Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

ad skawina24 1000x200

Przeczytano: 1841 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 29 wrz 2018, 21:04

Janusz Bysina: Nie będę szedł w setki obietnic

Janusz Bysina: Nie będę szedł w setki obietnic

Chce stworzyć urząd przyjazny mieszkańcom i sprawić, by burmistrz był gospodarzem. Mówi także o traktowaniu urzędu, jako swojego domu.

Do wyścigu o fotel burmistrza Skawiny dołączył Janusz Bysina, obecny dyrektor Centrum Kultury i Sportu. Kandydat KWW Samorządni Razem sprzeciwia się wpływom politycznym na zarządzanie gminą. - To wyłącznie dzieli społeczeństwo. Jeśli będą ludzie, którzy potrafią się skupić dookoła problemu, zastanowić nad jego rozstrzygnięciem, to będzie to mój wielki sukces - mówi Bysina. - W trakcie wyborów nie bedę szedł w setki obietnic, które mogą nie zostać spełnione, nie jestem człowiekiem obiecującym coś, co jest bez pokrycia.

Bysina chce również stworzyć urząd przyjazny mieszkańcom. - Na co dzień osoby odwiedzające ratusz stykają się nie z burmistrzem, ale z urzędnikami. Kilka lat temu został uchwalony kodeks samorządowca. Chciałbym, żeby zaczął funkcjonować naprawdę.

Zapytaliśmy dyrektora CKiS, co zrobiłby w kwestii poprawy skawińskiego powietrza. - Dzisiaj jest władza, która dba o to, by powietrze było jak najmniej zanieczyszczone. Ale widzę, że wokół prac gminy tworzy się grupa protestujących mieszkańców. To znaczy że ta "działka" nie jest najlepiej obsadzana przez urzędników.

Bysina zapytany o konkrety odpowiada: - Jeśli mamy rozmawiać o zanieczyszczeniach z firmami, to chciałbym, żeby reprezentowali nas fachowcy, którzy się na tym znają i żeby potrafili oni wskazać możliwe działania, które pomogą to powietrze rzeczywiście poprawić.

Zapytaliśmy, czy to nie oznacza zatrudniania nowych urzędników lub wynajęcia w tym celu firmy zewnętrznej. - Nie trzeba nikogo dodatkowo zatrudniać. Należy szukać, znaleźć osoby, które są mądre i wiedzą, o czym w danym temacie się rozmawia. To się tyczy nie tylko sprawy powietrza.

Burmistrz nie jest, co prawda, bezpośrednim przełożonym dyrektora CKiS, ale to on nominuje, ustala wynagrodzenie oraz odwołuje z tego stanowiska. Przeciwnikiem Bysiny jest obecny zastępca burmistrza. Jeżeli Bysina przegra wybory, znajdzie się w sytuacji, w której jego szefem zostanie jego kontrkandydat. Zapytaliśmy, czy poda się do dymisji w przypadku zwycięstwa swojego rywala.

- Nie zakładam walki przeciwko komukolwiek, kto chce dobrze dla naszej gminy. Jeżeli mój kontrkandydat uważa tak samo, to nie wiem, czy miałby powody do zastanawiania się nad tym, co będzie potem. Powiedzieliśmy sobie z moim przeciwnikiem, że po wyborach będziemy mogli w dalszym ciągu usiąść do wspólnego stołu i rozmawiać o przyszłości.

21 października mieszkańcy Skawiny zadecydują, kto zostanie ich burmistrzem. O to stanowisko będą ubiegać się:
- Janusz Bysina z KWW Samorządni Razem
- Norbert Rzepisko z KW Prawo i Sprawiedliwość

Kapitan Skawina nie wystartuje w wyborach samorządowych. Nie zarejestrował się w Państwowej Komisji Wyborczej. Termin upłynął 26 września.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (8)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Londyn | Dodane: Piątek, 5 paź 2018, 01:14

Czy w Skawinie nie ma ludzi z dobrym wykształceniem i doświadczeniem w dużych Corpo ktorzy wiedzą jak sie zarządza biznesem i mających sukces w życiu i w biznesie? Wtf same ofiary losu :) dyrektor domu kultury burmistrzem? Hahaha ale jaja :))) co to za kandydatura ? Po co ?

Autor: Mieszkanka Skawiny | Dodane: Czwartek, 4 paź 2018, 21:21

Zagłosuję na pana, panie Januszu, daję panu kredyt zaufania. Tej pisowskiej obłudy i hipokryzji, okraszonej instrumentalnym traktowaniem wiary i religii ( także w lokalnym Skawińskim wydaniu) - nie mogę już znieść!!!

Autor: nigdy!!!! | Dodane: Środa, 3 paź 2018, 16:05

A p.Rzepiski nie chcemy .Był tylko zastępcą ,a pokazał swoje prawdziwe oblicze.Obietnice,którymi karmił poprzednim razem to stek bzdur. Nie liczy się z mieszkańcami i jego głosem. Skawina to jeszcze nie była tak brudna,zaśmiecona jak teraz. Nie chcemy p.Rzepiski. P Bysina proszę walczyć.

Autor: nigdy!!!! | Dodane: Środa, 3 paź 2018, 15:53

Broń nas Boże od PiSu. Dość kłamstw i obłudy.Ludzie obudźcie się. Kończy się demokracja,wolność i niezależność sądów. JEŻELI NIE SFAŁSZUJĄ WYBORÓW TO NA 100% PRZEGRAJĄ.

Autor: Pis | Dodane: Środa, 3 paź 2018, 11:52

PiS rządzi tylko PiS?wygramy w pierwszej turze miazdzaca przewaga!!!

Autor: Marc | Dodane: Wtorek, 2 paź 2018, 08:39

Panie Bysina, i po co te kity? Startuje Pan w wyborach, bo jest to kontrakcja na pogłoski o planowanym przez burmistrza zwolnieniu Pana ze stanowiska. Teraz przynajmniej do wyborów je Pan zachowa. A po wyborach? No cóż, jeśli Pan przegra to raczej nie liczyłbym na PiS-owskie miłosierdzie - oni nie mają za dużo przyzwoitości. Zresztą już 10 lat temu poprzedni dyrektor CKiS wystąpił w wyborach przeciw panu Najderowi i nie skończyło się to dla niego najlepiej. P.S. Będę na Pana głosował, bo jest Pan (niestety jedyną) alternatywą dla tego sPiSiałego "porządku" jaki od wielu lat panuje w naszej Skawinie. A jaki ten "porządek" jest to chyba każdy normalny człowiek widzi.

Autor: Skawinianka | Dodane: , 30 wrz 2018, 19:57

Same cienkie bolki.

Autor: kkk | Dodane: , 30 wrz 2018, 16:01

Jeżeli jest szansa że ten Pan ruszy zapyziałych pracowników urzedu to ma moj głos.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze

perprocure 02-2