Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 2937 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 2 maj 2018, 15:39

Są problemy z parkowaniem. Sytuacja ma się zmienić

Są problemy z parkowaniem. Sytuacja ma się zmienić

- Szukam miejsca 15 minut. Muszę parkować auto pod zakazem. Znalezienie miejsca graniczy z cudem - tak mieszkańcy opisują zostawianie swoich pojazdów w centrum Skawiny. Parkingi przy parku, basenie lub okolicy Katolickiego Liceum pękają w szwach.

- Skawina jest miastem o starym układzie urbanistycznym - mówi zastępca burmistrza Skawiny Norbert Rzepisko. - Kilkadziesiąt lat temu było jedno albo dwa auta "na krzyż", wtedy nie było problemu. W tej chwili jesteśmy dużym ośrodkiem przemysłowym, gdzie przemieszcza się bardzo duża liczba samochodów. Praktycznie w każdym domu nie ma jednego pojazdu, jest ich kilka - mówi Rzepisko.

Dodaje też, że urząd widzi problem i dlatego już trwają prace nad zbudowaniem nowego parkingu na ulicy Witosa. Powstanie też kilka mniejszych na ulicy Słonecznej. Do końca roku powinien być też otwarty nowy parking typu park & ride w okolicy dworca kolejowego. Ten ostatni pomieści pięćset samochodów. - Liczymy na to, że rozwiąże to problem z parkowaniem w rejonie centrum miasta -  mówi Rzepisko.

To nie koniec nowych inwestycji drogowych i budowania parkingów. W planach gminy jest stworzenie nowych parkingów. Są plany, by zbudować koło stacji kolejowych parkingi park&ride. To dla tych, którzy będą chcieli zostawić swoje samochody i skorzystać z Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowe miejsca parkingowe pojawią się w Radziszowie na ulicy Brzegi, w rejonie osiedla Awaryjnego, w okolicy ulicy Pachla oraz przy powstającej stacji Skawina Jagielnia.

Zapytani przez nas mieszkańcy mają wątpliwości, czy nowe parkingi park&ride będą wykorzystywane we właściwy sposób, czyli mieszkańcy zostawią samochód i pojadą pociągiem. Ale tworzenie nowych miejsc parkingowych popierają.

Gmina jest na etapie wykupu gruntów pod przyszłe parkingi, dlatego urzędnicy na razie nie mogą precyzyjnie określić, ile pojawi się nowych miejsc w najbliższych latach.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (11)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Matt | Dodane: Czwartek, 10 maj 2018, 21:58

Tak właśnie wygląda PiSowska propaganda sukcesu... Parkingi na Słonecznej powstaną, ale kosztem uszczuplenia miejsc wzdłuż ulicy (znika co najmniej kilkadziesiąt miejsc). Parking przy dworcu będzie na zasadzie Park & Ride czyli prawdopodobnie nie dla każdego, a dla tych co zechcą korzystać z komunikacji (i zapewne płatny).

Autor: KAJTO | Dodane: Sobota, 5 maj 2018, 12:40

Szkoda ze jest tylko jeden okres przed wyborami ażeby załatwić ważne sprawy społeczne, reszta przez kolejne 4 lata to starania o to żeby jak najwiecej firm > nie ważne jakicharku pójsc z dzieckiem na spacer z sąsiadem sie przywitać??! teraz jak sklepy beda zamkniete w niedziele to w parku miejskim zrobi sie ciasno! czy NASI burmistrzowie pomysleli już o tym.... MYSLE ZE W DUPIE TO MAJA!!!

Autor: Pawlo | Dodane: Piątek, 4 maj 2018, 21:16

Zaparkować jest gdzie tylko trzeba chcieć zrobić parę kroków na własnych nogach. Stawanie byle jak i byle gdzie jest w Skawinie nagminne. Najlepiej jakby sie z auta bezpośrednio do sklepu wysiadało. O niedzieli pod kościołem już nie wspomnę.

Autor: sk | Dodane: Czwartek, 3 maj 2018, 23:08

Gadzet "Kiedy tego przejscia się doczekamy? Czy dopiero jak ktos zginie na tej ulicy?" Kto jest radnym z tego rejonu, przewodniczącym osiedlowym? Pora na zmiany skoro kluczowej sprawy dla mieszkańców przez kilka lat nie załatwił w Powiecie Krakowskim. Może te zmiany trzeba sobie wydeptać skoro pisma nie skutkują, powołać komitet ratowania mieszkańców?

Autor: czytelnik | Dodane: Czwartek, 3 maj 2018, 22:54

Moim zdaniem to nie płatne parkowanie spowodowało problemy na ul. Sikorskiego tylko remont dworca i budowa Centrum Komunikacyjnego. Nie ma innej metody na parkujących na przejściach (10 metrów) i w obrębie skrzyżowań jak laweta i wywożenie na płatny parking. Mimo troski służb porządkowych (śmiesznie niskie mandaty za te wykroczenia) ten preceder kwitnie i ma się coraz lepiej w naszym mieście. Laweta i płatny parking gdzieś daleko poza centrum, tak to się robi w całym cywilizowanym świecie i wielu polskich miastach. W Skawinie pod okiem kamer, na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych stoją zaparkowane samochody. Dekomunizacji chodników zapewne nigdy się nie doczekamy, nawet jeśli obok jest wolne miejsce na parkingu przed sklepem, recydywiści zastawiają przejście na chodniku.

Autor: pan samochodzik | Dodane: Środa, 2 maj 2018, 23:55

Na bieżącą chwile ktoś powinien zrobić porządek przynajmniej z samochodami stojącymi tuż przy przejściach dla pieszych. W końcu skończy się to dla kogoś źle. Płatne parkowanie w rynku skończyło się tym, ze na Sikorskiego auta blokują chodnik. Zdarza się, że jest zostawione tylko niecałe pół metra a ludzie idący na stacje chodzą po ulicy omijając stojące na chodniku auta.

Autor: kierowca z garażem | Dodane: Środa, 2 maj 2018, 22:41

Nie ma problemu z parkowaniem , problem polega na tym, że wielu chce to robić za darmo. Wieczorami wiatr hula po tych wybudowanych parkingach. kluivert83 parkowanie na wielopoziomowym to 500 zł na miesiąc, widzę las rąk w górze. Podobno jest sporo wolnych miejsc na parkingach w cenie 120 złotych lub ciut więcej ( to nawet nie pół baku). Politycy zawsze mówia to co ludzie chcą usłyszeć i ciągle się im wydaje, że kierowcy to większość elektoratu.

Autor: Kierowca | Dodane: Środa, 2 maj 2018, 22:02

A co z samochodami a raczej juz wrakami ktore stoja na parkingach nie da sie z tym nic zrobic. Pod basenem juz ktorych miesiac stoi taki "samochod" co tydzien coraz bardziej rozwalony. Takie g****oty miejsca rowniez zajmuja....

Autor: kamil | Dodane: Środa, 2 maj 2018, 21:56

w końcu zbliżają się wybory i trzeba coś zrobić, aby być dobrze zapamiętanym przez wyborców

Autor: Gadzet | Dodane: Środa, 2 maj 2018, 19:26

Parkingi,parkingami. Ale co z bezpieczenstwem Pisalismy pare lat temu i niedawno o pasach-przejscie dla pieszych na os. Kopernika, czyli osiedle za Technikum Wiele mieszkanców codziennie chodzi w strone osiedla Słoneczna czy do koscioła. I na odwrót czyli do SP1 Niema tam przejscia ani ograniczników na jezdni. Kiedy tego przejscia się doczekamy? Czy dopiero jak ktos zginie na tej ulicy?

Autor: kluivert83 | Dodane: Środa, 2 maj 2018, 18:50

Tylko parkingi płatne wielopoziomowe. Po co szukać nowych rozwiązań gdy są już sprawdzone

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl