Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 2698 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 20 wrz 2018, 15:19

Jest pomysł powstania nowego parku

Jest pomysł powstania nowego parku

Pojawiła się społeczna inicjatywa utworzenia w Skawinie drugiego parku. Za powstaniem nowego parku w Skawinie opowiedziało się 1712 osób, które złożyły podpisy pod petycją.

Park miałby powstać w północno-wschodniej części miasta, w okolicach osiedla Rzepnik przy ulicach: Krakowskiej, Korabnickiej, Łanowej, Sadowej, Wyspiańskiego, Kopernika, Granicznej i Leśnej. Powstanie tego terenu zielonego byłoby alternatywą dla planów zagospodarowania przestrzennego, które zakładają zabetonowanie tych terenów, gdyż dopuszczają zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolno stojącą, bliźniaczą i szeregową. Zwłaszcza ta ostatnia - która już powstaje na Jagielni - przypomina bloki i wywołuje protesty mieszkańców tej części miasta. Brak zmian w planie miejscowego zagospodarowania może skutkować powstaniem większej liczby takich budynków, co z kolei będzie oddziaływać na komfort życia w tym rejonie.

- Jest wola, by ochronić ostatnie tereny zielone. Proszę o nadanie administracyjnego biegu tej prośbie mieszkańców – mówił Łukasz Kurlit ze Skawińskiego Alarmu Smogowego, gdy przekazywał na ręce burmistrza petycję.

- Oczywiście inicjatywy mieszkańców są bardzo cenne dla całej gminy. Ta procedura zostanie uruchomiona. Będzie to zarejestrowane i w biuletynie informacji publicznej zostanie ta informacja pokazana, jak również trafi do merytorycznych wydziałów, które zajmą się tą sprawą. Akurat jest dobry czas na składanie takich właśnie wniosków, ponieważ rozpoczęła się zmiana studiów na terenie całej gminy i miasta – zaznaczył burmistrz Paweł Kolasa, gdy odbierał powyższą petycję. Dodał, że powierza realizację tego projektu swojemu zastępcy, Tomaszowi Ożogowi.

Agnieszka Poniewska

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (6)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: M. | Dodane: Czwartek, 27 wrz 2018, 15:28

"Burmistrz Paweł Kolasa, gdy odbierał powyższą petycję. Dodał, że powierza realizację tego projektu swojemu zastępcy," - to tak jakby ktoś miał wątpliwości, że nasz Burmistrz sam cokolwiek robi. Mistrz spychotechniki.

Autor: Zła | Dodane: , 23 wrz 2018, 16:17

Witam,jestem mieszkanką os.Willowego. Droga z Radzisowa do Skawiny jest tak waska ,że samochody czasem muszą wjeżdżać na chodnik !!!! Ciężko się minąć z ciężarówką lub autobusem! Jak wiemy dużo dzieci chodzi na nogach do szkół , właśnie tym chodnikiem !!! Czy musi w końcu dojść do jakiejś tragedii żeby ktoś się zainteresował tempem zakończenia prac na tym odcinku ?! To jest skandal !!!

Autor: HB | Dodane: Piątek, 21 wrz 2018, 10:35

Radziszowska i Żwirki Wigury wystarczą. Kto za ten bałagan odpowiada? Ile czasu można taki zakres prac wykonywać? W UMiG Skawina to ślepi są? Radni śpią?

Autor: Janej | Dodane: Piątek, 21 wrz 2018, 09:57

Hyks Nie Ty jeden dostajesz wkur... jadac Radziszowska. Tak to jest jak wybiera sie firme, ktora ma 4 ludzi i jedna koparke, Do tego czas wykonania prac taki, ze moznaby autostrade tam zbudowac. Skawinska paranoja

Autor: Hyhs | Dodane: Czwartek, 20 wrz 2018, 22:57

Kiedy ****a skończy się ten remont tego *****egp chodnika na Radziszow? Ciasno, wąsko jak s****ysyn! Ileż do ****a można remontować chodnik, a przy tym robić taki wąski pas.. Kurwa, 4 miesiące sie z tym *******a!! Pozdrawiam i przepraszam, nerwowy jestem. Wszystkiego dobrego!

Autor: Jjj | Dodane: Czwartek, 20 wrz 2018, 19:53

Chyba ulica Asnyka

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2