Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 261 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 4 gru 2017, 16:38

Podziel się ciepłem świąt

Podziel się ciepłem świąt

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na tradycyjne Wigilijne Spotkanie Mieszkańców, które odbędzie się na skawińskim Rynku w niedzielę 17 grudnia.

Od godziny 15.00 do 15.50 wspólnie wykonywać będziemy dekoracyjne lampiony. Zostaną one zapalone podczas części oficjalnej Wigilii, po przejęciu przez Pana Burmistrza z rąk harcerzy z naszej gminy Światełka Betlejemskiego. Aby tradycji stało się zadość, Harcerze pod przewodnictwem pana Kazimierza Dymanusa, Komendanta Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak”, po raz 24 sprowadzą do Skawiny Betlejemskie Światełko Pokoju - symbol świątecznej więzi.

Część oficjalna Wigilii tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 16.00 wspólną modlitwą, złożeniem życzeń i łamaniem się opłatkiem przy wtórze anielskich głosów śpiewających radosną nowinę „Bóg się rodzi”. W programie artystycznym wystąpią członkowie sekcji wokalnej działającej w Centrum Kultury i Sportu oraz gościnnie kapela góralska z koncertem pt. „Panu Jezuskowi na chwałę”. Spotkaniu towarzyszyć będzie szopka z żywymi postaciami, a także degustacja potraw wigilijnych serwowanych przez lokalnych specjalistów sztuki kulinarnej.

Liczymy, że zechcą Państwo współtworzyć z nami to wyjątkowe wydarzenie.

Monika Fliszewska, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

250x250

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl