Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 545 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 2 lip 2019, 19:53

Skawina na Dniach Turčianskich Teplic

Skawina na Dniach Turčianskich Teplic

W dniach 14-16 czerwca delegacja ze Skawiny uczestniczyła w obchodach Dni Miasta Turčianske Teplice połączonych z uroczystością 20-lecia podpisania umowy partnerskiej między naszymi miastami. W spotkaniu uczestniczyli również goście z innych miast Holešova, Haviřova i Arandjelovač.

Na czele delegacji stanął Burmistrz Miasta i Gmina Skawina Norbert Rzepisko, towarzyszyli mu radni Rady Miejskiej Antoni Sapała i Mirosław Śliwa oraz przedstawicielki Zarządu Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast ? prezes Krystyna Droździewicz i wiceprezes Małgorzata Kopeć. O bezpieczną podróż zadbał kierowca UMiG Zdzisław Żak. Pobyt w Turčianskich Teplicach rozpoczęła uroczystość, która miała miejsce w sali obrad Urzędu Miasta.

Burmistrz Igor Hus w okolicznościowym przemówieniu przywołał dwadzieścia lat współpracy różnych środowisk obu miast. Burmistrz Norbert Rzepisko, przypomniał o wielu zrealizowanych projektach, poczynając od wymiany młodzieży i dorosłych, poprzez wymianę kulturalną, kończąc na corocznej rywalizacji drużyn strażackich, a dowód uznania Burmistrzowi Turcianskich Teplic wręczył pamiątkową paterę. Uroczystość zakończył wpis do księgi pamiątkowej obu włodarzy miast.

W tym czasie w Parku Miejskim rozpoczęły się obchody Dni Miasta. Jednym z elementów obchodów, na trwale wpisanym w historię Turcianskich Teplic, jest wręczanie pamiątkowych statuetek zasłużonym obywatelom miasta. W tym roku zaszczyt odebrania takiej właśnie statuetki przypadł również Burmistrzowi Miasta i Gminy Skawina Norbertowi Rzepisko. Program wizyty obejmował również uroczystą kolację, podczas której obecny był Burmistrz Jozef Turčan. W spotkaniu uczestniczyli także goście z innych miast partnerskich TT ? Holešova i Haviřova (Czechy) oraz Arandjelovač (Serbia). Ponadto delegacja brała udział w obchodach Dnia Miasta, zwiedziła Dolinę Gaderską, uczestniczyła we mszy świętej.

Chwile spędzone w gościnnym mieście partnerskim Skawiny, były nie tylko okazją do wspomnień i podsumowań dwudziestu lat współpracy, ale również okazją do spotkań z osobami, które po słowackiej stronie tworzyły historię partnerstwa miast i których śmiało możemy nazwać naszymi przyjaciółmi.

Przypomnijmy, pierwsze kontakty zostały nawiązane na kanwie prywatnych spotkań ówczesnego Burmistrza Miasta i Gminy Skawina - Stanisława Paca z Burmistrzem Turcianskich Teplic - Jozefem Turčanym Wstępne porozumienie podpisano podczas wizyty słowackiej delegacji w Skawinie we wrześniu 1999 r. na dożynkach powiatowych. Uchwałę o partnerstwie miast skawińscy radni podjęli na sesji Rady Miejskiej w dniu 20 października 1999 r. W dniu 12 listopada tego samego roku w Turčianskich Teplicach w sali dworu "Divaky", podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, Skawina zyskała nowego słowackiego przyjaciela. Wtedy to została podpisana przez ówczesnego Burmistrza Miasta i Gminy Skawiny - Stanisława Paca, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Skawinie - Marka Ptaka i Burmistrza Turčianskich Teplic - Jozefa Turčianego, umowa partnerska między miastami.

Źródło: SSPM

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2