Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 534 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 2 wrz 2019, 17:58

Najskuteczniejsze zabiegi odmładzające - co poleca kosmetolog?

Najskuteczniejsze zabiegi odmładzające - co poleca kosmetolog?

Odmładzanie skóry twarzy i ciała jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy udać się do gabinetu medycyny estetycznej na konsultację i opuścić go z gotowym planem terapii anti - aging. A realizacja tego planu jest łatwa i przyjemna, gdyż oferowane obecnie zabiegi są całkowicie bezpieczne i wyróżniają się minimalną inwazyjnością. O tym, które zabiegi odmładzające są najbardziej godne uwagi opowie ekspert - kosmetolog kliniki medycyny estetycznej Neonia z Krakowa Joanna Godwin.

- Odmładzanie skóry z wykorzystaniem profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii coraz częściej traktowane jest jako oczywistość, a nie luksus zarezerwowany wyłącznie dla osobistości z pierwszych stron gazet.

To prawda - dzięki doskonałej dostępności gabinetów medycyny estetycznej oraz coraz bardziej przystępnym cenom zabiegi odmładzające są dziś wybierane bardzo chętnie. Coraz więcej osób rozumie, że codzienna pielęgnacja skóry to zaledwie ułamek tego, co należy zrobić, aby zachować młody wygląd. Jeśli bowiem chcemy spowolnić procesy starzenia i uporać się z już widocznymi zmianami skórnymi, wówczas jedynie profesjonalne zabiegi wykorzystujące najnowsze technologie gwarantują nam uzyskanie satysfakcjonującego efektu odmłodzenia.

- Wiele osób nie wie, które zabiegi służą redukowaniu określonych defektów skórnych, a które zapewniają kompleksowe odmłodzenie skóry. Jakie zabiegi powinny zainteresować osoby z widocznymi na skórze oznakami starzenia?

Najbardziej polecane są te zabiegi, które w krótkim czasie pozwalają osiągnąć spektakularny efekt, a jednocześnie - wyróżniają się znikomą inwazyjnością, bolesnością czy krótkim czasem rekonwalescencji. Doskonałymi efektami odmładzającymi wyróżniają się zabiegi laserowe - tu mamy możliwość wykorzystania laserów działających w rozmaity sposób, o różnym stopniu inwazyjności oraz efektywności zabiegu. Świetne efekty przynosi także karboksyterapia, osocze bogatopłytkowe i fibryna czy Dermapen 4.

- Przejdźmy zatem do wspomnianego wcześniej zabiegu Dermapen. Czym różni się on powszechnie stosowanych demarollerów?

Dermapen to zaawansowana technologia o niezwykłej skuteczności, która wynika z możliwości wykonania imponującej liczby nakłuć skóry w czasie jednego zabiegu. Mówimy o częstotliwości około 2000 nakłuć na sekundę. Ponadto istnieje możliwość precyzyjnego kontrolowania głębokości nakłuć i to w szerokim zakresie, bo od 0,2 do 3 mm. Dzięki takiej technologii mikronakłuwania frakcyjnego możliwe jest niezwykle efektywne pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry, przebudowa jej struktury, wygładzenie powierzchni. Uzyskać można efekt ujędrnienia skóry i zwiększenia jej gęstości, redukcji zmarszczek i przebarwień oraz blizn potrądzikowych, a także liftingu skóry. Po zabiegu skóra może się delikatnie łuszczyć, jednak proces gojenia następuje w przeciągu kilku dni, a już po tygodniu zauważalne są pierwsze efekty. Warto wykonać 4 - 6 zabiegów powtarzanych co miesiąc. https://neonia.com.pl/kosmetyka-pielegnacyjna/dermapen/

- A karboksyterapia? Czy to także zabieg sprowadzający się do nakłuwania skóry?

Tak, ale w porównaniu z zabiegiem Dermapen nakłuć tych jest o wiele mniej. Służą one wprowadzeniu w głąb skóry dwutlenku węgla. Gaz ten posiada wyjątkowe właściwości - w reakcji z wodą tworzy kwas węglowy, który rozszerza naczynia krwionośne i sprzyja powstawaniu nowych naczyń. A jak wiadomo - doskonale ukrwiona tkanka cechuje się efektywniejszym metabolizmem, dotlenieniem i odżywieniem oraz odprowadzaniem szkodliwych metabolitów. W efekcie skóra poddana zabiegowi karboksyterapii staje się zauważalnie młodsza, jędrniejsza, wygładzona; zmarszczki czy blizny potrądzikowe stają się płytsze. Zabieg pobudza syntezę włókien kolagenowych, zatem korzyści z wykonania karboksyterapii odczuwalne są przez wiele miesięcy i sprowadzają się do nasilenia procesów regeneracji i przebudowy skóry. Co więcej, zabieg ten - podobnie jak Dermapen - wykonany może być także na skórze głowy w celu terapii łysienia, a także w celu redukcji rozstępów i ujędrnienia skóry na takich problematycznych obszarach ciała jak brzuch czy pośladki.
https://neonia.com.pl/kosmetyka-pielegnacyjna/karboksyterapia/

- Przejdźmy zatem do laserowego odmładzania twarzy. Jakiego typu zabiegi możemy wykonać?

Osoby potrzebujące zaawansowanego odmładzania, ze szczególnym uwzględnieniem przywrócenia skórze elastyczności i gęstości mogą zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego ablacyjnego. Jest to zabieg wymagający kilkudniowej rekonwalescencji po zabiegu, gdyż skóra potrzebuje nieco czasu, aby się wygoić. Ale z drugiej strony - jest to zabieg bardzo efektywny, szybko przynosi zauważalne efekty. Laser ablacyjny skutecznie redukuje zmarszczki, przebarwienia, blizny, rozszerzone pory, zwiększa gęstość skóry, ujędrnia i wygładza. Istotą działania takiego lasera jest kontrolowane uszkodzenie skóry wiązką lasera, z zachowaniem zdrowej tkanki wokół mikrouszkodzeń. Dzięki temu możliwe jest niezwykle efektywne pobudzenie procesów regeneracji i syntezy włókien kolagenowych.
https://neonia.com.pl/laseroterapia/laser-frakcyjny-resurfacing/

- A mniej inwazyjne zabiegi laserowe?

Laser frakcyjny nieablacyjny działa na poziomie skóry właściwej, pozostawiając w stanie nienaruszonym powierzchniowe warstwy skóry. Zasada działania takiego lasera sprowadza się do generowania efektu mechanicznego w skórze właściwej, czyli powstawania mikrouszkodzeń stymulujących syntezę nowych włókien kolagenowych. Zaletą tego zabiegu jest bezbolesność i nieinwazyjność, brak konieczności rekonwalescencji. Tego typu terapia laserowa poradzi sobie nawet z głębokimi zmarszczkami i bruzdami, objawami fotostarzenia się skóry oraz jej wiotkością. Świetne efekty odmładzające przynosi także termolifting - w tym zabiegu nie są generowane mikrouszkodzenia skóry właściwej. Zamiast efektu mechanicznego wywoływany jest efekt termiczny - włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, a ich skróceniu towarzyszy ujędrnienie skóry i pojawienie się efektu liftingu. Nie brakuje zatem sposobów, aby bez skalpela, bez ryzyka wystąpienia poważnych skutków ubocznych, dzięki zaledwie kilku wizytom w gabinecie medycyny estetycznej i kosmetologii przywrócić skórze młodzieńczy, promienny wygląd i cieszyć się nim przez wiele miesięcy.

Więcej zabiegów odmładzających można sprawdzić na https://neonia.com.pl/problem-zabieg/odmladzanie-twarzy/

Artykuł powstał we współpracy z: https://neonia.com.pl/

Tekst sponsorowany

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2