Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2030 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 19 maj 2018, 19:44

Policja prowadziła akcję "Bus & Truck"

Policja prowadziła akcję

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wzięli udział w realizowanych przez Komendę Główną Policji działaniach wzmożonych pod kryptonimem „BUS & TRUCK”.

Celem tych działań było dyscyplinowanie kierujących pojazdami, poprzez ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego, krajowego i międzynarodowego osób i rzeczy. Policjanci szczególną uwagę zwracali na osoby przewożące dzieci oraz młodzież. Podczas działań kontrolowano m.in. liczbę osób przewożonych autobusami, stan techniczny pojazdów, jak i przestrzeganie przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i właściwego czasu odpoczynku.

Akcja „BUS & TRUCK” w powiecie krakowskim została przeprowadzona w 16 maja. Tego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili kontrole drogowe względem 89 pojazdów, w tym również ciężarowych i autobusów, w trakcie których ujawnili 28 wykroczeń. Wobec kierowców, którzy dopuścili się tych przewinień policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne, poprzez nałożenie mandatów karnych lub pouczeń. Dodatkowo, podczas kontroli mundurowi ujawnili 6 niesprawnych technicznie pojazdów, co w efekcie zakończyło się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.

Źródło: KPP

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Dominik | Dodane: Wtorek, 22 maj 2018, 13:50

Hmmm niech zgadnę, zatrzymali 90% taboru Tespola vel Artexa Dom Turysty? Te krypy na kołach to jakaś porażka...

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

vesuvius

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl