Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 3801 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 17 kwi 2018, 18:17

Pobili go, a potem zmusili do wypłaty pieniędzy z bankomatu

Pobili go, a potem zmusili do wypłaty pieniędzy z bankomatu

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze dokonane na 24-latku. Sprawcy pobiciem i groźbami zmusili do wypłaty pieniędzy z bankomatu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

13 kwietnia dyżurny Komisariatu Policji w Skawinie otrzymał zgłoszenie o pobiciu 24-letniego mieszkańca gminy" Skawina. Policjanci udali się pod wskazany adres. Na miejscu była już obecna załoga pogotowia, która udzielała pomocy poszkodowanemu.

"Mundurowi ustalili, że dzień wcześniej /12.04 br./ pokrzywdzony wspólnie ze swoim 23-letnim znajomym udał się do Krakowa, aby "coś zjeść na mieście". Po drodze, na prośbę 23-latka, zabrali jego 18-letniego kolegę, którego pokrzywdzony wcześniej nie znał. W pewnym momencie obaj polecili mu, aby zjechał w boczną, polną uliczkę i się zatrzymał, pod pretekstem potrzeby fizjologicznej. Wówczas 18-latek wyszedł z pojazdu, siłą wyciągnął 23-latka zza kierownicy i zaczął go kopać oraz uderzać pięściami po twarzy, drugi mężczyzna podżegał go do takiego zachowania. Następnie jeden z nich obciął część włosów pokrzywdzonemu, a część przypalił. Z relacji pokrzywdzonego wynika, ze grozili mu również zabiciem, podpaleniem domu itp., a także siłą odebrali telefon. Po dotkliwym pobiciu polecili pokrzywdzonemu wsiąść do pojazdu i jechać do bankomatu wypłacić pieniądze. 24-latek czując bezsilność i strach dostosował się do wydawanych poleceń i wypłacił 400 złotych, które przekazał oprawcom. Następnie polecili pokrzywdzonemu jechać pod inne bankomaty, celem wypłacenia kolejnych kwot, lecz wypłaty okazały się już bezskuteczne, wobec czego kazali się odwieźć." - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji.

Policjanci, chwilę po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali jednego z podejrzanych – 23-latka. Następnie ustalili tożsamość oraz miejsce przebywania drugiego sprawcy, którego również zatrzymali.

Jak informuje policja, obaj usłyszeli zarzuty dopuszczenia się przestępstwa wymuszenia rozbójniczego. Dodatkowo prokurator zastosował wobec nich dozór policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Kluivert83 | Dodane: Środa, 18 kwi 2018, 08:39

Pomyliło się wam w tekscie 23 z 24 latkiem. A przy okazji kto ma takich znajomych?

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl