Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1650 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 25 lut 2018, 16:03

Po co znaki zakazu w zimie?

Po co znaki zakazu w zimie?

Czwartek jest dniem, w którym na skawińskich osiedlach, w godzinach porannych, obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Chodzi o utrzymanie czystości na ulicach. Jednak jest zima, temperatura sporo poniżej zera, a zakazy obowiązują nadal.

Część mieszkańców uważa to za absurd. - Drogi nie są myte, a straż miejska i policja jeżdżą i mandaty wlepiają. Bezsens i kosztowne dla wszystkich utrudnienie - zaznacza skawinianka mieszkająca na przy ul. Poniatowskiego. 

Andrzej Maksymiuk z Miejskiego Zakładu Usługowego, który dba o czystość skawińskich ulic zaznacza, że same znaki są potrzebne. Zmywarki mogą przejechać przez niektóre ulice, ale nie wyczyszczą ich z pyłu, kurzu i brudu, który tam się gromadzi.

Dodaje jednak, że zdaje sobie sprawę z niedogodności i przyznaje, że zimą faktycznie znaki zakazu parkowania nie są potrzebne.

A może znaki powinny mieć adnotację, w jakim okresie obowiązują? Ewentualnie funkcjonariusze w zimie mogliby po prostu nie karać, skoro nie ma to żadnego logicznego uzasadnienia. 

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (6)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Dagmara | Dodane: Sobota, 3 mar 2018, 10:18

Pytanie ? Jak ktoś nie rozumie celowości tych znaków, jego sprawa . Artykuł napisany po wizycie u cioci na imieninach .

Autor: Luke83 | Dodane: Wtorek, 27 lut 2018, 21:48

Ludzie sa zlosliwi i podpierdzielaja na Policje sasiadow. Sam tego doswiadczylem na Slonecznej dwa razy.Zmuszony byłem zaparkowac przy ul.Slonecznej z lewej strony na zakazie jak wiekszosc zostawia tam pojazdy codziennie i o kazdej godzinie...Sypały sie wezwania od góry do dołu i mandaty...Obecnie nie zostawiam tam auta i widze ze nie wlepiaja moze ze wzgledu na warunki pogodowe...

Autor: Iwona | Dodane: Poniedziałek, 26 lut 2018, 20:51

Kiedyś na stronie urzędu miasta była informacja, że ten zakaz nie obowiązuje od listopada do kwietnia (?)

Autor: sofor | Dodane: Poniedziałek, 26 lut 2018, 08:34

Jaka straż miejska? Jakie mandaty? To jest jakiś żart? Przecież straż miejska ma zakaz wlepiania mandatów do czasu rozstrzygnięcia wyborów. Proszę przejść się po mieście i policzyć ilość źle zaparkowanych pojazdów np. na skrzyżowaniach, przejściach itd. Prawo o ****u drogowym w Skawinie jest jak prawo budowlane w Zakopanem - NIE PRZYJĘŁO SIĘ. I dopuszcza się jego łamanie w imię dobra zamkniętych w metalowych puszkach świętych krów. A liczba wypadków w Skawinie z roku na rok tylko rośnie...

Autor: Skawinianka | Dodane: Poniedziałek, 26 lut 2018, 00:26

Nie tylko czwartek jest takim dniem, na innych osiedlach są wyznaczone inne dni. Pan/Pani redaktor słabo przygotowana...

Autor: Paweł Jaworski | Dodane: , 25 lut 2018, 16:43

Nie wiem po co w tej skawinie znaki zakazu zatrzymywania i postoju. I tak każdy ma to gdzieś a służby nic z tym nie robią. Wyglada jakby w Skawinie było ogólne przyzwolenie na parkowanie byle jak i byle gdzie, na całym chodniku, na trawie a nawet naprzejściu dla pieszych. 20 metrów od Policji ludzie tak parkują że aż wstyd.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl