Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 4006 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 20 lis 2014, 17:09

Paweł Kolasa: Przed nami wielkie wyzwania

Paweł Kolasa: Przed nami wielkie wyzwania

Według oficjalnych wyników wyborów samorządowych w gminie podanych przez Miejską Komisję Wyborczą w Skawinie, w I turze głosowania na burmitrza miasta zwyciężył Paweł Kolasa z 5440 głosami na koncie, co daje poparcie na poziomie 35,47 proc. Drugie miejsce zajął Norbert Rzepisko (4756 głosów i 31,01 proc.). II tura odbędzie się 30 listopada.

Jaka była pierwsza reakcja zwycięzcy? - W pierwszej chwili poczułem satysfakcję. I to nie tylko dlatego, że zdobyłem największą liczbę głosów, ale przede wszystkim dlatego, że wyborcy docenili mój program i dotychczasową pracę dla rozwoju gminy. Później pojawiła się refleksja, że teraz muszę dać z siebie jeszcze więcej, by nie zawieść zaufania, jakim obdarzyli mnie mieszkańcy. Może zabrzmi to dziwnie, ale nie czułem wielkiej radości, raczej moją reakcję opisałbym jako dłuższą chwilę zadumy nad dokonującą się zmianą. Od kilku lat uczestniczę w procesie sprawowania władzy w naszej gminie i wiem jakie wyzwania stoją przed nami. Bycie burmistrzem to nie zaszczyty i uprawianie polityki, ale wielka odpowiedzialność za nasze losy i codzienna intensywna praca na rzecz wspólnego dobra. Dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem i uznali, że to ja lepiej podołam temu zadaniu - zaznacza Paweł Kolasa, obecny zastępca burmistrza Adama Najdera, kierownik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury w Urzędzie Miasta i Gminy. 

Wśród mieszkańców słychać opinie, że Paweł Kolasa jest faworytem drugiej tury nie tylko ze względu na przewagę w pierwszej części głosowania. Przewiduje się bowiem, że głosy wyborców Anny Wąsowicz powędrują na jego konto, a Ryszarda Majdzika na konto Norberta Rzepiski. Kierownik Wydziału EZiK zaznacza jednak, że nie jest zwolennikiem tego typu rachunków. - Wierzę w uczciwą i merytoryczną kampanię, dzięki której zdobywa się zaufanie i poparcie. Bardzo cenię sobie rozmowy z wyborcami - w tym także te najtrudniejsze - bowiem to właśnie dzięki nim poznaję bliżej ich radości i troski, przez co łatwiej jest mi nawiązywać współpracę, by cieszyć się wspólnymi sukcesami i rozwiązywać problemy. Właśnie tu - w zdobywaniu zaufania wyborców - upatruję szansę na zwycięstwo w drugiej turze.

Kandydat startujący z Komitetu Wyborczego "Nasze Miasta, Nasza Gmina" twierdzi, że w dotychczasowej kampanii pokazał wyborcom, że mogą na niego liczyć. Podkreśla też, że Paweł Kolasa to nie kontynuacja dotychczasowej władzy. - Widzę potrzebę zmian w naszej gminie, dlatego w swoim programie złożyłem obietnicę, że w sposób szczególny zajmę się wieloaspektową poprawą sytuacji rodzin, które powinny mieć zapewniony odpowiedni byt, czyste środowisko i możliwość udziału we wszelkich przejawach aktywności obywatelskiej. Zasadniczej zmianie ulegnie też proces prowadzenia dialogu z mieszkańcami. Przed nami wielkie wyzwania związane z rozsądnym wykorzystaniem środków unijnych w kolejnych latach - myślę, że moje dotychczasowe doświadczenie samorządowe pozwoli mi skutecznie poprowadzić gminę Skawina do sukcesu. Mam nadzieję, że we wspólnych działaniach wesprze mnie mój kontrkandydat Norbert Rzepisko wraz z licznym klubem radnych zasiadających w nowej Radzie Miejskiej, bo jego wiedza i umiejętności będą silnym atutem we współrządzeniu.

Kandydat na burmistrza Skawiny podkreśla, że przed II turą zamierza nadal realizować strategię przyjętą kilka miesięcy temu. Jaki to pomysł? - Rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać. Słuchać ludzi, szukać kompromisów, wzmacniać ich potencjał, wspierać w rozwoju, zawsze dążyć do współpracy i porozumienia. To nie tylko dobry pomysł na kampanię wyborczą, ale przede wszystkim na pracę na stanowisku burmistrza. Wierzę, że zaufacie państwo mojej osobie oraz zaproponowanej w programie wizji rozwoju gminy Skawina i poprzecie mnie w zbliżającej się drugiej turze wyborów. Zapraszam do głosowania, Państwa głos naprawdę ma wielkie znaczenie! - kończy Paweł Kolasa.

dg

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (103)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: XXX | Dodane: Środa, 26 lis 2014, 22:52

Odradzam całkowicie tego Pana, przede wszystkim nieuczciwy, grający na kilka frontów, człowiek o wielu twarzach, któremu nie do końca można ufać.

Autor: Florian | Dodane: Środa, 26 lis 2014, 22:11

MOLENDEK jest coś w tym co piszesz ...... Beata - jeszcze raz wielki szacun

Autor: hawranek | Dodane: Środa, 26 lis 2014, 20:37

kazdy to powie kolasa rowny jest czlowiek

Autor: MARCIN MOLENDEK | Dodane: Wtorek, 25 lis 2014, 08:20

Szanowni Państwo . Czytając Wasze wypowiedzi z wieloma się muszę zgodzić .Mi debata się podobała .Jeden i drugi kandydat wie co w Skawinie trzeba zrobić obydwaj stanęli na wysokości zadania . Zwróćcie też uwagę na sposób rozmowy ze sobą i patrzenie na to co nas łączy i tu szukanie płaszczyzn do rozmowy . Jakże do przodu wyszli obydwaj kandydaci w porównaniu z naszą polityką na górze za równo po jednej i drugiej strony sceny . To pokazuje że nie ważne jest to czy jesteś z SLD czy PSL czy PiS czy PO jak chce sie przeciwnika poszanować można to zrobić w pięknym stylu . Panowie skupili się na problemach które trzeba rozwiązać a nie na osobach .Jest jeszcze jedna ważna rzecz -program był emitowany w porze dużej oglądalności i wszyscy widzowie zobaczyli że Skawinie jest inaczaj niż w całym kraju . Ci panowie obydwoje zareklamowali Skawinę od najlepszej strony . Doceńmy to potrząc na ich osoby podczas głosowania . A co do sprawowania władzy w Skawinie . Wiadomo poto wybieramy radnych aby podjmowali strategiczne decyzje i to oni w naszym imieniu nadadzą taki czy inny kierunek rozwoju . I tu sprawa rozstrzygnęła się już w pierwszej turze wyborcy wybrali 10 radnych z PiS prawdopodnie dołączy jeden radny do tej dziesiątki i arytmetyczna większość ma głos taka jest idea demokracji .Ktokolwiek będzie Burmistrzem musi realizować program większości radnych . Więc zwycięzców wyborów już znamy . Natomiast widać że Panowie mają pozytywne nastawienie do siebie więc współpraca będzie napewno możliwa i konieczna .Ważne że się nawzajem szanują .Myślę że jesteśmy świadkami nowszego pdejścia do polityki i cieszę sie że Skawina pokazała ze jest tu liderem .

Autor: Dora | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 23:40

MD, chyba oglądałeś inną debatę!!!! Nie jestem ekspertem w żadnej dziedzinie, ale widzę dość dużo. Ale mam pewne podejrzenia, że ten uśmieszek to na pewno było onieśmielenie przed Panią Redaktor. "Nie siejcie propagandy bo na to i tak za późno. Wszyscy którzy pójdą na wybory, już wiedzą na kogo głosować. Wasze starania idą na marne" -- puknij się w czółko!

Autor: Niecierpliwy | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 23:31

Pani Beatko, czekam na spotkanie z panią na jednym z posiedzeń rady, takiego "aparatu" jak pani to jeszcze nie widziałem. Cyniczna, pełna zazdrości, bezpodstawnie snująca wnioski, ślepo rzucająca te same hasła bez pokrycia, ale nie chcę to końca pani obrażać. Ciekawe co Pani w życiu osiągnęła :)

Autor: Beata | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 23:26

Pani Doro, mam identyczne odczucia i spostrzeżenia odnośnie zachowania pana Rzepisko. Uderzyła mnie zwłaszcza ta wymowna , pełna zakłopotania cisza po pytaniu pana Kolasy... No cóż, fotel burmistrza to nie samotna wyspa, trzeba móc, mieć możliwości i umieć współpracować z innymi

Autor: MD | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 23:25

Ironiczny uśmieszek? hah, dobre pani Doroto. Nagle każdy jest ekspertem od zachowania, gestykulacji, mimiki. Śmieszne jesteście. Same sobie zaprzeczacie, a piszecie tylko to co ślina na język przyniesie. Obydwaj zaniemówili na swoje pytania, bo raczej Pan Paweł tez nie odpowiedział od razu na pytanie na temat wspólnot i taka prawda, że nie odpowiedział na nie wcale tylko kilka rzeczy wystękał. Nie siejcie propagandy bo na to i tak za późno. Wszyscy którzy pójdą na wybory, już wiedzą na kogo głosować. Wasze starania idą na marne. Wygra lepszy.

Autor: Dora | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 23:19

Pani Beato-szacun :) Debata, debata..... . uwazam, że była bardzo wyrównana. Obaj Panowie poradzili sobie ze stresem, no może Pan Rzepisko trochę mniej (zatykał, krztusił się, nerwowo przełykał...) Ktoś wcześniej napisał, że Pan Rzepisko przedstawił same konkrety, a w której minucie nagrania? Bo jakoś żadnych konkretów nie usłyszałam. Jednak oglądając uważnie i lustrując zachowanie obydwu uczestników, zwróćcie Państwo na ten ironiczny uśmieszek Pana Norberta. No i to zaniemowienie na pytanie Pana Kolasy. Lubie ludzi opanowanych, spokojnych i szanujacych innych. Gosuje na Pana Pawla Kolase

Autor: Beata | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 22:59

Nie wiem, czy na to liczy Kolasa, jak zostanie burmistrzem, mam nadzieję, że tak, bo wtedy wykaże się zdrowym rozsądkiem, na co liczę ja, głosując na niego. Będzie mu o tyle prościej, że jest bezpartyjny. Rzepisko ma "nie po drodze" z taką potencjalną a realną koalicją i niestety nic dobrego z tego dla Gminy nie wyniknie. Bolo, strasznie jesteś niezdecydowany, raz przekonujesz, że ważny jest "tylko człowiek", a nie jego przynależność partyjna, a za chwilę zmieniasz zdanie. Jeśli się jest osobą publiczną, urzędnikiem państwowym, to nie można udawać, że się jest i nie jest w partii. W PIS-ie dyscyplina musi być.

Autor: Bolo | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 22:45

a na czyje wspieranie w Starostwie i Sejmiku liczy Kolasa ? przypadkiem nie koalicji PO -PSL ? tylko tego otwarcie nie mówi bo jak powie to będzie dla części zły , Rzepisko otwarcie mówi że wspiera go PIS, jest szczery.

Autor: Beata | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 22:17

Gdyby przynależność partyjna dla pana Rzepisko nie była taka ważna w kandydowaniu na stanowisko burmistrza, to nie startowałby z listy PIS-u , tylko założyłby jakąś własną "wolną grupę pod wezwaniem...?". A tak nie można oceniać go w oderwaniu od formacji, z którą się afiszuje na dziesiątkach banerów i plakatów. Wystarczy popatrzeć na jego program wyborczy i program jego partii ..... . To nie ja się "uczepiłam" tylko on się deklaruje jako osoba partyjna ubiegająca się o urząd państwowy. W ten sposób ma pewne profity, ale tez ograniczenia i nie można udawać, że tak nie jest.

Autor: Bolo | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 22:06

Beata , uczepiłaś się tej partii jak " rzep psiego ogona " tutaj liczą się tylko Rzepisko i Kolas to jest nasza lokalna społeczność i ważny jest tylko człowiek , i w tym temacie obiektywnie patrząc wiej charyzmy ma Rzepisko

Autor: EDTE | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 22:05

Czas Pana Kolasy już przeminął. Jako vice ok, ale samodzielne rządy, myślę, że nie dla niego, jeszcze w dodatku bez większości w radzie miejskiej, albo pójdzie w układy z PiS-em, albo będzie blokowany. Dlatego zdecydowanie lepszą opcją jest Rzepisko. Stabilne prowadzenie gminy, wraz z większością w radzie.

Autor: ZZZ | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 22:00

nic nie mam do Kolasy ale już czas nie zarządzać tak dużą Gminą

Autor: obiektywny | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:59

Myślę, że właśnie ten czas jest odpowiedni. VVV debata nic nie pokazała, bądźmy sprawiedliwi. Z jednej strony konkretny plan, przedstawiany trochę pokazując zdenerwowanie ( kto by się nie denerwował przed kamerami) z drugiej strony ogólniki, przekazywane na spokojnie. Tyle w temacie.

Autor: Beata | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:58

Tak, mam oczywiście na myśli całą Gminę - to był tylko trochę niezręczny skrót myślowy. Gmina Skawina, czy nam się to podoba, czy nie, nie jest samodzielna finansowo i burmistrz musi znaleźć właściwą płaszczyznę porozumienia z władzami zwierzchnimi. Biorąc pod uwagę to, jaka koalicja będzie rządziła w powiecie i obecne zależności partyjne pana Rzepisko, trudno mu będzie współpracować ze Starostwem i z Sejmikiem - taka jest rzeczywistość i tego się "nie przeskoczy". Skutki natomiast dotkną nas wszystkich. Dlatego, biorąc również pod uwagę podobne przecież programy wyborcze obu panów, lepszym burmistrzem będzie pan Kolasa.

Autor: VVV | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:54

Nic nie mam do pana Rzepiski ale jak widać było w debacie jeszcze nie czas aby zarządzać tak dużą Gminą .

Autor: obiektywny | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:54

Zastanawia mnie z czego bierze się hejtowanie i ciągłe ataki na Rzepisko. Ludzie pokazujecie tylko swoją klasę, czyli "wyborców pana Kolasy". W sumie lud nieokrzesany jest łatwiejszy do rządzenia. Pozdrawiam HEJTERÓW

Autor: Kolo | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:47

zgadzam się z MD , bardzo trafne uwagi

Autor: mieszkaniec | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:46

Pani Beato brawo, bardzo trafna ocena, ja też uważam ,że Skawinie potrzebny jest burmistrz nie należący do żadnej partii politycznej , który będzie inwestował sprawiedliwie w całej Gminie .

Autor: MD | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:41

A jak pan Kolasa odpowiedział na pytanie od konkurenta? W sposób odpowiedni? Rzucał tylko ogólnikami, a to nie tylko w tej kwestii tylko na przestrzeni całej debaty. Pan Rzepisko był bardziej konkretny, na luzie, pozytywny. Że z PiS-u, no tak. Ale Pan Kolasa też jest z NMNG która jakiejś wielkiej sympatii wśród ludzi nie ma, jest człowiekiem opanowanym, spokojnym, na miejscu, ale jednak w sidłach układów, z których raczej nie wyjdzie. Nie piszę: GŁOSUJCIE na X, albo Y. Po prostu wybierzcie 30 listopada, nie mniejsze zło, a gospodarza gminy

Autor: Beata | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:30

Spokój i rozwaga to cechy, które są zaletami, a nie wadami u osoby sprawującej władzę. Urząd to nie kabaret, a burmistrz to nie sztukmistrz. Może i pan Kolasa wyglądał na zmęczonego, zresztą pan Rzepisko też. - mają prawo.Obaj panowie byli dobrze przygotowani do debaty, ich propozycje sposobów rozwiązywania problemów gminy bardzo podobne, widać, że mają dobre rozeznanie sytuacji. Moim zdaniem korzystniej i realniej jednak wypadł pan Kolasa, zwłaszcza w kwestii propozycji rozwiązania problemów komunikacyjnych - budowa centrum komunikacyjnego itd. Poza tym rzecz strategicznie najważniejsza - pan Kolasa nie prezentuje interesów żadnej partii politycznej. Pan Rzepisko, startujący z listy PIS bardzo się zmieszał na pytanie o to,jak postrzega, gdy zostanie burmistrzem, swoją współpracę z samorządem, z powiatem i województwem. W swojej odpowiedzi przyznał, że ta współpraca będzie trudna (czy w ogóle możliwa?). Dlatego, biorąc pod uwagę układ sił politycznych w powiecie i w sejmiku, dla mieszkańców Skawiny jedynie korzystnym rozwiązaniem będzie wybór pana Kolasy na burmistrza. Uważa tak bardzo wiele osób. Po dzisiejszej debacie już co do tej kwestii nie ma wątpliwości.

Autor: Mieszkaniec gminy | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:29

Mam dla pana Kolasy wielki szacunek i na niego zagłosuje.

Autor: do m | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:28

No tak rodzinny, stanowiska rodzinie w szkołach pozałatwiane, teraz tylko urząd czeka

Autor: Mieszkanka | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:21

Własnie w czasie debaty pan Kolasa był bardzo konkretny , człowiek szanujący ludzi .

Autor: mieszkaniec | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:15

Panie lub pani XY niech twoja znajoma zapyta najlepiej osobę , której to dotyczy i dopiero pisze takie sensację, bo przez takie pisanie można komuś zrobić krzywdę. Jak można zbierać głosy debatując o czyimś zdrowiu.

Autor: Max | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:08

w TV sprawiał wrażenie bardzo zmęczonego jakby miał wszystkiego dość , a tu potrzeba charyzmy , zdecydowania , siły do użerania się z ludźmi a On ma w sobie spokój to za mało na takie stanowisko

Autor: m | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:07

Pan Kolasa super człowiek bardzo rodzinny uczciwy i honorowy. .

Autor: On | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:05

Popieram człowieka honoru pana Kolasę .

Autor: XY | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 21:00

Tutaj nikt nikogo nie oczernia moja znajoma pracuje UMIG , tam to nie jest żadna tajemnica

Autor: ZZZ | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 20:58

Kolasa to człowiek spokojny, wyważony i kompetentny. otwarty na ludzi.

Autor: mieszkaniec | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 20:53

Proszę państwa jak można robić kampanie tworząc bajki o rzekomej chorobie konkurenta. Wiem, że Pan Kolasa jest zdrowy. Jest osobą honorową i uczciwą i dlatego nie zniża się do takich zagrywek. Pan Kolasa nikogo nie oczernia walczy bardzo uczciwie.

Autor: @ | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 20:45

Tylko Paweł Kolasa !!!@@@

Autor: gościówa | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 16:48

To że kolasa jest ciężko chory to wiadomo nie od dziś a że ty się dowiadujesz dopiero teraz i to na kopance to twoja sprawa.Zaznaczam że kolasa tego nie ukrywa,bo to jest ludzka sprawa,może to dotknąć każdego z nas

Autor: mieszkanka podborów | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 15:50

Witam, interesuje mnie bardzo dlaczego mieszkańcy Podborów i Kopanki uważają, że Pan Kolasa jest chory i będzie rezygnował z posady o ile zostanie wybrany na Burmistrza? bardzo ciekawe kto puścił taką informacje w obieg akurat w tym rejonie?

Autor: ... | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 15:26

Popieram. Tylko Kolasa. Człowienia kompetentny!!!

Autor: ... | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 15:24

Beata schylam czoła ?

Autor: ... | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 15:23

Beata schylam czoła ?

Autor: ... | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 15:18

Paweł Kolasa! ! ! ! ! ! Najbardziej kompetentny kandydat na burmistrza!!!

Autor: oxo | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 13:48

No bez żartów. Kolasa niszczy banery Rzepisko rękami bojówek z gimbazy? Głosowałem na Rzepisko i 30.11 też na niego zagłosuję ale w takie jaja nie uwierzę.

Autor: dziewczyna z Samborku | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 11:02

Wlasnie tak zauwazylam, baner w Samborku, baner na Podborach i kilka innych. Czyzby Pan S. dzialal na polecenie Pana K.?

Autor: Groghe | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 10:49

Niech mi odpowie ktos od Pana Kolsay: dlaczego uporczywie niszczycie banery Pana Rzepisko!? Co kilka dni zostaje zniszczony 1... wasze banery sa nietkniete. Sumujac wartosc kazdego z banerow mozna wniesc skarge o niszczenie mienia..

Autor: Majka | Dodane: , 23 lis 2014, 23:18

Dobry wieczór, popieram P. Rzepisko mój głos dla niego, ma super program

Autor: Beata | Dodane: , 23 lis 2014, 22:27

Do Floriana - dzięki! Wiesz Florianie - ja już dyskusję z panem Rakiem nieborakiem skończyłam, bo to nie moja liga, szkoda mojego czasu. Ale niesmak pozostał, dobrej nocki życzę:)

Autor: Florian | Dodane: , 23 lis 2014, 22:25

Raku; przekonywać należy tych co nie pójdą do wyborów bo to oni nie maja prawa narzekać, a tych jest ok 60% i w mojej ocenie oni tego co piszemy nie czytają. Więc jeśli chcesz aby lokalny naród poszedł w twoje myśli i twoim kierunku to podążaj czym prędzej z nim rozmawiać i przekonywać do swoich racji.

Autor: Florian | Dodane: , 23 lis 2014, 22:21

Wielki szacun Beata dla Ciebie !!!!

Autor: Rak | Dodane: , 23 lis 2014, 22:17

:) nie denerwuj się kobietko :) On Cie niema do czego przekonywać :) Twój wybór, Twoja sprawa tylko potem nie narzekaj ,bo to wam wychodzi najlepiej :) otwórz okno i Sobie pokrzycz :)

Autor: Beata | Dodane: , 23 lis 2014, 22:10

Do Raka - oj, oj, denerwujemy się coraz bardziej...:) Ziółka nie pomagają? No cóż, a to pech, że jakaś tam Beata prezentuje na forum swój punkt widzenia i nie ma zamiaru bić czołem przed tym jedynym, wyłącznie "prawilnym", poprawnym politycznie /oczywiście wg kanonów pisowskich/ . No cóż panie Raku, krzyki i insynuacje kierowane w stronę mojej skromnej osoby nie spowodują zmiany mojego zdania : TYLKO KOLASA!KOLASA!KOLASA! Przynajmniej pan Kolasa nie usiłuje mnie na siłę przekonać, co jest dla mnie dobre i jak powinnam myśleć i interpretować rzeczywistość. Byli już tacy przed 1989 rokiem i jak skończyli?

Autor: Rak | Dodane: , 23 lis 2014, 21:59

śledzić to Ty możesz , tylko co z niej rozumiesz :) ?

Autor: Beata | Dodane: , 23 lis 2014, 21:51

Do Raka - śledzę kampanię wyborczą dość dokładnie. To, że ktoś zaczął wcześniej, nie znaczy jeszcze, ze jest lepszy. Papier i szkło wszystko przyjmą - spoko! Panie Raku, pana styl wypowiedzi, dobór słownictwa i argumentów, zaciekłość i zapiekłość wypowiedzi upewniają mnie w jednym - występuje pan na różnych forach pod różnymi imionkami i pseudonimami, stwarzając pozory wieloosobowej polemiki. No cóż, nie tylko ja jestem spostrzegawcza, może jakieś ziółka na noc na uspokojenie?

Autor: Zocha | Dodane: , 23 lis 2014, 21:51

jak to się stało że ten wasz Kolas nawet o mandat radnego się nie starł ? widać jak mu na społeczeństwie zależy, jak wiele chce dla niego zrobić.

Autor: Rak | Dodane: , 23 lis 2014, 21:44

do Beaty , kobieto gdzie Ty byłaś przez ostatnie 2 miesiące ? jest demokracja i są wybory czyli kampania wyborcza i tutaj p.Rzepisko bije na głowę p. Kolasę, jak niby podlizuje się ludziom ? spotyka się z nimi , wyjaśnia wiele spraw , otwiera im oczy , mówi jak zrealizuje swój program i to jest podlizywanie ? a zauważyłaś może jak podobne są programy obu panów a zauważyłaś może że p.Rzepisko ogłosił swój program a p.Kolasa jeszcze nie wiedział czy będzie startował ? więc odpowiedz sobie sama co do programu wyborczego. Bardzo istotne jest też to że p.Paweł nie wie jak to zrobić a p.Norbert mówi jak to zrobi.

Autor: Beata | Dodane: , 23 lis 2014, 21:43

Florianie, to oczywiste, że w twoim komentarzu dostrzegłam ironię i nie wzięłam tego do siebie...

Autor: Florian | Dodane: , 23 lis 2014, 21:43

Stanisław to do bierzmowania sobie obrałem. Pomyliłeś adresy albo cię krótkowzroczność omamiała bodądź tez z PO albo PSL jesteś

Autor: Florian | Dodane: , 23 lis 2014, 21:39

Bata, ja się tyko zastanawiam, raczej tak nie zrobię. A poniższe było do tego co kierował odpowiedź do ciebie. Czytałam to z zadziwiającą trowogą jaka jest społeczna jednowzroczność czy też niewiedza.

Autor: Beata | Dodane: , 23 lis 2014, 21:37

Dokładnie tak Florianie - nic dodać, nic ująć:) pan Rzepisko wielkim radnym był, dlaczego kochamy pana Rzepisko? Bo wielkim radnym był...

Autor: do Florian | Dodane: , 23 lis 2014, 21:34

Florianie, a raczej panie Stanisławie, kończ Waść wstydu oszczędź.

Autor: Florian | Dodane: , 23 lis 2014, 21:32

) Poczytajcie sobie jak to Skawina wykorzystuje środki unijne? Oh. nie znajdziecie, bo ich nie wykorzystuje, ba praktycznie się o nie nie stara. Jak wspomaga ludzi, straże pożarne. No tak! tego też nie, bo tego nie robią!,,,, czytam i oczom nie wierzę że takie coś nie miało miejsca - przecież za tym wszystkim rękę podnosił p. Rzepisko jak radnym był...

Autor: Beata | Dodane: , 23 lis 2014, 21:28

Florianie, wyjeżdżać 30 listopada jest bez sensu. Nie opuściłam do tej pory żadnych wyborów i teraz też tego nie zrobię i "nic o mnie beze mnie". To, że pan Kolasa był wiceburmistrzem ma więcej zalet niż minusów. Wszyscy wiemy, na ile pan Najder pozwalał /a raczej nie pozwalał/ swoim zastępcom na samodzielność i decyzyjność /panu Żakowi to chyba odpowiadało/ Nie sądzę, żeby pan Kolasa pozwolił sobie narzucić przez byłego burmistrza styl i zakres rządów - za wiele ma do stracenia, przede wszystkim kredyt zaufania wyborców. Mam nadzieję, że inni wybiorą tak jak ja - Kolasę. Ale obiecałam sobie jedno, niezależnie od tego, kto wygra, będę w miarę możliwości obecna na każdej otwartej sesji i nie będę biernie przysłuchiwać się, jak radzą, tylko będę zadawać niewygodne pytania oraz przypominać panom i paniom ich obietnice wyborcze.

Autor: do Beaty | Dodane: , 23 lis 2014, 21:18

Droga koleżanko, możesz wspomnieć, w jaki sposób Pan Rzepisko podlizuje się wyborcom?( tylko proszę nie wspominaj o telefonach, listach itp, bo tym inni nas nie uraczyli, a wielką biernością) Szkoda, że nie było Cię chociaż na jednym spotkaniu z tym człowiekiem, konkretny, przede wszystkim chce wprowadzić konkretne sposoby uzyskiwania środków pieniężnych do rozwoju naszej gminy ( i nie są to kredyty, jak obecna władza Skawińska). Poczytajcie sobie jak to Skawina wykorzystuje środki unijne? Oh. nie znajdziecie, bo ich nie wykorzystuje, ba praktycznie się o nie nie stara. Jak wspomaga ludzi, straże pożarne. No tak! tego też nie, bo tego nie robią! A chodnik przy krajówce? oh, no tak tego też nie. Za to rynek jest, pomniki są, nawet vice burmistrzowie czytają dzieciom książki i rozdają prezenty, wszystko żeby zamydlić wasze oczy. A że naród głupi i ślepy to wierzy i obudzić się nie chce. Smutne.

Autor: Florian | Dodane: , 23 lis 2014, 21:09

Beata, Ja na to też patrzę inaczej a mianowicie przez pryzmat upartyjnienia wyborów samorządowych bo osobiście jestem zwolennikiem ich jak największego odpartyjnienia choć wiem tez że tego do końca zrobić się nie da. I tak sobie patrzę na drugą turę i startujących w niej kandydatów (nie tylko w Skawinie) to do ci ze skierowania partyjnego maja takie parcie o którym piszesz. Więc zatanawiam się czy gdzieś nie wyjechać w niedzielę 30 listopada.

Autor: Florian | Dodane: , 23 lis 2014, 20:47

Do: Kampania na wesoło - a ten asfalt o którym piszesz to przypadkiem nie koło twojego domu na Batalionów Chłopskich ????

Autor: Beata | Dodane: , 23 lis 2014, 20:46

Ja i bardzo wielu moich znajomych, w bardzo różnych przedziałach wiekowych, zawodowych, na pewno będzie głosować na pana Kolasę. Powodów jest kilka, m.in. to, ze pan Kolasa i jego program jest konkretny, realny, a kandydat w przeciwieństwie do pana Rzepisko nie jest nachalny i nie podlizuje się wyborcom. Nie znoszę partyjniactwa, nachalnego i destruktywnego krytykanctwa /nie mylić z krytycyzmem/ i bezwzględnego "parcia na szkło" i po władzę. Te wszystkie cechy uosabia dla mnie pan Rzepisko, dlatego mojego głosu nie dostanie. No i te wszystkie tablice wytapetowane jego podobizną..., litości!

Autor: Kazik | Dodane: , 23 lis 2014, 17:43

do Jurka, ja głosuje na N.Rzepisko , oby inni zrozumieli ze powinni tak zrobić

Autor: Kampania na wesoło | Dodane: , 23 lis 2014, 17:19

Niedaleko od Krakowa taka była dziś rozmowa . A spierały się dwie panie kto burmistrzem tam zostanie . Było czterech kandydatów jedna mama i trzech tatów . Pierwsza runda zakończona no i dwójka wyłoniona . Z tego była wielka feta bo mieszkańcy chcą faceta . Na nic wszelkie parytety na nic równość jest niestety . I już wkrótce feministki rozpoczną w Skawinie czystki . Marny los spotka facetów mnóstwo spakowanych betów. Trzeba wiedzieć że kobiety nie odpuszczą nam niestety. I nie przejdzie nam tak gładko jak się zbierze kobiet stadko. Lud skawiński pewny misji nie chce w Skawinie seksmisji . Narażając swoje życie wybrał drogę należycie . I postawił na facetów mimo spakowanych betów . Burmistrz rządzi naszą gminą co proponuje rodzinom ? Co młodzieży proponuje jak do racji przekonuje ? Brak pieniędzy dla oświaty zagrożone są etaty. Mamy rynek odjazdowy , mamy asfalt całkiem nowy . Lecz dla rodzin to za mało trochę więcej by się zdało . Mamy strefę obwodnicę mamy tam nową ulicę . Kupę kasy kosztowało chyba komuś się przydało Ale młodzież śle pytanie i burmistrzem ten zostanie Kto pokaże dziś młodzieży gdzie w Skawinie problem leży . Kto upora się z tym dworem i prześwieci tę diasporę , Wtedy chyba cud się stanie będzie takie przekonanie Że w Skawinie co się dzieje ,może tu wiązać nadzieję Że niebawem coś się zmieni i odejdą namaszczeni . Ciepłe stołki opróżnione i urzędy przewietrzone . Popatrz proszę na tych gości co dziś robią znajomości . Każdy pewny , każdy butny , tylko mieszkaniec okrutny O co mu naprawdę chodzi że do urzędu przychodzi . I zajmuje cenny czas urzędnika raz po raz . Więc Panowie do roboty pierwsze już za nami płoty . Trzeba dokończyć zadanie niech się w gminie cud też stanie . Ale cudu tu nie będzie gdy Pan Paweł rządził będzie . Będzie ogromna stagnacja będzie wielka biurokracja Jednym słowem nic nowego powrócimy do starego . I następne cztery lata będzie znowu pusta chata. Młodzież będzie na zachodzie a w Skawinie jak na wschodzie .

Autor: Jurek | Dodane: , 23 lis 2014, 17:14

Czytam wpisy na forum i się zastanawiam na jednym .Przez ostatnie cztery ja też lata nasłuchałem się to i owo .Burmistrz taki urząd taki ,ten czeka na odpowiedź ,to nie załatwione na czas, tamto nie zrobione itd....itd. Myślę że jest sposób żeby przestać narzekać dziś los gminy w rękach wyborców .To potężna broń którą dostajemy raz na cztery lata ,broń której jak diabeł święconej wody się boi każdy nieuczciwy polityk i ten który nic dla wyborców nie robi między wyborami .Ta bron pokonała już nie jednego . Nie bójmy się je użyć w najbliższą niedzielę . Bo przez kolejne cztery lata nie będziemy jej mieli .Zagłosujmy na człowieka z pasją uczciwego tego który pokazał że się da inaczej że inaczej być może . Popatrzmy na jego program popatrzmy na podejście do nas wyborców Skawina potrzebuje świeżego oddechu , Skawina musi się otworzyć na nas wszystkich przestać być hermetycznym miastem .Tak jak na wiosnę każdemu z nas chce się żyć choć mamy te same troski co w innych porach roku ale świeży powiew wiosny sprawia że budzi się w nas nadzieja i takiej nadziei potrzebuje Skawina . Wybierzmy wiosnę - a jesieni choć barwna powiedzmy do widzenia bo po niej czeka nas już tylko zima . Obyśmy nie czekali na kolejną wiosnę do następnych wyborów za cztery lata .

Autor: Rak | Dodane: , 23 lis 2014, 17:10

do gościa, kolego tutaj są ważniejsze sprawy jak wybory prezydenckie , my tutaj wybieramy burmistrza a co poniektórzy nie wiedzą co to jest demokracja i kampania wyborcza. Macie okazje wybrać p.Kolasa - stare układy i p. Rzepisko - realne zmiany . Proponuję mądrze z tego prawa skorzystać, bo następna okazja dopiero za 4 lata.

Autor: gosć | Dodane: , 23 lis 2014, 16:57

http://polska.newsweek.pl/prezydenckie-przedbiegi-sondaz-newsweeka-newsweek-pl,artykuly,352336,1.html#alertSG

Autor: Florian | Dodane: , 23 lis 2014, 16:41

No popatrz a u mnie na wsi wszystkie tablice takim samy pomysłem pana Rzepisko "ubarwione"

Autor: Mieszkanka wsi | Dodane: , 23 lis 2014, 03:28

Jedynym pomysłem pana Kolasy na drugą turę było "zasranie" tablic plakatami. Plakatowanie każdej tablicy dwoma lub trzema i to dosłownie każdej jest żałosne. Tak samo wieszanie plakatów na drzewach... Prosze Pana, trochę pomysłu....

Autor: Florian | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 23:13

A może byś sietak Felicja podpisała z imienia i nazwiska skoro innymi nazwiskami chętnie tutaj operujesz/

Autor: Florian | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 23:10

Rozumiem max że ty nie zamierzasz dożyć 65 lat ? Bo na zmianę ustawy emerytalnej nie masz co liczyć.....

Autor: Max | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 19:35

Nurtuje mnie jedno pytanie , który z kandydatów na burmistrza pozwalnia z UMIG osoby po 65 roku życia , czy zrobi to p.Kolasa ? czy p.Rzepisko ? To jest wstyd ,żeby tacy ludzie zajmowali miejsca pracy w czasach kiedy młodzi wykształceni pełni chęci do pracy ludzie siedzą na bezrobociu.

Autor: ZZZ | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 17:06

Skawinę ratujmy, na Kolasę nie głosujmy!

Autor: gość | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 16:35

Będzie debata na TVP Kraków http://www.wyboryskawina.pl/

Autor: dziku | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 15:28

w kuluarach mówi się, że Pan Kolasa rozpoczyna swoje zagrywki: zaproponował stanowisko vice burmistrze z 5 osobą, w tym Pani Wąsowicz, Panu Ożogowi, Panu Marcowi. Wszystko, żeby tylko dopchać się do władzy...

Autor: oxo | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 15:20

Autor: Zbysiu | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 12:28 Dla mnie osoby korzystającej z internetu osoba Norberta Rzepisko jest bardziej realna. ******************************************************************************************* a dla targowych napełniaczy urn i straganowych debat... nie ... i to ten elektorat zagłosuje na Kolasę, a nie Rzepisko. Internet dla Rzepisko da maks. 200 głosów, plac dla Kolasy 2000 ..

Autor: Skawiniak | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 13:55

https://www.youtube.com/watch?v=iCHzmtwrX_g&feature=youtu.be - co dalej z obwodnicą Skawiny...

Autor: Felicja | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 12:33

To czy wygra Pan Kolasa czy Pan Rzepisko to zależy głównie od tego jak duży autobus wynajmie Pan Stanisław Chmielarczyk i będzie dowoził ludzi głosujących na Pana Kolasę i jak dużo zainwestuje w to własnych środków. Na policji jest zawiadomienie o pobiciu chłopaków którzy chcieli ukrócić ten proceder w pierwszej turze i obserwowali Pana Chmielarczyka. Oczywiście to Pan Chmielarczyk pobił chłopaków, podobno jest nagranie z tego, bardzo chętnie bym to zobaczyła.

Autor: MD | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 12:30

A co ma powiedzieć pan Kolasa, jak nie to że "nie będzie kontynuował polityki i stylu rządzenia Pana Adama Najdera ?Oczywiście, że musi "grać" i wychodzi mu to świetnie, masa bierze to w ciemno. Nie dajmy się znowu na to nabrać. Skawina coraz ładniejsza? Tak, ale coraz biedniejsza, a nie w tą stronę powinniśmy iść.Wybranie Rzepisko, to nie wybór mniejszego zła, tylko wybranie szansy dla Skawiny. Potrzebujemy własnie takiego świeżego spojrzenia na naszą Gminę. To że jest nauczycielem, to nieistotne. Wielu wielkich polityków też nimi było. Otacza się kompetentnymi osobami i jest otwarty na nowych ludzi, a chyba o to w tym wszystkich chodzi.

Autor: Zbysiu | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 12:28

Dla mnie osoby korzystającej z internetu osoba Norberta Rzepisko jest bardziej realna. Pan Kolasa o internecie przypomniał sobie miesiąc przed wyborami i robi to całkowicie nieudanie. Pan Rzepisko i jego ludzi zrobili naprawdę świetną kampanię wyborczą, a ich strona wyboryskawina.pl jest rewelacyjna jak na taką mieścinę jak Skawinie. W niedzielę ( w dniu wyborów ) wieczorem pokazali organizację i byli szybsi i lepiej zorganizowani niż cała komisja i Urząd Miasta. A tym którzy pytają o odwołanie Pana Norberta to zapraszam do odsłuchania nagrania rady miejskiej i posłuchania za jakim chamstwem ze strony PO i Pana Najdera mieliśmy wtedy do czynienia. Podsyłam również link do bardzo starych publikacji Pana Norberta na salon24, w tym temacie. http://norbertrzepisko.salon24.pl/447410,dozynanie-watahy

Autor: Olek | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 12:14

Obecna władza ratuszowa znowu zafundowała na podwyżkę. Otrzymałem pismo w którym mam podwyżkę opłaty za użytkowanie wieczyste za 2015 r. W porównaniu do opłaty za 2014 jest to kwota 14 zł przy 19,49 m kw / mieszkam w bloku / Współczuję tym którzy mają więcej. Ja głosuję na p.Rzepisko

Autor: Stanisław Ch | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 12:11

Głosowanie na Pana Kolasę to jest głosowanie na Pana Najdera, żadnych zmian. Dalej te same firmy pozyskiwały zlecenia z wolnej ręki, dalej załatwienie cokolwiek w Urzędzie to będzie wynosiło 5%. Zastępcami Pana Kolasy będzie Pani Wąsowicz, Pan Ożóg - poziom intelektu nic nie wzrośnie, a poziom chamstwa i buty urzędników będzie taki sam. KOLASA równa się NAJDER. Z tym wszystkim trzeba skończyć !

Autor: Florian | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 11:17

No właśnie olson w WOLNym czasie którego jak widać po liczbie radnych, kandydatów na radnych i nie tylko nauczyciele mają nadzwyczajnie dużo. freeskawiniak - pewnie by i tak zrobili tylko musi przyjść na to zgoda od zwierzchników góry a ci notorycznie wszystko negują.

Autor: freeskawiniak | Dodane: Sobota, 22 lis 2014, 05:14

Sz.P. Wprawdzie to co Pan proponuje to nie "moja bajka",ale nieskromnie przypomnę stare porzekadło o trzech stopniach znaczenia słowa PRAWDA dlatego jeszcze raz uparcie twierdzę,Panowie podajcie sobie dłonie w imię dobrze pojętego interesu mieszkańców Miasta i Gminy Skawina.

Autor: gość | Dodane: Piątek, 21 lis 2014, 15:56

Wystukajcie sobie na portalu Google nazwiska Paweł Kolasa i osobno Norbert Rzepisko

Autor: Janusz H. | Dodane: Piątek, 21 lis 2014, 15:02

świadomy wyborca, Pan Kolasa nie będzie kontynuował działań Pana Najdera, a jedynie wspierał jego dotychczasowe dobre inicjatywy, reszta wymaga świeższego spojrzenia. I nie jestem ani z PiS ani od Pana Kolasy, tylko uważnie słucham co mówią obydwaj Panowie i analizuję. A to akurat są słowa Kolasy z radia Wawa i słyszałem je nie tylko ja, ale całe mnóstwo osób z mojego otoczenia.

Autor: josef | Dodane: Piątek, 21 lis 2014, 14:58

MD a kto niby czepia sie Rzepiski?? przeciez tu chodzi tylko o radnych, ktorzy jednoczesnie sa nauczycielami a juz ewentualny burmistrz to jest przeciez etat pelna geba a nie jakis doskok.

Autor: Andrzej | Dodane: Piątek, 21 lis 2014, 14:14

Z opisu przedstawionego na stronie p. Kolasy nie wiadomo dokładnie, jakie studia dały mu uprawnienia do nauczania w szkole i jakiego przedmiotu. Napisał tylko, że zaczynał jako geograf.

Autor: świadomy wyborca | Dodane: Piątek, 21 lis 2014, 14:06

Zamiast emocjonalnych pseudoargumentów, odsyłam do debaty wszystkich kandydatów na burmistrza Skawiny na porta InfoSkawina (http://www.infoskawina.pl/video-i-zdjecia-z-debaty-wyborczej-kandydatow-na-burmistrza-miasta-i-gminy-skawina/). Zachęcam, by porównać tam obu panów. Moim zdaniem p. Rzepisko jako jedyny mówił nie tylko, co zrobi, ale JAK ZROBI. Poza tym, moim zdaniem, wypowiadał się gładko i z szacunkiem dla wyborcy. Pana Kolasę odebrałem jako osobę wyniosłą, dla której wyborca liczy się tylko w dzień wyborów. Poza tym, pan Kolasa burmistrzem już był i miał czas, by się wykazać, dlatego trzeba dać szansę p. Rzepisko. Od razu zaznaczam, że nie jestem z PiSu. Pan Kolasa został powołany przez burmistrza Najder i będzie kontynuował jego działania. Pan Najder odszedł, bo prawdopodobnie nie miał już pomysłów na gminę, więc pan Kolasa będzie kontynuować ten plan, czyli brak pomysłów. Dlatego wspieram p. Rzepisko.

Autor: MD | Dodane: Piątek, 21 lis 2014, 12:37

a Kolasa kim jest jak nie nauczycielem? hmm? czepiacie się tylko Rzepisko, za jego zwód a już o panu Kolasie to co?

Autor: *** | Dodane: Piątek, 21 lis 2014, 11:12

Oj koliduje, koliduje z każdą jedną pracą. No chyba, że ktoś nie pracuje.

Autor: olson | Dodane: Piątek, 21 lis 2014, 09:02

Takich nieuków jak strachu i floran. Co was interesuje co robią w WOLNym czasie? W jaki sposób bycie radnym koliduje z zawodem nauczyciela?

Autor: Florian | Dodane: Piątek, 21 lis 2014, 08:51

Generalnie wygląda na to że nauczyciele mają za dużo czasu bo jet ich nawet w naszej lokalnej polityce moc. Masz rację Strachu grozi nam wychowanie pokolenia nieuków

Autor: strachu | Dodane: Czwartek, 20 lis 2014, 23:09

Pan Rzepisko zamiast uczyć w szkole to pcha się do polityki. W ogóle o niczym nie ma pojęcia.Sieje ferment i propagandę .Jego tzw komiksy to wielkie kłamstwo. Gada np że most nad skawinką trzeba zburzyć to życzę mu powodzenia jak chcę to zrobić jak podobno gmina Skawina nie odpowiada ze ten obiekt gdyż należy to do GDDKiA ponieważ na przebiega nim droga krajowa 44. Z tego co można zaobserwować to on by chciał wszystko mieć najlepsze w rejonach wsi Kopanka. Dodajmy też nie zachowuje się fer wobec innych.Teraz odkąd stratuje na Burmistrza Skawiny to nawet cześć nie powie znajomym z dawnych lat szkolnych. Naprawdę PAN NORBERT RZEPISKO NIE JEST DOBRYM KANDYDATEM NA BURMISTRZA. NA DODATEK TEGO NIE WIEM CZEMU AŻ 3 CZŁONKÓW PiS UCZĄCYCH W SZKOŁACH JAKO NAUCZYCIELE ,ŻE TAK POWIEM RYJĄ SIĘ DO POLITYKI NAPRAWDĘ JEST TOTOTALNA PORAŻKA!!!!!!!!!!!!!!!! BIEDNE DZIECI TYLKO PÓŻNIEJ MAJĄ ZALEGŁOŚCI ODWOŁANIE LEKCJE HISTORII

Autor: gościówa | Dodane: Czwartek, 20 lis 2014, 22:29

Panu Kolasie należy współczuć. Wygląda na człowieka sfrustrowanego,bez życia(może chorego) i bez werwy.Najder kazał mu kandydować,no to się zgodził,zawsze to pare złotych więcej.Tak,że już wiecie,kto w Gminie będzie rządził

Autor: Florian | Dodane: Czwartek, 20 lis 2014, 21:33

Byku a o to zapytaj towarzysza Najdra

Autor: Byk | Dodane: Czwartek, 20 lis 2014, 20:33

Dlaczego Kolasa teraz nagle pisze o dialogu ? a dlaczego tego dialogu nie było przez ostatnie lata? tu są potrzebne gruntowne zmiany a nie kosmetyka którą chce nam zafundować Kolasa

Autor: Max | Dodane: Czwartek, 20 lis 2014, 20:26

Witam , bardzo proszę o oddanie swojego głosu na p.N.Rzepisko , nie na partie PIS tylko na p.Rzepisko jest to bardzo dobry organizator , posiadający wykształcenie które pozwoli mu fachowo i nowocześnie zarządzać gminą , ma bardzo dobre pomysł y, jest poza układami które panują w UMIG i tylko On może coś zmienić. Zagłosujcie na N.Rzepisko dajcie mu szansę a nie będziecie żałować.

Autor: olo | Dodane: Czwartek, 20 lis 2014, 20:20

Pan Kolasa to mniejsze zło. Niestety w tych wyborach nie było na kogo głosować niemniej oddanie Skawiny w całości PiSowi to byłaby masakra. Więc kto rozsądny niech głosuje na Pawła Kolasę.

Autor: Huragan | Dodane: Czwartek, 20 lis 2014, 17:43

Ciekawe kto mu pisze teksty ;)

Autor: oxo | Dodane: Czwartek, 20 lis 2014, 17:39

"" ..Mam nadzieję, że we wspólnych działaniach wesprze mnie mój kontrkandydat Norbert Rzepisko wraz z licznym klubem radnych zasiadających w nowej Radzie Miejskiej, bo jego wiedza i umiejętności będą silnym atutem we współrządzeniu..."" Jakie piękne.. takie amerykanskie :) a wyjdzie jak zawsze po polsku czyli do d..y.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2