Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1597 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 20 lis 2018, 15:13

Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej

Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej

19 listopada, podczas I sesji Rady Miejskiej VIII kadencji, ślubowanie złożyli nowo wybrani radni oraz Norbert Rzepisko, który tym samym objął urząd Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. 21 radnych, wybranych w wyborach samorządowych, przez najbliższych pięć lat będzie pracowało na rzecz dobrego rozwoju gminy Skawina.

Sesja rozpoczęła się punktualnie o godz. 17:00, w sali obrad skawińskiego Ratusza. Do momentu wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej obradom przewodniczył radny senior Antoni Bylica. W obradach wziął również udział kończący kadencję Burmistrza Paweł Kolasa.

Skład Rady Miejskiej: Zdzisława Bała, Antoni Bylica, Marek Fugiel, Witold Grabiec (w związku z powołaniem na urząd Pierwszego Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, Witold Grabiec zrzekł się mandatu), Antoni Holik, Stefan Jezioro, Marek Klimczyk, Żaneta Kotula, Leszek Kryda (po rezygnacji Małgorzaty Zawartki), Stanisław Lupa, Ryszard Majdzik, Ewa Masłowska, Józef Niechaj, Stanisław Pac, Tomasz Papież, Janina Rączka, Antoni Sapała, Janusz Śmiech, Artur Śnieżek, Andrzej Wrzoszczyk, Eugeniusz Zając.

Uroczyście ślubowali, tekstem roty obowiązującej od 27 października 2002 r.: Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Ślubowanie odbywało się w następujący sposób: po odczytaniu roty wywołani kolejno radni wypowiedzieli słowo „ślubuję”. Ślubowanie mogło być złożone z dodaniem zdania: „Tak mi dopomóż Bóg”. (Radni nieobecni na pierwszej sesji rady gminy oraz radni, którzy uzyskali mandat w czasie trwania kadencji, składają ślubowanie na pierwszej sesji, na której są obecni.)

Po dokonaniu wyboru Przewodniczącego - Przewodniczącą VIII kadencji Rady Miejskiej Skawinie została EWA MASŁOWSKA - przejęła ona prowadzenie obrad sesji od radnego seniora. Następnie Rada dokonała wyboru wiceprzewodniczących - spośród czterech zgłoszonych kandydatur wybrano: Zdzisławę Bałę, Ryszarda Majdzika oraz Eugeniusza Zająca. Kandydatura Antoniego Sapały nie uzyskała dostatecznej liczby głosów.

Kolejnym punktem I sesji było złożenie ślubowania przez Norberta Rzepisko, który głosami mieszkańców gminy Skawina, został wybrany na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Tym samym rozpoczęła się nowa kadencja, która zgodnie z obowiązującymi przepisami potrwa pięć lat, a więc do 19.11.2023 r. Zarządzeniem Nr 272.2018 Burmistrza Miasta i Gminy Skawina z dnia 20 listopada 2018 r. w sprawie określenia liczby zastępców i ich powołania, na urząd:

Pierwszego Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina został powołany WITOLD GRABIEC
Drugiego Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina został powołany TOMASZ OŻÓG

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: wyborca | Dodane: Sobota, 24 lis 2018, 12:40

Mam nadzieję, że nowy burmistrz dostrzeże wszystkie problemy Miasta i Gminy Skawina a nie tylko problem wytrysku fontanny na Rynku. Owszem Rynek zawsze stanowi wizytówkę danej miejscowości, ale z reguły poza Rynkiem jest już trzeci świat!!! I tak też jest w Skawinie - wszechobecny brud, ulice i chodniki pozostawiają wiele do życzenia, konary drzew i krzewów przerastają z prywatnych posesji na chodnik, że nie sposób normalnie przejść, tylko trzeba iść krawężnikiem jezdni stając się potencjalnym poszkodowanym przez jadące samochody - jednym słowem miasto i okolica są totalnie zaniedbane. Może wreszcie ktoś się za, to zabierze a nie tylko mami się ludzi smogiem i smogiem.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze