Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 803 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 11 lut 2018, 16:00

Krzęcin doczeka się nowego i bezpiecznego boiska

Krzęcin doczeka się nowego i bezpiecznego boiska

Krzęcin, a dokładnie szkoła podstawowa w tej miejscowości, doczeka się nowej nawierzchni boiska. Powstanę też nowe bramki. Wszystko dzięki Budżetowi Obywatelskiemu i projektowi „NOWE BEZPIECZNE BOISKO Gołuchowice Grabie Krzęcin Polanka Hallera”.

Jak wyjaśnia Katarzyna Grzesiak, autorka projektu, działacze mieli świadomość, że samemu Krzęcinowi trudno będzie wygrać w głosowaniu. Poprosili więc o wsparcie sołectw, z których dzieci chodzą tam do szkoły. - Robiliśmy to wspólnie dla naszych dzieci, dlatego była pełna mobilizacja, przekonywaliśmy zarówno rodziców jak i dziadków do zagłosowania oraz wsparcia naszej inicjatywy - wyjaśnia.

Grzesiak zaznacza, że pomysł na projekt narodził się spontanicznie, poczas spotkania kilku osób. - Chcieliśmy zrobić coś dla dzieci. I tak narodził się pomysł, by stare asfaltowe boisko przy szkole przemienić w wielofunkcyjne, bezpieczne dla dzieci - tłumaczy Grzesiak.

Projekt zakłada usunięcie asfaltowej powierzchni, która jest twarda i niebezpieczna dla grających. W zamian zostanie położona nawierzchnia poliuretanowa. Oprócz tego zostaną zamontowane bramki, których do tej pory tam nie było.

Po godzinach szkolnych, w weekendy i wakacje teren będzie otwarty dla młodzieży i dorosłych. Koszt zwycięskiego projektu to niecałe 100 tysięcy złotych. Remont boiska w Krzęcinie zajął ostatnie szóste miejsce w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Skawiny. Zdobył w sumie 1315 głosów.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Moneo 250x250 1

vesuvius

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2

RSS Gazeta.pl