Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 155 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 13 kwi 2018, 11:31

Są pieniądze na usuwanie skutków powodzi

Są pieniądze na usuwanie skutków powodzi

18 gmin i 5 powiatów otrzymało ponad 33 mln na 70 zadań. Promesę dla naszej gminy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w kwocie 640 tyś zł odebrał z rąk ministra Joachima Brudzińskiego zastępca burmistrza Norbert Rzepisko.

11 kwietnia podczas wizyty w Małopolsce Brudziński wręczył promesy na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych dla samorządowców z Małopolski.

Na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji można dowiedzieć się, że pieniądze te mają pokryć koszty zniszczeń infrastruktury komunalnej na skutek zeszłorocznych intensywnych opadów deszczu. Z kolei wojewoda małopolski Piotr Ćwik dodaje, że środki te pozwolą usunąć zniszczenia z powodzi w 2010 roku.

- Chcemy być wsparciem dla samorządów w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Dlatego z największą satysfakcją podpisywałem przekazane dziś promesy. Jestem spokojny, że przekazane środki będą wydane rozważnie - cytuje Brudzińskiego oficjalna strona ministerstwa.

Kwota przekazana naszej gminie zostanie przeznaczona na poprawę ulic Lipowej i Słonecznej w Radziszowie oraz ulicy Lipki w Woli Radziszowskiej. Prace mają być ukończone jeszcze w tym roku.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!

reklamazksNajpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl