Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1203 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 12 sie 2019, 13:08

Jedna akcja, 70 wykroczeń

Jedna akcja, 70 wykroczeń

Przejście dla pieszych ma szczególne znaczenie w ruchu drogowym. Na jego obszarze obowiązują ściśle określone zasady. Niestety, zarówno piesi, jak i kierowcy często zapominają o przestrzeganiu przepisów bezpieczeństwa.

8 sierpnia na terenie naszego powiatu policjanci drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Były to wzmożone działania, polegające na bacznej obserwacji pieszych, pod kątem ewentualnego łamania przepisów ruchu drogowego, w szczególności w przypadku przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Policjanci nie ustali również w obserwacji kierowców poruszających się w rejonie przejścia dla pieszych. W przypadku naruszeń przepisów prawa, zarówno przez uczestników ruchu, jak i pieszych, mundurowi podejmowali interwencje i wyciągali konsekwencje prawne.

W ramach całodziennych działań policjanci skontrolowali 75 pojazdów i ujawnili blisko 70 wykroczeń, popełnionych zarówno przez pieszych, jak i kierujących w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto natrafili na 2 nietrzeźwych rowerzystów oraz zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów. Dodatkowo jednemu z kierujących policjanci zatrzymali prawo jazdy, wobec przekroczenia prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Źródło: KPP w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2