Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

skawina 1000x200px 01

Przeczytano: 1922 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 19 maj 2018, 19:44

Policja prowadziła akcję "Bus & Truck"

Policja prowadziła akcję

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wzięli udział w realizowanych przez Komendę Główną Policji działaniach wzmożonych pod kryptonimem „BUS & TRUCK”.

Celem tych działań było dyscyplinowanie kierujących pojazdami, poprzez ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego, krajowego i międzynarodowego osób i rzeczy. Policjanci szczególną uwagę zwracali na osoby przewożące dzieci oraz młodzież. Podczas działań kontrolowano m.in. liczbę osób przewożonych autobusami, stan techniczny pojazdów, jak i przestrzeganie przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i właściwego czasu odpoczynku.

Akcja „BUS & TRUCK” w powiecie krakowskim została przeprowadzona w 16 maja. Tego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili kontrole drogowe względem 89 pojazdów, w tym również ciężarowych i autobusów, w trakcie których ujawnili 28 wykroczeń. Wobec kierowców, którzy dopuścili się tych przewinień policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne, poprzez nałożenie mandatów karnych lub pouczeń. Dodatkowo, podczas kontroli mundurowi ujawnili 6 niesprawnych technicznie pojazdów, co w efekcie zakończyło się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.

Źródło: KPP

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Dominik | Dodane: Wtorek, 22 maj 2018, 13:50

Hmmm niech zgadnę, zatrzymali 90% taboru Tespola vel Artexa Dom Turysty? Te krypy na kołach to jakaś porażka...

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl