Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 595 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 1 kwi 2018, 15:57

Przejście w Jaśkowicach będzie doświetlone

Przejście w Jaśkowicach będzie doświetlone

Najgroźniejsza droga w Jaśkowicach stanie się nieco bezpieczniejsza. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad obiecała doświetlić przejście dla pieszych przy DK44 w okolicy kapliczki.

To efekt spotkania sołtysa i mieszkańców z przedstawicielami GDDKiA. Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy, podkreślają, że przejście na drugą stronę jezdni graniczy z cudem, ponieważ samochody w tym miejscu jeżdżą szybko, nie zatrzymują się i nie przejmują przepisami ruchu drogowego. Przy kapliczce w Jaśkowicach dochodzi do tak kuriozalnych sytuacji, jak trąbienie na kierowcę, który (zgodnie z przepisami ruchu drogowego) ustępuje pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.

Józef Tomczak, sołtys Jaśkowic zauważył problem i skierował pismo do GDDKiA, by zamontować w tym miejscu sygnalizację świetlną. - Jest to centrum naszego sołectwa. Tutaj mieszkańcy boją się nawet spacerować, bo nie przejdą na drugą stronę ulicy. Uczniowie rano idą do szkoły, a to najniebezpieczniejsze miejsce - mówi Tomczak. Pismo zostało poparte prze burmistrza.

Na spotkaniu z mieszkańcami i sołtysem przedstawiciele GDDKiA odmówili zamontowania sygnalizacji, ponieważ "nie ma możliwości technicznych i prawnych", by w tym miejscu powstały światła. W praktyce okolice kapliczki nie są czarnym punktem, nie dochodzi do potrąceń pieszych. To miejsce nie jest też skrzyżowaniem. Zamiast tego GDDKiA zobowiązała się dofinansować w 70 proc. nowe światła, by w każdych warunkach pogodowych widoczność była dobra. Koszt takiego przedsięwzięcia to 60 tys. zł.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Pies sołtysa | Dodane: Czwartek, 5 kwi 2018, 12:55

Obwodnice przez Żory wybudujcie. Światła na krajówce.... Po co dwa przejścia w odległosci 100 m??? Paranoja

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!

reklamazksNajpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl