Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 1780 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 3 gru 2018, 15:50

Komunikat w sprawie budowy ciągów pieszo-rowerowych

Komunikat w sprawie budowy ciągów pieszo-rowerowych

Szanowni Państwo, od wielu tygodni temat budowy ciągów pieszo-rowerowych (a w zasadzie zastój i brak kontynuacji prowadzonych prac) jest dla nas jednym z większych wyzwań, przed jakimi z formalnego punktu widzenia stanęła gmina. Poniżej publikujemy informację dotyczącą aktualnej sytuacji w związku z tą inwestycją.

Zdajemy sobie sprawę, że brak postępów wzbudza w Państwu złość, zwężenia wymagają wolniejszej jazdy a miasto w wielu miejscach jest po prostu rozkopane. Taki jest stan faktyczny na koniec 2018 r. Czy te inwestycje są Skawinie potrzebne? Zdecydowanie TAK! Plan mobilności to przyszłość Skawiny, która bez inwestycji w zintegrowany transport, a w tym przede wszystkim w bezpieczną infrastrukturę pieszą i rowerową zawsze będzie stała w korkach!

Dziś chcielibyśmy poinformować, że Gmina Skawina, po wielu trudnościach z dotychczasowym Wykonawcą, w końcu skutecznie przejęła dokumentację projektową oraz plac budowy. Pozwoliło to na wznowienie prac na ulicach, na których sytuacja w Skawinie jest najtrudniejsza, czyli na:

- ul. Radziszowskiej, obecnie trwają prac związane z ułożeniem krawężnika, położeniem warstw stabilizacyjnych oraz uzupełnieniem masą bitumiczną ubytków pomiędzy krawężnikiem, a drogą. Prace powinny zostać zakończone w ciągu 3 tygodni;
- ul. Żeromskiego w kierunku ul. Witosa - trwają prace związane z budową połączenia pieszo-rowerowego tych dwóch ulic. Wykonawca na czas budowy umożliwia ruch pieszy po tymczasowym chodniku.
- ul. Batorego - w najbliższym tygodniu rozpoczną się prace związane z zabezpieczeniem i uporządkowaniem terenu oraz ułożeniem warstw stabilizacyjnych. Jeśli pogoda w perspektywie najbliższych 2-3 miesięcy będzie sprzyjająca to ul. Batorego zostanie wykonana, zgodnie z założeniami projektu, czyli zostanie wykonany na niej woonerf. Jeśli natomiast zima a zwłaszcza mróz nie pozwolą na prowadzenie prac, wówczas przewidujemy kontynuację na wiosnę 2019 r, jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą.

Przepraszamy Państwa za niedogodności jakie napotkaliście na swojej drodze do domu, pracy, szkoły. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość.

Tomasz Ożóg
Drugi Zastępca
Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (9)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: córka leśniczego | Dodane: , 16 gru 2018, 14:04

Śliczny przykład skuteczności i profesjonalizmu gryzipiórków z pisowskiego nadania. Ciężko sobie wyobrazić coś co skuteczniej wzmogłoby niechęć kierowców do rowerzystów niż budowa kilku kilometrów ścieżek rowerowych w wykonaniu tych orłów. I nie próbujcie wszystkiego zrzucić na wykonawcę - bo ktoś tę firmę krzak wybrał, ktoś plan robót pewnie zaakceptował i ktoś powinien nadzorować czy prace idą zgodnie z planem - więc ja bym się chętnie dowiedział jak ten ktoś się nazywa i od kiedy został zwolniony - bo widać, że zajęcie przerosło go o trzy długości.

Autor: stan | Dodane: Sobota, 8 gru 2018, 18:57

Szlak człowieka trafia jak się widzi się wykonywanie prac na terenie Skawiny ,gorzej jak za komuny .Każdy widzi jak praca pali się w rękach na ul. Radziszowskiej prace zaczęli wczesną wiosną jesień się kończy , a końca nie widać . Zapomniałem nadmienić że położono // niby wykończenie koło krawężników // dobrze jest napisane w poprzednich komentarzach że przetargi wygrywają ci co mają znajomości , a nie znają się na robocie, przekonałem się dzisiaj jadąc na rowerze cały nowo położony pas koło krawężnika jest pofałdowany nie nadający się do użytkowania -niechlujstwo wykonania . Chciałem się zapytać nasze władze czy sprawdzają i widzą jak się pracuje i jak się wydaje na to badziewie nasze pieniądze?

Autor: ZOZA | Dodane: Piątek, 7 gru 2018, 15:09

Urzędniczy bełkot i ściema. Kilkanaście tygodni ślepoty T.Ożoga?

Autor: Mirek grzybiarz | Dodane: Czwartek, 6 gru 2018, 23:22

Tylko w Skawinie budowa trasy rowerowej trwa dłużej niż budowa odcinka autostrady gdzieś w Polsce hahahahaha.

Autor: Jan | Dodane: Środa, 5 gru 2018, 22:23

Sa konkretne informacje kiedy naprawione zostana skrzyzowania ul,. Zwirki i Wigury z Kosciuszki i 3Maja? Nieskonczenie idiotyczny pomysl wykonawcy konczy sie kazdorazowym przejazdem przez wyrwe w drodze.

Autor: Wkurwiony | Dodane: Środa, 5 gru 2018, 16:29

Nie wiem z skąd się znalazł ten pomysł na ścieżkę rowerową i ile to pieniędzy będzie kosztować ale panom z magistratu chyba sie coś po*******iło a zwłaszcza temu *****owi na hulajnodze jak to po przednik napisał (oficerowi rowerowemu). Ja osobiście roztargałem oponę tak trafiło szczęście na przeciwko pana Śmigielskiego nawet nie wiecie jaki byłem wkur...ny. Wracając do pana na ELEKTRYCZNEJ hulajnodze lepiej żebyś mi nie wszedł po rękę bo ci ją wsadzę bardzo głęboko w dupę tylko kierownica będzie wystawać

Autor: Alojz | Dodane: Wtorek, 4 gru 2018, 13:51

Najlepsze Życzenia z okazji DNIA GÓRNIKA..

Autor: Ja | Dodane: Wtorek, 4 gru 2018, 11:21

Śmieszna jest ta cała rowerowa zbieranina

Autor: Antypacan | Dodane: Poniedziałek, 3 gru 2018, 23:32

Dajcie podwyzke dla tego calego oficera rowerowego czy jak on sie tam tytuluje

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2