Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

skawina 1000x200px 01

Przeczytano: 1588 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 25 lut 2018, 16:03

Po co znaki zakazu w zimie?

Po co znaki zakazu w zimie?

Czwartek jest dniem, w którym na skawińskich osiedlach, w godzinach porannych, obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Chodzi o utrzymanie czystości na ulicach. Jednak jest zima, temperatura sporo poniżej zera, a zakazy obowiązują nadal.

Część mieszkańców uważa to za absurd. - Drogi nie są myte, a straż miejska i policja jeżdżą i mandaty wlepiają. Bezsens i kosztowne dla wszystkich utrudnienie - zaznacza skawinianka mieszkająca na przy ul. Poniatowskiego. 

Andrzej Maksymiuk z Miejskiego Zakładu Usługowego, który dba o czystość skawińskich ulic zaznacza, że same znaki są potrzebne. Zmywarki mogą przejechać przez niektóre ulice, ale nie wyczyszczą ich z pyłu, kurzu i brudu, który tam się gromadzi.

Dodaje jednak, że zdaje sobie sprawę z niedogodności i przyznaje, że zimą faktycznie znaki zakazu parkowania nie są potrzebne.

A może znaki powinny mieć adnotację, w jakim okresie obowiązują? Ewentualnie funkcjonariusze w zimie mogliby po prostu nie karać, skoro nie ma to żadnego logicznego uzasadnienia. 

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (6)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Dagmara | Dodane: Sobota, 3 mar 2018, 10:18

Pytanie ? Jak ktoś nie rozumie celowości tych znaków, jego sprawa . Artykuł napisany po wizycie u cioci na imieninach .

Autor: Luke83 | Dodane: Wtorek, 27 lut 2018, 21:48

Ludzie sa zlosliwi i podpierdzielaja na Policje sasiadow. Sam tego doswiadczylem na Slonecznej dwa razy.Zmuszony byłem zaparkowac przy ul.Slonecznej z lewej strony na zakazie jak wiekszosc zostawia tam pojazdy codziennie i o kazdej godzinie...Sypały sie wezwania od góry do dołu i mandaty...Obecnie nie zostawiam tam auta i widze ze nie wlepiaja moze ze wzgledu na warunki pogodowe...

Autor: Iwona | Dodane: Poniedziałek, 26 lut 2018, 20:51

Kiedyś na stronie urzędu miasta była informacja, że ten zakaz nie obowiązuje od listopada do kwietnia (?)

Autor: sofor | Dodane: Poniedziałek, 26 lut 2018, 08:34

Jaka straż miejska? Jakie mandaty? To jest jakiś żart? Przecież straż miejska ma zakaz wlepiania mandatów do czasu rozstrzygnięcia wyborów. Proszę przejść się po mieście i policzyć ilość źle zaparkowanych pojazdów np. na skrzyżowaniach, przejściach itd. Prawo o ****u drogowym w Skawinie jest jak prawo budowlane w Zakopanem - NIE PRZYJĘŁO SIĘ. I dopuszcza się jego łamanie w imię dobra zamkniętych w metalowych puszkach świętych krów. A liczba wypadków w Skawinie z roku na rok tylko rośnie...

Autor: Skawinianka | Dodane: Poniedziałek, 26 lut 2018, 00:26

Nie tylko czwartek jest takim dniem, na innych osiedlach są wyznaczone inne dni. Pan/Pani redaktor słabo przygotowana...

Autor: Paweł Jaworski | Dodane: , 25 lut 2018, 16:43

Nie wiem po co w tej skawinie znaki zakazu zatrzymywania i postoju. I tak każdy ma to gdzieś a służby nic z tym nie robią. Wyglada jakby w Skawinie było ogólne przyzwolenie na parkowanie byle jak i byle gdzie, na całym chodniku, na trawie a nawet naprzejściu dla pieszych. 20 metrów od Policji ludzie tak parkują że aż wstyd.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl