Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 664 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 6 cze 2018, 14:07

Radziszowianie z tytułem Oficjalnych Mistrzów Skawiny w Ratownictwie Przedmedycznym

Radziszowianie z tytułem Oficjalnych Mistrzów Skawiny w Ratownictwie Przedmedycznym

29 maja 2018 r. odbyły się już III Mistrzostwa Skawiny w Ratownictwie Przedmedycznym. Test i pięć niezwykle realistycznych scenek, podczas których tegoroczni zawodnicy udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym, walcząc o tytuł Mistrzów Skawiny.

Wspaniała pogoda, emocjonujące zadania i dzielni zawodnicy - tak wyglądały niezwykle pasjonujące III Mistrzostwa Skawiny w Ratownictwie Przedmedycznym, organizowane przez Pogotowie Ratunkowe im. S. Greinera w Skawinie, Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie.

Tegoroczną rywalizację rozpoczął tradycyjnie test. Następnie przyszła kolej na zadania, podczas których zawodnicy udzielali pierwszej pomocy, a które wymagały od nich ogromnej wiedzy i umiejętności praktycznych. Oceniani byli nie tylko z praktycznego oraz prawidłowego wykorzystania wiedzy teoretycznej, ale i umiejętności radzenia sobie z emocjami jakie mogą towarzyszyć w sytuacjach bardzo zbliżonych do tych, mogących ich spotkać na co dzień.

- Zawodnicy z roku na rok są coraz lepiej przygotowani i nie mam na myśli tylko zakres wiedzy, ale to jak umiejętnie radzą sobie z emocjami i stresem, których w takich sytuacjach nie brakuje - mówi Michał Rokosz, koordynator i sędzia główny Mistrzostw - Naszym głównym celem jest edukacja przez zabawę. Rany i krew są sztuczne, ale emocje prawdziwe. Poprzez te zawody chcielibyśmy, aby uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, ale i spróbować poradzić sobie np. z roztrzęsionym mężczyzną, który obawia się o życie swojej żony i dziecka. Widać efekty poprzednich mistrzostw, choćby w kwestii wsparcia psychicznego. Potrafią wczuć się w zastaną sytuację, opanować emocje i przejść do działania. Liczy się dla nich każda minuta, a to dla nas, ratowników medycznych, niezwykle ważne, bo to ile my mamy czasu na uratowanie poszkodowanego zależy przede wszystkim właśnie od świadków zdarzenia.

Wyniki III Mistrzostw Skawiny w Ratownictwie Przedmedycznym:

I miejsce i tytuł Oficjalnych Mistrzów Skawiny w Ratownictwie Przedmedycznym 2018 zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radziszowie - drużyna brązowa;
II miejsce i tytuł I Vicemistrzów Skawiny w Ratownictwie Przedmedycznym 2018 zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie - drużyna niebieska;
III miejsce i tytuł II Vicemistrzów Skawiny w Ratownictwie Przedmedycznym 2018 zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie - drużyna biała.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Źródło: Pogotowie Ratunkowe w Skawinie/UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2