Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ban domy 19 kopia

Przeczytano: 1398 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 12 sie 2017, 16:20

Nowa akcja Skawińskiego Alarmu Smogowego

Nowa akcja Skawińskiego Alarmu Smogowego

"List do kopcącego sąsiada" cieszy się ogromną popularnością (w ciągu dwóch dni dotarł do 36 tysięcy odbiorców w mediach społecznościowych dzięki wielokrotnemu udostępnianiu).

W tej prostej w założeniach akcji, mieszkańcy gminy Skawina wysyłają pocztą lub wkładają wprost do skrzynki list, skierowany do tych sąsiadów, którzy w ich okolicy zatruwają powietrze najbardziej, szczególnie intensywnie kopcąc z komina w sezonie grzewczym (a także latem ogrzewając wodę).

List informuje o katastrofalnym stanie powietrza w Skawinie w sezonie grzewczym, skutkach zdrowotnych smogu oraz obowiązujących od 1 lipca 2017 nowych przepisach prawa w dziedzinie ochrony powietrza, a także podejmowanych przez Gminę Skawina zintensyfikowanych kontrolach Straży Miejskiej, w celu eliminacji procederu palenia odpadów i zakazanych paliw. Jednocześnie list wskazuje, gdzie należy szukać informacji na temat dopuszczonych paliw, okresów przejściowych dla przestarzałych instalacji grzewczych na paliwa stałe oraz programów wsparcia dla mieszkańców przy wymianie palenisk.

Źródło: SAS

 

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (2)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: iza | Dodane: , 20 sie 2017, 13:33

do tomek, a powiedz nam czym w zimie palisz w piecu????, pewnie śmieciami i węglem podłej jakości jak twoi sąsiedzi.

Autor: tomek | Dodane: Środa, 16 sie 2017, 22:05

Tak się cieszę ,że w końcu ktoś zadbał o czyste powietrze w Skawinie, Mieszkamy przy ul.Torowej i moje dziecko jest chore a lekarz rozkłada ręce. Smród z Valeo i innych trucicieli jest nie do zniesienia Burmistrz nic z tym nie robi. Co z tego że gmina ma pieniądze ale przez to jak dożyjemy 50-tki będzie cud, RATUJCIE NAS !!!!!

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

reklama2

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl