleno-przepuszczalne zabezpieczające przed niedotlenieniem. Tego rodzaju szkła są często zaopatrzone również w technologie minimalizujące wysychanie oczu lub chroniące przed promieniowaniem UV.

2. Sklep Szkla.com, który posiada w swojej ofercie soczewki o różnych trybach stosowania. Znajdziemy m.in. soczewki miesięczne, dwutygodniowe, jednodniowe, a także do używania w trybie ciągłym nawet przez 30 dni i nocy.

3. Osobom cierpiącym na prezbiopię (starczowzroczność) dedykowane są soczewki progresywne, zwane również multifokalnymi. Dla astygmatyków natomiast stworzone zostały szkła toryczne. Szczególną uwagę na właściwości kupowanych szkieł powinny zwrócić także alergicy lub osoby o wrażliwych oczach.

4. Kolorowe szkła kontaktowe to pomysł, który spodoba się każdemu, kto pragnie zmienić lub podkreślić swój naturalny kolor oczu. Mogą z nich korzystać zarówno osoby z wadami wzroku, jak i Ci pozbawieni wad refrakcji.

Należy pamiętać, by po podjęciu decyzji o noszeniu soczewek udać się do specjalisty. To on pomoże nam wybrać szkła skutecznie korygujące wadę wzroku oraz odpowiednie dla naszych oczu.

Pierwszy kontakt z soczewkami powinien obejmować trzy etapy:
1. Badanie wzroku i wybór soczewek.
2. Zakup odpowiednich szkieł i pierwsze dni stosowania.
3. Pierwsza wizyta kontrolna u optometrysty.

1. Badanie wzroku i wybór soczewek.

Wizyta u optometrysty jest koniecznym krokiem przed rozpoczęciem noszenia soczewek kontaktowych. W skład pierwszej wizyty wchodzi: wywiad, badanie wstępne, badanie refrakcji (wady wzroku) oraz badanie pod lampą szczelinową, które pomaga przy doborze odpowiednich szkieł. Dzięki lampie szczelinowej optometrysta sprawdza, czy soczewka układa się prawidłowo na oku (badanie to stosowane jest głównie w przypadku doboru soczewek torycznych). Dodatkowo podczas pierwszej wizyty u specjalisty uczymy się prawidłowego zakładania oraz zdejmowania szkieł. Dowiadujemy się wtedy również, jak wyglądania poprawne użytkowanie i pielęgnacja soczewek kontaktowych.

2. Pierwsze dni stosowania soczewek.

Jest to moment, w którym nabywamy pierwsze soczewki. W obecnych czasach najwygodniejszym miejscem zakupu jest internet. Sklep Szkla.com z kodem SKDD oferuje darmową dostawę, dzięki czemu można w nim tanio i szybko kupić oryginalne soczewki kontaktowe. Bardzo pomocne mogą okazać się umieszczone na stronie opisy produktów. Są szczegółowe i na pewno będą wskazówką dla wielu nowych użytkowników soczewek.
W trakcie pierwszych dni stosowania soczewek uczymy się ich prawidłowego zakładania i zdejmowania. To właśnie wtedy dowiadujemy się także, jak stosować płyn pielęgnacyjny i w jaki sposób czyścić szkła kontaktowe.

3. Pierwsza wizyta kontrolna.

To bardzo ważny etap stosowania soczewek kontaktowych. Optometrysta sprawdza wówczas, czy szkła zostały właściwie dobrane i weryfikuje umiejętność ich zakładania i zdejmowania oraz właściwą pielęgnację. Jeśli obawiamy się, że wybrane soczewki nie są dla nas odpowiednie, powinniśmy powiedzieć o tym specjaliście podczas pierwszej wizyty kontrolnej. Przez cały okres noszenia soczewek wymagane są regularne wizyty u optometrysty.

Materiał partnera

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze