Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 403 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 25 mar 2019, 20:53

Powitanie wiosny z termometrem i barometrem w "Trójce"

Powitanie wiosny z termometrem i barometrem w

21 marca, kiedy w szkolnym ogrodzie głośno rozbrzmiały "Cztery Pory Roku - Wiosna" Antonio Vivaldiego, cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyła w uroczystym otwarciu szkolnej STACJI METEO. Stacja służyć będzie uczniom do prowadzenia obserwacji, badań i pomiarów na lekcje przyrody i koło ekologiczne.

Symbolicznego otwarcia w obecności dyrektor Elżbiety Gutierrez, ekodoradcy Krzysztofa Szulady, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, dokonał rodzic, Rafał Styczeń, który zaprojektował, wykonał i podarował szkole profesjonalną klatkę meteo. W budowaniu i otwarciu pomagał mu syn Bartłomiej Styczeń, uczeń klasy Ib.

Wydział Ochrony Powietrza UMiG Skawina, w ramach wspólnie realizowanych projektów, wyposażył stację meteorologiczną w:
- termometry,
- barometr,
- higrometr,
- deszczomierz,
- wiatromierz,
- miernik naświetlenia roślin,
- miernik hałasu,
- czujnik czystości powietrza PM 10.

Ogrodzenie klatki, także "w prezencie", wykonała Firma Remontowo-Budowlana FRANKO Franciszka Poniedziałka.

Szkolna stacja meteorologiczna służyć będzie uczniom do prowadzenia obserwacji, badań i pomiarów prowadzonych a lekcjach przyrody oraz zajęciach koła ekologicznego. Wicedyrektor Janusz Nowak wraz z ekodoradcą Krzysztofem Szuladąn zaprezentowali zaciekawionym uczniom wszystkie przyrządy i czujniki. Oprócz pomiarów temperatury, ciśnienia, wiatru, hałasu prowadzonych na miejscu, w ogródku, będzie można prowadzić także pomiary online i sprawdzać w Internecie jakość powietrza przy naszej szkole. W szkolnym ogródku zrobiło się bardzo wiosennie.

Kwiatami i słońcem powitała wszystkich PANI WIOSNA, a z nią ogrodnik, bociany i piękny motyl. "Rozkwitły" też krokusy i przebiśniegi wykonane przez uczniów klas pierwszych i drugich. Gratulacje i owacje otrzymali także gimnazjaliści: Mateusz Bularz, Antoni Łakomy i Michał Piszczek, którzy w organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Skawinie owiatowym Konkursie Przyrodniczym "Poznać siebie, zrozumieć świat" otrzymali wyróżnienie i - w nagrodę - sadzonkę brzozy. Posadzili ją w szkolnym ogrodzie. "Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy" - to motto, które zawsze towarzyszy uczniom i nauczycielom. Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem stacji meteorologicznej zapowiadają się bardzo ciekawie!

Źródło: SP3

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2