Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 2281 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 5 kwi 2019, 20:26

Skawińscy nauczyciele dołączają do strajku

Skawińscy nauczyciele dołączają do strajku

Skawina dołącza do strajku nauczycieli. Według informacji Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie wszystkie placówki oświatowe (przedszkola i szkoły) dołączą do zaplanowanego protestu.

Zapytaliśmy nauczycieli ze szkoły w Pozowicach, dlaczego przystępują do protestu: - Zależy mi na podwyżce, ale chcę też, by zawód nauczyciela był bardziej szanowany. Ta praca nie opiera się wyłącznie na tym, że przyjdę do szkoły, nauczę dzieci przez 45 minut matematyki i wyjdę. Ja muszę też w pewien sposób wychować te dzieci, przekazać im pewne wartości, nauczyć norm społecznych - mówi Agnieszka Nisyczyńska, nauczycielka matematyki.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że jedna ze szkół już zapowiedziała, że egzamin ósmoklasisty i gimnazjalny na jej terenie się nie odbędzie. Skawiński urząd nie potwierdza tych informacji.

Zastępca burmistrza Skawiny Witold Grabiec powiedział nam, że wszystkie możliwości, również ta najgorsza są brane pod uwagę. Dlatego zwrócił się do szkół z apelem, by te poinformowały wcześniej o decyzji nieprzeprowadzenia egzaminów. Poprosił jednocześnie nauczycieli, którzy nie zasiadają w komisjach, a chcieliby to zrobić, by zgłosili ten fakt dyrekcji.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie podjął decyzję, by 8 kwietnia odwołać zajęcia lekcyjne. Burmistrz Grabiec zwrócił się do rodziców, by ci w miarę możliwości nie wysyłali tego dnia swoich dzieci do szkoły i przedszkola. Urzędnicy dyskutowali nad rozwiązaniem, by na czas strajku zorganizować dla młodzieży zajęcia w Centrum Kultury i Sportu. Pomysł jednak spalił na panewce.

- Z całym szacunkiem, ale dziećmi nie może zajmować się pani sprzątająca albo pracownik administracji. To musi być osoba, która posiada uprawnienia pedagogiczne - powiedział Witold Grabiec.

Z 79 pracowników CKiS tylko 4 posiada takie kompetencje.

Miejska Biblioteka Publiczna zapowiedziała, że na czas strajku przyjmie i zajmie się częścią uczniów.

 

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (12)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: ania | Dodane: Środa, 10 kwi 2019, 19:02

Obecny burmistrz Skawiny tez jest nauczyciel jak by tak bylo dobrze w szkole to czemu dalej nie uczy

Autor: numa | Dodane: Środa, 10 kwi 2019, 18:19

takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie! I tyle w tym temacie. Nauczyciele trzymajcie się!

Autor: Kamil | Dodane: Środa, 10 kwi 2019, 12:14

Do :Zdenerwowanego,Sowy. Wychodzi wasz poziom edukacji właśnie. Pewnie zamiast do szkoły, chodziliście na piwko ? Praca w szkole to nic miłego. Nauczycielom należą się podwyżki, skoro patologia dostaje 500 +, nawet krowa dostanie, to tym bardziej pedagog który tworzy przyszłą elitę tego kraju powinien godnie zarabiać.

Autor: Zdenerwowany | Dodane: Środa, 10 kwi 2019, 09:08

Rząd powinien z nimi krótko, nie ulegać darmozjadom, tej hołocie nauczycielskiej. I karta nauczyciela do likwidacji, ten PRL-owski relikt.

Autor: Sowa | Dodane: Wtorek, 9 kwi 2019, 16:22

Nie dla nauczycieli darmozjadów!

Autor: Skawina123 | Dodane: Wtorek, 9 kwi 2019, 16:21

Za 18h tygodniowo LUDZIE to ile oni dostałą za godz. pracy! Jestem za podwyżkami jak najbardziej ale praca od 8-16stej, żadnych zadań domowych dla dzieci, 40tyg. tydzień pracy. I skończcie z zabieraniem pracy przez nauczyciela do domu i przygotowaniem do zajęć bo to KŁAMSTWO!!!! Te wycieczki co mówią że dzieci jeżdżą to niech zrobią wycieczkę w godz. 8-16stej. MY RODZICE NIE ZGADZAMY SIĘ Z NAUCZYCIELAMI!!!!!!

Autor: Kot | Dodane: Wtorek, 9 kwi 2019, 04:53

Nie podoba się w szkole uczyć, won do innej pracy, wiecznie niezadowoleni krzykacze z ZNP.

Autor: ania | Dodane: Poniedziałek, 8 kwi 2019, 13:44

Jakie 1000 zl dla emeryta????dali ochlap 888 laska ze niech sz..... dos ze czlowiek caly czas dawal podatki to jeszcze z tego podatek jednorazowy ochlap a w sklepach szok cenowy

Autor: skynet | Dodane: Poniedziałek, 8 kwi 2019, 12:56

Autor: Perkoz Teraz sie dojna zmiana bawi sie za nasze pieniądze i jeszcze hucznie sie bawią jak poprzednicy jak nie mają dla tej grupy na podwyżki ale za to mają 500 plus na krowe i 100 zł na tucznika i na rozbijanie rządowych limuzyn a o aferach juz nie wspomne. A egzaminy to juz dawno powinny pójść do lamusa bo to tylko chodzi o sprawdzenie wiedzy ucznia wiem bo sam mam dzieci które konczyły gimnazjum za moich czasów kończyło sie 8 klas i szło sie do technikum .Hipokryzja i tyle

Autor: Perkoz | Dodane: Sobota, 6 kwi 2019, 21:49

Autor: Damian | Dodane: Sobota, 6 kwi 2019, 11:57 - rozumiem, że sam kończyłeś gimnazjum i masz, miałeś na to wyj..e. Niestety ale warunkiem koniecznym do ukończenia gimnazjum jest przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego. Jeżeli twierdzisz, że egzamin gimnazjalny czy też dla 8-klasistów jesttylko dla zainteresowanych rodziców, to tylko świadczy o Tobie (tematu nie będę rozwijał, bo chyba nie rozumiesz o czym piszesz). Uważasz, że rząd rozdaje "nasze pieniądze" a nie inwestuje - nie podajesz o co konkretnie chodzi - o 500zł dla dzieci , 1000zł dl aemerytów?? (cały zachód daje na dzieci i to nie takie kwoty). Ciekawe gdzie byłeś i jakie było Twoje stanowisko jak Sikorski, z Grasiami, Sienkiewiczami bawili się za "nasze pieniądze" po restauracjach . Wtedy rozumiem, że było OK. Cieszmy się, bez względu na to czy ZNP uzyska to co chce, strajk z cała pewnością zakończy się , z pierwszym dniem wakacji. Obłuda, obłuda i jeszcze raz obłuda.

Autor: Damian | Dodane: Sobota, 6 kwi 2019, 11:57

Dzieci to akurat się cieszą, że będzie wolne. Egzamin gimnazjalny? Czy też inny na tym poziomie edukacj nie jest bardzo istotny no chyba , że dla zestresowanych rodziców. Popieram strajk. Rząd lekką ręką rozdaje nasze pieniądze a nie inwestuje. Tak Ja podwyżki dla nauczycieli traktuje jako inwestycje.

Autor: janusheck | Dodane: Sobota, 6 kwi 2019, 06:45

Pani Nisyczyńska. To tak ma wg Pani wyglądać wychowanie młodego człowieka? Daliście się wkręcić w polityczną hucpę, a cierpią dzieci.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2