Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 3684 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 12 wrz 2017, 09:53

Nowe informacje ws. opieki całodobowej w Skawinie

Nowe informacje ws. opieki całodobowej w Skawinie

W Skawinie zostanie zlikwidowana opieka całodobowa. Mieszkańcy obawiają się, że zostaną bez wieczornej pomocy medycznej. Dyrektor placówki zapewnia jednak, że skawiniacy nie zostaną bez opieki.

Na stronie internetowej Przychodni Zdrowia Skawina pojawiła się informacja, że od 1 października nie będzie w niej opieki całodobowej. - Spowodowane jest to zmianą w ustawie - mówi zastępca burmistrza Skawiny Norbert Rzepisko - Mnóstwo obowiązków spadło na szpitale powiatowe i miejskie, takie jak w Krakowie, ale Skawina takiego szpitala nie ma - dodaje.

Jakie to zmiany? Generalnie Przychodnia w Skawinie, oprócz samej gminy, musiałaby zajmować się opieką całodobową także w Liszkach i Czernichowie. Zamiast jednego zespołu medycznego, potrzebne byłyby trzy: dwa na miejscu i jeden wyjazdowy. - A my po prostu nie mamy tylu lekarzy - tłumaczy lek. med. Bogusław Witkowski, dyrektor Przychodni Zdrowia Skawina.

W Skawinie zawrzało. Mieszkańcy obawiają się, że po wypisanie recepty lub zdobycia L4 będą musieli jeździć do Krakowa. A nie każdy ma samochód, czy stać go na taksówkę. Alternatywą wydaje się pogotowie w Skawinie, lecz już teraz czeka się na nim kilka godzin. Jeżeli dojdą do tego pacjenci Przychodni Zdrowia, to kolejka zdecydowanie się wydłuży.

Zarówno Rzepisko jak i Witkowski zapewniają, że przychodnia całodobowa w październiku będzie. - Nie wiemy jeszcze, gdzie pojawi się placówka, ale zapewniam, że Skawina nie zostanie bez opieki nocnej i świątecznej. Zmieni się tylko świadczeniodawca - mówi dyr. Witkowski.

Obecnie trwają rozmowy i został ogłoszony konkurs na nową opiekę całodobową. Jego wyniki poznamy 22 września.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (10)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: mumia | Dodane: Poniedziałek, 18 wrz 2017, 20:14

Na ul. Tynieckiej jest nowoczesny szpital , może było warto by było się zainteresować mniejsza patologia nisz ośrodek pewnie, a SOR myślę ze bez problemu by stworzyli. nawet nowoczesny szpital musi się rozwijać!!!

Autor: dosta | Dodane: Czwartek, 14 wrz 2017, 12:03

NFZ podał do wiadomości że Skawina nie stanęła po przetargu na świadczenie opieki nocnej i świątecznej. Liszki za to tak. Czyli że co ? Że będziemy jeździć do Liszek na całodobową jeśli wygrają przetarg na to świadczenie? Jak można dopuścić do tego żeby w prawie 30tyś. mieście nie było lekarza. Szkoda kasy na zatrudnienie dodatkowych lekarzy..niech sobie ludzie sami radzą a najlepiej niech sami się leczą.

Autor: freeskawiniak | Dodane: Środa, 13 wrz 2017, 05:19

Mam pytanie do włodarzy skawińskiego ratusza,a co dalej z budynkiem w którym aktualnie znajduje się baza Pogotowia Ratunkowego w Skawinie,sądzę że przy wsparciu finansowym mieszkańców MiG Skawina jest realna adaptacja tego budynku dla potrzeb SOR-u z prawdziwego zdarzenia ,czas na poważną dyskusję.

Autor: szp | Dodane: Wtorek, 12 wrz 2017, 21:17

Nie oszukujmy się . Na prowincję światło nowoczesności dochodzi mocno osłabione , jeżeli wogóle :(

Autor: jkl | Dodane: Wtorek, 12 wrz 2017, 16:28

Paranoja, a może by tak szanowny panie V-ce burmistrzu pomyśleć o wybudowaniu Szpitala z Sorem a nie z każdą pierdołą jechać do krakowa. Jak budowano pogotowie to miało tam być pare łóżek i izba przyjęć aby takie jak złamania, szycia robić na miejscu a nie jeździć po Krakowie. Pogotowie niby jest ale nic pozatym nawet porady sie nie uzyska polikwidowano nawet gabinety zabiegowe.

Autor: Marc | Dodane: Wtorek, 12 wrz 2017, 15:27

Za co się PiSiory nie wezmą to spartolą!!!! Dziękujemy bardzo...

Autor: Skawinianin | Dodane: Wtorek, 12 wrz 2017, 15:10

Od kiedy są dwie oddzielne jednostki jak Pogotowie Ratunkowe oraz Przychodnia Zdrowia? Z tego co wiem to w budynku Pogotowia są gabinety specjalistów z Przychodni Zdrowia Skawina, czyli to tak jakby jedna jednostka. Proszę mnie poprawić jeśli nie mam racji, opieka całodobowa jest od 19 do 7 rano czyli przez całą noc oraz w święta, od kiedy nasze pogotowie jest czynne w nocy i w święta? To więc jaka kolejka się wydłuży jak pogotowie jest zamknięte. W Skawinie nie ma SOR-u. To nie normalne żeby w tych czasach w dosyć sporym prawie 30-tys. mieście nie było opieki nocnej już nie mówiąc o szpitalu z SOR-em. W nocy mamy jeździć po Krakowie tylko czym, przecież nie jeden umrze przez to itd.

Autor: Dominika | Dodane: Wtorek, 12 wrz 2017, 11:15

Na pogotowiu w Skawinie nie uzyskuje się doraznej pomocy.Ratownicy medyczni jeżdżą do pacjentów w zagrożeniu życia, a nie świadczą uslug stacjonarnych. Także proszę o doprecyzowanie artykułu.

Autor: dosta... | Dodane: Wtorek, 12 wrz 2017, 10:13

Pierwszre słysze że w Skawinie jest SOR.... Od kiedy i gdzie ??

Autor: Dominika | Dodane: Wtorek, 12 wrz 2017, 10:09

Chciałabym się dowiedzieć gdzie w Skawinie jest SOR?Pierwsze słyszę i mam nadzieje że nie chodzi o pogotowie ratunkowe na Niepodległości. Pogotowie to nie SOR.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl