Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 2617 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 5 wrz 2018, 22:50

Norbert Rzepisko kandydatem na burmistrza Skawiny

Norbert Rzepisko kandydatem na burmistrza Skawiny

Norbert Rzepisko ogłosił swój start w wyborach na burmistrza Skawiny. Rozwój, rodzina i środowisko - tak brzmią trzy punkty, które mają być głównymi elementami kampanii.

Zapowiada, że nie planuje w gminie żadnych większych zmian, chce skupić się na kontynuowaniu działań rozpoczętych w trakcie obecnej kadencji. 

Jeżeli chodzi o punkt pierwszy jego programu, czyli rozwój, Rzepisko chce zbudować nowe ronda w najbardziej newralgicznych skrzyżowaniach w Skawinie, zrewitalizować tereny przemysłowe i poprawić jakość funkcjonowania urzędu miasta.

W ramach drugiego punktu kandydat na burmistrza chce doprowadzić do powstania nowego żłobka, przedszkola oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych w każdej miejscowości w Skawinie, ma zamiar też poprawić tam bezpieczeństwo.

Trzeci i najbardziej kontrowersyjny w Skawinie punkt - środowisko - Rzepisko podzielił na kilka podpunktów. To czyste powietrze, woda i gmina. Kandydat na burmistrza chce, by powstały lepsze altany śmietnikowe, zwiększyć środki na sprzątanie gminy, dofinansować Miejski Zakład Usługowy.

Jeżeli chodzi o powietrze, to Rzepisko planuje zwiększyć dofinansowanie na wymianę kotłów oraz montaż odnawialnych źródeł energii. Planuje kontynuować współpracę z najbardziej "smrodzącymi" przedsiębiorstwami w strefie przemysłowej i zacząć pilnować, czy wywiązują się ze swoich obietnic.

- Burmistrz powinien stanąć w pierwszym szeregu razem z działaczami ze Skawińskiego Alarmu Smogowego i wszystkimi niezadowolonymi z jakości powietrza. Powinniśmy mówić jednym głosem i koordynować wspólne działania, by wyegzekwować nie tylko od mieszkańców, ale również od przedsiębiorców i od naszych sąsiadów, działania mające na celu poprawę powietrza w naszej gminie.

Jeżeli chodzi o sprawy związane z wodą, Rzepisko planuje postawić na rozwój sieci kanalizacyjnej i kontrolę, czy mieszkańcy są do tej sieci podłączeni.

Norbert Rzepisko będzie miał najprawdopodobniej jednego kontrkandydata.

Mieszkańcy Skawiny staną przed decyzją, kogo wybrać na swojego burmistrza już 21 października.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (25)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: ???? | Dodane: Piątek, 21 wrz 2018, 20:35

P. Rzepisce dziękujemy. Zobaczyliśmy już efekty jego kadencji. Same kłótnie ,walka o swoje,nieliczenie się z mieszkańcami. Ma być tak jak powie Rzepisko. Bardzo trzeba walczyć z p. Rzepiskiem o swoją rację. A Skawina jeszcze nigdy nie była tak brudna i zaśmiecona jak teraz. Z żalem wspominamy p. Krupę, a potem p. Paca jako burmistrzów. Żal, że nie startujecie.Skawino ratuj się.

Autor: M. | Dodane: Środa, 12 wrz 2018, 16:04

Do" Autor: k | Dodane: Wtorek, 11 wrz 2018, 10:10" - smutne to co piszesz, ale jakże prawdziwe. Co w takim razie robić? Na kogo głosować? Moim zdaniem największe problemy Skawiny to: jakość powietrza ( awans w ostatnich latach z drugiej ligi); zakorkowanie miasta ( spadek z pierwszego ); zadłużenie. Jesli chodzi o wróżenie z fusów - w 1, góra 2 turze wygra Rzepisko; aktualny burmistrz - P.Kolasa - przebywający jak wszyscy wiedzą na 4-lo letnich wakacjach, dostanie fuchę wicestarosty - stanowisko mniej eksponowane, a kasa taka sama. W sam raz na takiego lenia i obiboka ( poza funkcjami reprezentacyjnym wszystko robili za niego wiceburmistrzowie; a w sprawach kadrowych - pani sekretarz Gminy ( anty wzór kultury osobistej ). Rada - raczej nic się nie zmieni. Będzie więcej radnych z PIS ( nie jestem ani za socjalistami z PIS ani za socjalistami z PO, jakby co ). Szkoda tylko, że od jakiegoś czasu rządzą nami ludzie spoza miasta; Kolasa, Rzepisko, Grabiec - wszyscy mieszkaja na wsiach i nie widzą problemów w Skawinie ( wystarczy przeczytać ich biuletyny informacyjne, wg których życie Gminy się toczy na wsiach ). Nie żebym miał coś do tego, ale przydalby się ktoś, kto znam dobrze też miasto a nie tylko swoją wieś. Trzymajcie się i dobrego wyboru podczas wyborów.

Autor: Tomek | Dodane: Wtorek, 11 wrz 2018, 21:34

Tragedia...

Autor: k | Dodane: Wtorek, 11 wrz 2018, 10:10

Fajnie jest czasem poczytać te komentarze, naprawdę :) Remontują - źle, nic nie robią - źle, Pis - źle, Po - źle. Proponuję wszystkim marudzącym dobrze się rozpędzić i wycelować w twardy mur. Ktokolwiek ufa politykom, na starcie się kompromituje. To zbieranina karierowiczów i leniów, którzy mało robią, a zarabiają za dużo. Każdy, kto pobiera choćby złotówkę z publicznych pieniędzy nie zasługuje, aby rządzić czymkolwiek. Ktokolwiek odnosi sukces w polityce, co najmniej niemoralnie postępuje. Zmiana władzy nic nie poprawi, to mentalność po jednej i drugiej stronie musi się zmienić.

Autor: wyborca | Dodane: Wtorek, 11 wrz 2018, 06:08

Idealnym przykładem działania UMiG Skawina na czele z Burmistrzem jest poszerzenie ulicy Jagielnia - prace tylko na odcinku, aby zapewnić dojazd do powstających bloków - pozostali mieszkańcy domków jednorodzinnych nie są już objęci planem poszerzenia jezdni - a podatki przecież też płacą. Ludzie!!! rządzą naszym miastem nieudacznicy, którzy pchają się na kolejną kadencję nic nie robienia i pobierania sowitych pensji.

Autor: stan | Dodane: Poniedziałek, 10 wrz 2018, 22:06

Wporst ale z ciebie pisowski d.......ek!!!!!!

Autor: Umih | Dodane: Poniedziałek, 10 wrz 2018, 21:37

Według większości mieszkańców ścieżki rowerowe to dramat... juz się rozwalaja ...

Autor: Marc | Dodane: Poniedziałek, 10 wrz 2018, 17:10

No i to właśnie cały czas chcę powiedzieć! Ani za układu najdrowsko-pisowego, ani kolasowo-pisowego nic się nie zmienia! Rządzą cały czas ci sami, a mieszkańcy Skawiny i gminy guzik z tego mają. Za burmistrza Najdera to przynajmniej chodniki i rynek wyremontowali, strefa gospodarcza powstała. Ci tutaj obecni to tylko wysypiska śmieci przyciągają. A zobacz jak budują chodnik na Radziszów i nawet z tak prostym zadaniem sobie nie radzą od wielu miesięcy i tylko krew człowieka może zalać jak się tamtędy probuje przecisnąć.

Autor: wporst | Dodane: Poniedziałek, 10 wrz 2018, 15:57

Marc, ale za burmistrza Najdra powietrze było czystsze, nie?

Autor: Marc | Dodane: Poniedziałek, 10 wrz 2018, 14:11

I jeszcze dodam: sami więc widzicie kto to są ci "poprzednicy" : to są ci sami ludzie, którzy rządzą teraz i chcą rządzić dalej. I żeby nie wiem jak się chcieli odciąć ("wina Tuska!") to są to ci sami ludzie z PiSu i ich tzw. "niezależni" ( np. pan Majdzik), sprzymierzeńcy. Ale co ja tam wiem....

Autor: Marc | Dodane: Poniedziałek, 10 wrz 2018, 14:04

A powiedz mi Wprost: kto miał radę Miasta i Gminy za burmistrza Najdra...? No kto? Podpowiem Ci, że NIE PO - oni w tym mieście nie mają nic do powiedzenia już od ho, ho, dawien dawna.

Autor: wprost | Dodane: Poniedziałek, 10 wrz 2018, 11:59

chyba żartujesz, żałosna ekipa to była za poprzedników. A powiedz mi Marc, za burmistrza Adama Najdra to powietrze bylo czyste prawda?

Autor: Marc | Dodane: Poniedziałek, 10 wrz 2018, 09:35

@Wprost; jak coś biorę to tylko to nieświeże skawińskie powietrze, którego nasze władze nie umieją poprawić i nawet się nie starają. A Ty i inni już tak nie właźcie do tyłka burmistrzowi i jego żałosnej ekipie towarzyszącej, bo i tak nic z tego nie będziecie mieć - oni dzielą wszystko tylko między sobą. Jakbyście wiedzieli jakie tam kolesiostwo i "ręka rękę myje" panuje to byście nie uwierzyli. PO to przy nich w tym względzie cieniutcy amatorzy.

Autor: Stan2 | Dodane: , 9 wrz 2018, 23:19

Stan jesteś jedną osobą wypisującą na wszystkich forach. Wybierzcie nowe władzę. co Ty bredzisz człowieku, Bysina nie nadaje się na takie stanowisko, nie jest ze Skawiny. Już raz mieliśmy burmistrza spoza Skawiny (wieliczka), przed erą Paca i Krupy i myślę że jest to nauczka. Jesteś typowym antypisowcem, tacy jak Ty też mowili że programu 500+ nie da się zrealizować a jednak. Także takie teksty już nie działaja

Autor: Wprost | Dodane: , 9 wrz 2018, 22:30

Marc dobre teksty tutaj piszesz, nie wiem czlowieku co bierzesz, ale odstaw to albo podziel sie bo mocne, chociaz nie, moze Ty startuje, mój głos już masz POpaprańcu

Autor: Marc | Dodane: , 9 wrz 2018, 19:25

Ci co tu piszą, że burmistrz nic nie może, że to nie jego wina itp. niech sobie lepiej poszukają dobrze informacji, kto pomagał jednej z tych firm zbierających śmieci (podpowiem, że tej, w której wybuchł pożar) otwierać swój zakład w Skawinie. No, jak myślicie, kto? Cała wierchuszka PiSu była przy tym: burmistrz Rzepisko, wojewoda Ćwik, zdaje się, że też przewodniczący Rady Miastai Gminy Grabiec. Teraz woleliby o tym zapomnieć. Zobaczcie sobie na skład Rady Miasta i Gminy w ostatnich kadencjach (co najmniej 10 lat). Jak myślicie, kto przez ten rządzi naszym miastem? PiS proszę Państwa, PiS... Czy żyje się Wam lepiej w naszym mieście? Czy macie poczucie, że coś się zmieniło na lepsze pod względem zdrowia mieszkańców (o, przypomnijcie sobie aferę z brakiem przychodni całodobowej!), infrastruktury, komunikacji? No właśnie... tak sobie myślę, większość odpowie, że nie. No to po jakiego wuja chcecie jeszcze im dawać szansę na kolejne 5 lat? Trzeba bojkotować ten cały PiS i zagłosować na innych.

Autor: stan | Dodane: , 9 wrz 2018, 15:04

Jak już wcześniej pisałem , nie dajcie się omotać ludziom zwanymi radnymi, tak samo urzędującym burmistrzom . Wybierzcie całkowicie nowe władze , którzy przedstawią nowy program , który będzie mądry i do zrealizowania , a nie klepany co 4 lata ten sam i nie realizowany, .Co ten pan za te cztery lata zrobił?

Autor: Wprost | Dodane: Sobota, 8 wrz 2018, 22:57

Ludzie to zawistne *****y

Autor: Ujek | Dodane: Sobota, 8 wrz 2018, 22:03

Ludzie jesteście hipokrytami. Ten pan co mógł zrobic w sprawie fetoru, złego powietrza i wielu innych waszych problemów? Nic. Jesteście typowymi policzkami, płaczecie i obwiniacie wszystkich do okoła, obudźcie sie. A pan/pani marzyciel na poczatku proponuje zeby poczytać zasady poprawnej polszczyzny i ortografii. Wlasnie tacy ludzie szczekają najbardziej i najglosznjej, hipokrytka

Autor: marzyciel | Dodane: Piątek, 7 wrz 2018, 23:29

Zgłaszane również prze ze mnie usterki w gminie Skawina na innym portalu inforamayjnym bagatelizowanwe lub po najmniejszej lini oporu odpowiedziane wiec nie wiem czy zaufam temu panu w najblizszych wyborach!!! Nie przekonuja mnie te merytoryczne wypowiedzi i obietnice... chcemy rozwoju ale z doza fantazji i powiedzenia ze nie ma słowa "nie da sie" może cos zrobimy pogodynka w TV też obiecuje pogode, ale nie jest pewna trzy bedzie takim ludzią dziekujemy!!!!!!!!!!!!

Autor: xxx | Dodane: Piątek, 7 wrz 2018, 16:58

Do mieszkaniec.Bariera napływu powietrza do Skawiny powstała gdzie indziej.

Autor: ppp | Dodane: Piątek, 7 wrz 2018, 16:46

Wszystkiemu winien P.Rzepisko .Ciekawe że w Skawinie zaczęło śmierdzieć odkąd On został Burmistrzem.A może wcześniej też śmierdziało tylko poprzednicy ignorowali zgłoszenia, że w mieście zaczyna się źle dziać jeśli chodzi o smrody.

Autor: kkk | Dodane: Piątek, 7 wrz 2018, 09:20

do "mieszkaniec" nie popieram tego Pana ale pasuje małe sprostowanie to nie UMiG wydał pozwolenie bo nie są to kompetencje Burmistrza tylko Starosta Krakowski

Autor: mieszkaniec | Dodane: Czwartek, 6 wrz 2018, 17:58

Temu Panu już dziękujemy! Skawiński Alarm Smogowy? A co Pan Burmistrz zrobił do tej pory w sprawie czystego powietrza? A no NIC!!! UMiG Skawina wydał pozwolenie na budowę bloków między domkami jednorodzinnymi przy ulicy Jagielnia - czyli zabudowano jeden z korytarzy przewietrzających okolicę.

Autor: kkk | Dodane: Czwartek, 6 wrz 2018, 14:56

dramat.......zero wiedzy merytorycznej zarówno jego jak i członków jego komitetu będzie bazował na współpracy z alarmem smogowym........ żenujące

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2